Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Во последно време почнав да испробувам разни тајни андроид кодови(MMI codes) како *#0*#...
Но тој е еден од ретките кој работи на мојов телефон. Незнам зошто, но кога сакам да испробам некои други кодови со други функционалности
пр. *#7353# , *43# , *#06# итн. не успеваат.
Дури испробав и листа од разни други кои ги најдов од интернет, ниедно не функционира.

1604609060650.png

Ако знаете во што може да е проблемот, некој нека пише?(и знае други кодови уште поубаво)
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Здраво дечки.
Во последно време почнав да испробувам разни тајни андроид кодови(MMI codes) како *#0*#...
Но тој е еден од ретките кој работи на мојов телефон. Незнам зошто, но кога сакам да испробам некои други кодови со други функционалности
пр. *#7353# , *43# , *#06# итн. не успеваат.
Дури испробав и листа од разни други кои ги најдов од интернет, ниедно не функционира.

Прегледај го приврзокот 273135

Ако знаете во што може да е проблемот, некој нека пише?(и знае други кодови уште поубаво)
Зависи и до моделот на телефонот, и до провајдерот. Не очекувај сите телефони исти кодови да имаат.

Нема шанси ни еден од тие да не ти работи...

Што телефон е?
На кој оператор си?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Зависи и до моделот на телефонот, и до провајдерот. Не очекувај сите телефони исти кодови да имаат.

Нема шанси ни еден од тие да не ти работи...

Што телефон е?
На кој оператор си?
Не е дека не работат баш сите али голем дел од кодовите кои ги видов на тој сајт не работеа. Увидов и јас дека не се сите кодови исти за сите телефони. Не успеав да најдам кодови конкретни за бренд на телефон. Ако некој знае некој сајт каде може да се види, некој линк или .pdf нека прати.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Не може ли некој да ми најде решение за ова да го нема? :(
Прво за да не ти праве апдејти без ти да сакаш оди у плеј стор->поставки и исклучи автоматско ажурирање на апликации.
А за да најдеш која апликација види у Мои апликации и игри(плеј стор исто) и подоле има неодамна ажурирани апликации би требало тамо да гу има.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Бидејќи, апликацииве што се по дифолт во самиот телефон не можи да се избришат (пример: Word, PowerPoint, OneDrive и слични глупости што не ги користам), дали ми трошат рам?
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Прво за да не ти праве апдејти без ти да сакаш оди у плеј стор->поставки и исклучи автоматско ажурирање на апликации.
А за да најдеш која апликација види у Мои апликации и игри(плеј стор исто) и подоле има неодамна ажурирани апликации би требало тамо да гу има.
Го решив проблемот. До TuneIn било.
Screenshot_20201119-230914_Chrome.jpg Screenshot_20201119-231037_TuneIn Radio Pro.jpg
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Бидејќи, апликацииве што се по дифолт во самиот телефон не можи да се избришат (пример: Word, PowerPoint, OneDrive и слични глупости што не ги користам), дали ми трошат рам?
трошат, може да се избришат зависи што телефон имаш.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Дечки незнаев у која тема да пишем, ќерка ми ми избришала фејсбук месенџер ( имам хуавеи п40 лајт) а на хуавеи апп сторот не е достапен. Како да го спуштим пак без да го вратим телефонот на фабрички постави!
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Дечки незнаев у која тема да пишем, ќерка ми ми избришала фејсбук месенџер ( имам хуавеи п40 лајт) а на хуавеи апп сторот не е достапен. Како да го спуштим пак без да го вратим телефонот на фабрички постави!
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Некоја апликација за фејк смс да не знае некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom