Македонска фудбалска репрезентација

M

Macedon1um

Гостин
Муслиу не верувам да се глупира, мрдна човекот до Унгарија стандарден првотимец е за Видеотон сезонава ќе сака кариерата да му оди во нагорна линија
Само Хасани кртот е сумњив

Од 13:00 играат младиве на гости во Казакстан, со победа ќе ги одржиме шансите да завршиме во таа група на најдобри 5 второпласирани репки
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.579
Поени од реакции
16.476
Муслиу не верувам да се глупира, мрдна човекот до Унгарија стандарден првотимец е за Видеотон сезонава ќе сака кариерата да му оди во нагорна линија
Само Хасани кртот е сумњив

Од 13:00 играат младиве на гости во Казакстан, со победа ќе ги одржиме шансите да завршиме во таа група на најдобри 5 второпласирани репки
Ke има пренос на ТВ или стримови ке бркаме?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.319
Поени од реакции
18.947
Чекај малце сеа, ако добро разбрав, Илко Илија и Берик уште на непочната утакмица ги криват албанските играчи дека ќе не минираат и при неуспех против Косово вечер, они ќе бидат директните кривци.

Е сеа, хипотетички, ако изгубиме 2-1 вечер, гол за нас даде Барди а по некоја случајност еве Боби Николов си дае автогол а другиот гол го примиме по несмасна реакција на Столе. Дали и тогаш албанските играчи ќе ни бидат криви? Уствари што прашувам, па секако дека ќе ни бидат, не се труделе доволно. Берик нема ни да ја гледа утакмицата ама нема да пропушти испишани 4 страни на темава со еден ист досаден муабет. Илко Илија исто, он додуша може ќе ја гледа ама со какви очи и што ќе гледа ќе видиме по коментарите.

Ја сфаќам дека Албанците се поголеми националисти од нас и се гледаат исто без разлика дали некој е од Македонија, Швајцарија, Албанија, Косово, Грција и слично ама не гледам причина зошто нашиве Албанци им напраат услуга на некои странци (да странци пошто ниеден од тие не ни живее нит па некогаш раснел у Косово) да играат на Европско првенство а овие си дремат дома и ги гледаат.
Нашиве Албанци сами си ја одбраа Македонија ко нивна репрезентација баш од овие причини, и сеа да го шитнат сето тоа треба да се глупави.
Јас си имам свое видување и став за оваа тема, не гледам причина зошто на некого му смета, јас не одам пред ФФМ да урлам и провоцирам или во карантинот па да им правам раздор. Како што јас го почитувам драгонски за неговите ставови и не пробувам да го убедувам, така мислам дека треба да се почитуваат сите ставови. Јас ретко кога пропуштам утакмица на репрезентација, а ова за мене е повеќе од утакмица,, ти викаш може ќе ја гледам.
Има голем простор за сомнеж и тоа никој не може да го побие.
Нека биде ова последно мислење за денес, се надевам дека ќе нема потреба од такви коментари и по утакмицата, туку дека само ќе славиме.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
И јас сум на ова мислење, ќе го додадам и Хасани тука, се надевам нема да игра овој воопшто и онака не бил дел од репрезентација веќе подолг период, а се надевам ни Бејтулаи нема да добие минутажа, затоа што пред се мислам дека другите опции се секако поквалитетен избор. Адеми, Барди, Алиоски очекувам да изиграат на ниво, Пандев сигурно ќе изгине колку што може, штета што Елмас не е тука ама Косово е во поголеми проблеми и тоа мора да се искористи. Циркузи ќе биде ако изгубиме кога ќе почнат со пукање и дрифтање браќава.. :D
Хасани не верувам да игра, секако е повикан за да пополни место.
Значи не верувам дека некој од играчите своеволно ќе ја минира утакмицата, ама притисокот и заканите што пак ќе повторам ги има и ќе ги има од планинариве во Тетово може да допре до овие двајца што ги спомнав.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Хасани на 18ти Август играше последно за ХЈК, не дај боже да биде прва постава. Од фудбаски аспект.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.125
Поени од реакции
84.812
Иначе најјако у целиов муабет е што имаме дебата за тоа дали Бејутали ќе даде 100% од себе или не.

Бејтулаи, кој во двата меча на Македонија оваа година одигра вкупно 13 минути и не беше стартер на ниту еден од двата меча.

Бејтулаи, кој најверојатно нема да стартува вечерва.

Бејтулаи, кој ако ја одигра животната партија вечерва најверојатно нема да биде меѓу надобрите пет играчи без разлика на се.

Бејтуали, кој ако ете, реши намерно да не го даде максимумот..пак ќе биде подеднакво битен колку и ако го даде максимумот и загине на терен.

Муабетиве се ко во НБА лигата да се зборува "Не знам Тален Хортон Такер ми делува ко за мал да навивал за Мајами, не знам дали ќе го даде максимумот за Лејкерс вечерва" а сиротиот нема минута чепнато.

Ако сакате муабетиве за минирање да држат вода имате фора до вечер да чепнете дали Несторовски, Пандев, Трајковски или голманот имаат нешто албанско во фамилија, секако нема ништо да зависи од Бејтулaи
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.125
Поени од реакции
84.812
Хаха, ова не знам од каде им е информацијава..ама ако испадне легитимно...

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.942
Поени од реакции
80.692
Еве, ќе видиме вечер

Ако изгубиме тогаш во право си и тие 3-4 албанци што ќе играат во првиот тим уствари стварно ја минирале репрезентацијата

А ако отидеме даље тогаш ти си во право и албанците ја минирале репрезентацијата ама сепак и другите 7-8 луѓе во репрезентацијата успеале да надоместат
Ma не викам ја за тоа. Читај поназад, ќе видиш дека пишав оти се надевам дека ќе ме демантираат Албанците репрезентативци.

Ја велам дека си наивен, заради повеќе разни точки во твојот пост.
Автоматски споено мислење:

Сејдини утрово си ја метеше улицата кај него пред куќа, изгледаше ко да к.р му е двор му е за утакмицава, нема шанса тој или билој кој од федерација да сматиле нешто.
:lolzz:

Според начинот на кој метел пред куќа, одма се гледа дека нема шанси да наместил нешто.

Не е битно дали местел или не, него многу ми е јак начинот според кој си заклучил дека местел или не.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.125
Поени од реакции
84.812
Добро прво полувреме, делуваше ова како мртов натпревар ама набрзина стигнавме до два гола (y)
Не знам пеналов колку беше озбилен ама ај

Се надевам нема да се посерат до крај, одличен резултат е ова (y)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Ma не викам ја за тоа. Читај поназад, ќе видиш дека пишав оти се надевам дека ќе ме демантираат Албанците репрезентативци.

Ја велам дека си наивен, заради повеќе разни точки во твојот пост.
Автоматски споено мислење:

zz:

Според начинот на кој метел пред куќа, одма се гледа дека нема шанси да наместил нешто.

Не е битно дали местел или не, него многу ми е јак начинот според кој си заклучил дека местел или не.
Нема врска, поентара беше дека сигурно вчера, денеска имаат било какви средби на спортски план меѓу федерации и репрезентации, а тој си мети улици низ Кичево, значи јако к.роболие го тепа.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom