Nintendo

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Imam staro nintendo od 2001 god. Nemam niedna igra nitu adapter za struja. Ako ima nekoj da mi prodade neka pisi pp.
Dali ima kupeno nekoj novo nintendo od ovie onlajnshopovi kaj shto ima nintendo so 4000 5000 igri vgradeno? Kako se pokazaa?
Znam deka starite nintenda mn brzo go rasipuvaa televizorot, ako seushte rabotat na ist princip mozam da zamislam kolku lesno ke se rasipuvaat novive televizori
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.381
Поени од реакции
17.565
Дали има добар избор на наслови за Нинтендо, за деца на 4 5 годишна возраст, па натаму?

Барам на сониво, ама не најдов баш нешто многу. Инаку се запрепастив кога видов четири ипол годишно дете колку знае се од Мајнкрафт, само ја научив на контролите. Валда ја играла на андроид, ама па глеам дека се наплаќа, што не верувам дека е случај.

Дарлинг спомна фамилијарни игри, еве дали има игри кај што јас со 4 годишно дете можеме да играме заедно, да биде интересно, и да биде соодветно за возраста на детето?

Си барам причина повеќе за да зеам Нинтендо, изгледа.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.043
Поени од реакции
25.016
Дали има добар избор на наслови за Нинтендо, за деца на 4 5 годишна возраст, па натаму?

Барам на сониво, ама не најдов баш нешто многу. Инаку се запрепастив кога видов четири ипол годишно дете колку знае се од Мајнкрафт, само ја научив на контролите. Валда ја играла на андроид, ама па глеам дека се наплаќа, што не верувам дека е случај.

Дарлинг спомна фамилијарни игри, еве дали има игри кај што јас со 4 годишно дете можеме да играме заедно, да биде интересно, и да биде соодветно за возраста на детето?

Си барам причина повеќе за да зеам Нинтендо, изгледа.
Постојат, како на пример Overcooked! 2 али ако бараш конзола за фамилијарни игри и за игри на таа годишна возраст (иако има игри за секоја возраст) тогаш Nintendo Switch е конзолата за тебе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.809
Поени од реакции
82.865
Imam staro nintendo od 2001 god. Nemam niedna igra nitu adapter za struja. Ako ima nekoj da mi prodade neka pisi pp.
Dali ima kupeno nekoj novo nintendo od ovie onlajnshopovi kaj shto ima nintendo so 4000 5000 igri vgradeno? Kako se pokazaa?
Znam deka starite nintenda mn brzo go rasipuvaa televizorot, ako seushte rabotat na ist princip mozam da zamislam kolku lesno ke se rasipuvaat novive televizori
Најверојатно ништо од ова што го спомнуваш, не е Нинтендо.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.561
Поени од реакции
5.605
Постојат, како на пример Overcooked! 2 али ако бараш конзола за фамилијарни игри и за игри на таа годишна возраст (иако има игри за секоја возраст) тогаш Nintendo Switch е конзолата за тебе.
Вреди свичот за кежуал гејминг?
И дали знаеш дали има фифа/пес/нба засвич?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.809
Поени од реакции
82.865
Дали има добар избор на наслови за Нинтендо, за деца на 4 5 годишна возраст, па натаму?
...
Дарлинг спомна фамилијарни игри, еве дали има игри кај што јас со 4 годишно дете можеме да играме заедно, да биде интересно, и да биде соодветно за возраста на детето?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.043
Поени од реакции
25.016

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.809
Поени од реакции
82.865
Вреди свичот за кежуал гејминг?
И дали знаеш дали има фифа/пес/нба засвич?
Fifa има, али исто ко да нема.
Другово (PES) нема, за жал и тоа е срање.
(освен NBA, тоа има)
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.381
Поени од реакции
17.565
Bas interesno i soodvetno mi izgledaat igrive sto gi prilozi ko primer Berik, znam deka bas bi im se raduvala i gejmala mnogu. Vakvo nesto slicno ni odaleku nema na PS4. Epten simpaticna i privlecna mi stanuva konzolava, a i ke vrsi rabota.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.809
Поени од реакции
82.865
Bas interesno i soodvetno mi izgledaat igrive sto gi prilozi ko primer Berik, znam deka bas bi im se raduvala i gejmala mnogu. Vakvo nesto slicno ni odaleku nema na PS4. Epten simpaticna i privlecna mi stanuva konzolava, a i ke vrsi rabota.
Има еден куп добри страни, али нема да зборам за нив сега. Од лошите овие ми текнуваат:

Switch-от е нешто послаба машина од PS/XBox. Али тоа обично не им е на прво место на тие кои купуваат Nintendo.
Тие можат лесно да ти се заебат - контролерите на Switch-от. Али Nintendo ги поправа без пари. Не знам дали и кај нас е така (ваљда е така). Мене у Грција ми ги поправија.
Препорачувам да се купи Pro-Controler, кој ми е најбољи гејмпад што сум го видел на било која конзола. 80 евра е, али вреди за сите пари. Инаку, све е скупо кај Нинтендо. Освен годишната онлајн претплата. Таа мене ме фати некои 200 денари (а со неа имаш еден тон игри од NES и SNES). Кај другиве конзоли мислам дека е доста поскупа.

Ја на ќерка ми и купив ова за Switch-от:

и е супер
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.381
Поени од реакции
17.565
NES, mislis na ova? Imav jas takvo Nintendo, so preku 15 igri, i pred 10 godini go dadov na eden drugar, izgubivme kontakt i otposle mi tekna deka kaj nego mi ostana.

Znam deka e se skapo okolu Nintendo, no na primer primamliva e godisnata pretplata, so besplatni igri. Vredat li barem tie besplatni igri? I od kade kaj nas e najdobro da se kupi Nintendo?

Toa, Nintendo labo, deluva revolucionerno.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.809
Поени од реакции
82.865
Игрите ти се некои од најпознатите на SNES, NES. Да, таков ко твојот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom