Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Постои верзија од оваа камера за Хонор 8х, да ја пробаме пред да стигне другиот телефон.

Пробав неколку ама крашираат.

Бара камера2 апи да е овозможено, ама гледам треба да се рутира мобилниот, а овај неможе.
само за снапдрагон чипсети е, можда има и за други ама не се толку стабилни.

Шаоми имаат камера2 апи упалено не ти треба рут.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Постои верзија од оваа камера за Хонор 8х, да ја пробаме пред да стигне другиот телефон.



Пробав неколку ама крашираат.



Бара камера2 апи да е овозможено, ама гледам треба да се рутира мобилниот, а овај неможе.



camera2api на андроид10 е по дифолт вклучено, иначе за да се активират требит да имаш инсталирано custom recovery од типот на TWRP или orange fox. За жал Хуавеи/Хонор не давет да инсталираш (заклучен бут лоадер без никаква можност за отклучвење) а Ш(ксј)аоми со пријавување на нивна страна ти давет да го отклучиш. Јас имам Redmi Note 4x, веќе 3 години, во моментов го терам на Pixel experience custom rom, а веќе имат и бета верзија на Андроид 11. Следен кој му се думам еXiaomi Note 10 или Note 10 lite.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.808
camera2api на андроид10 е по дифолт вклучено, иначе за да се активират требит да имаш инсталирано custom recovery од типот на TWRP или orange fox. За жал Хуавеи/Хонор не давет да инсталираш (заклучен бут лоадер без никаква можност за отклучвење) а Ш(ксј)аоми со пријавување на нивна страна ти давет да го отклучиш. Јас имам Redmi Note 4x, веќе 3 години, во моментов го терам на Pixel experience custom rom, а веќе имат и бета верзија на Андроид 11. Следен кој му се думам еXiaomi Note 10 или Note 10 lite.
ноте 10 ќе биде машинерииче право
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.808
Доста е поскап, а разликата е само во сензорот од камерата (108 vs 64) мегапиксели, другото е 99,9% исто.
мислев на редми, иначе ми ноте 10 не ти се исплати веќе, за тие пари имаш уан плус норд што е мн боље него ми ноте 10
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
camera2api на андроид10 е по дифолт вклучено, иначе за да се активират требит да имаш инсталирано custom recovery од типот на TWRP или orange fox. За жал Хуавеи/Хонор не давет да инсталираш (заклучен бут лоадер без никаква можност за отклучвење) а Ш(ксј)аоми со пријавување на нивна страна ти давет да го отклучиш. Јас имам Redmi Note 4x, веќе 3 години, во моментов го терам на Pixel experience custom rom, а веќе имат и бета верзија на Андроид 11. Следен кој му се думам еXiaomi Note 10 или Note 10 lite.
Јас го чекам Ноте 9, сакав 9 Про сма го немаат на залиха во А1.

Ако не ти е проблем да пишиш каква е процедурата за да инсталирам ГКам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Јас го чекам Ноте 9, сакав 9 Про сма го немаат на залиха во А1.

Ако не ти е проблем да пишиш каква е процедурата за да инсталирам ГКам.
Jas go zemav pro 9 od vip, ama cekav 10tina dena da go donesat. Samo po naracka go imalo, prasaj.

I jas sakam da znam za gcam
Ne slikam mngou, samo da vidam razlika
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Јас го чекам Ноте 9, сакав 9 Про сма го немаат на залиха во А1.

Ако не ти е проблем да пишиш каква е процедурата за да инсталирам ГКам.
Дојди ПП ќе ти пратам.
Чичо Psy има објавено убав текст на It MK форумот, и објаснето е убаво.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Jas go zemav pro 9 od vip, ama cekav 10tina dena da go donesat. Samo po naracka go imalo, prasaj.

I jas sakam da znam za gcam
Ne slikam mngou, samo da vidam razlika
Iskreno, ne mi prajt razlika.

Ne gejmam, ne go koristam za heavy usage, taka da sitnici ne me zamaraat.

Sakav da zemam nesto od Huawei ama poso imaat problem so play store se premisliv.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Свајпни надесно и кликни на тоа иконата.

Еве вака:
Прегледај го приврзокот 270485

Имаш сигурно некоја сумљива апликација, провери си го телефонот убаво, и избриши ако имаш глупости симнувано.
Залудно... Нема никакви информации
:( Направив снимка од екранот ама не сака да се прикачи на форумот.
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
Како да се ослободам од undetectable spyware на телефонот Huawei P Smart Z. Инсталирав нов firmware со Hisuite. Ми треба друг начин ако некој знае
 

Kajgana Shop

На врв Bottom