НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Ќе треба маестрална партија на некој од играчиве на Селтикс/Хит за да стигнат до победа во финалето. Не знам, буквално некој од Тејтум/Драгиќ/Хиро/уатевр ќе мора да еволуира во следно ниво на играч за Лејкерс да го изгубат ова. Не ми е за верување да би се случило тоа.
Одбраната ќе решава многу.

Секако, ова е титула на Лејкерс за земање.

Сакале или не Леброн е еден од најдобрите играчи евер, огромен гејмчејнџер.
АД е еден од најдобрите на својата позиција во овој милениум исто така. Сериозен, професионален пристап имаат. Тоа е, на останатите екипи им фалеше ова така да..таа е разликата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.536
Поени од реакции
16.306
Мене ме загрижи што стивнаа муабетите откако дојде ЛеБрон во Лејкерси дека е ГМ. Нормално дека човекот ке бара соиграчи со кои да игра, откако Ирвинг си замина му доведоа крш соиграчи и пак на крај сам дојде до финалето, кое поради идиотот Џеј Ар Смит немаше барем да биде толку трагично.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Taman e, LeBron e eden od najakite igra4i i toa ne moze nikoj da mu go odzemi.
No niti e GOAT, niti e vo Top 5 igra4i vo denesno vreme.
Prethodnive 5 sezoni zaso ne osvoi ni edna titula ako e tolku jak ? Da ne bese na pauza 5 godini ? :)
Patem povtorno da ve potsetam, prethodnata sezona ve ostavi bez playoff, ako dobro se sekjavam.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.668
Поени од реакции
12.554
Taman e, LeBron e eden od najakite igra4i i toa ne moze nikoj da mu go odzemi.
No niti e GOAT, niti e vo Top 5 igra4i vo denesno vreme.
Prethodnive 5 sezoni zaso ne osvoi ni edna titula ako e tolku jak ? Da ne bese na pauza 5 godini ? :)
Patem povtorno da ve potsetam, prethodnata sezona ve ostavi bez playoff, ako dobro se sekjavam.
За GOAT е субјективно и никогаш нема да има еден едногласен GOAT. Петорка да, меѓутоа еден не. А тоа дека не е во топ5 во денешно време, дај те молам кажи кои 5ца би ги одбрал пред него. Не на потенцијал, на моментална игра и импакт што има на утакмица.

Човекот од 17 години во НБА, 10 игра во финале. За тоа против какви легенди и легендарни тимови играл, ме мрзи да пишувам.
Океј е да си butthurt ама не е океј од инат да кењаш човек што е во All Time петорка.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.668
Поени од реакции
12.554
Од тие девет финалиња шест ги има изгубено Гоатот.
Од сите финалина што ги има изгубено едино за таа против Далас може да му се замери. За ни една друга. Ако против Голден Стејт е неуспех, тогаш кој кур сите се попаливме на рекордите и играта од Голден Стејт и како можеби и беа подобар тим од онај на Булс ( на хартија, сигурно беа ).
Автоматски споено мислење:

Ај сеа и од Стивен Ај стави цитат и јасно е ко ден се.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Од сите финалина што ги има изгубено едино за таа против Далас може да му се замери. За ни една друга. Ако против Голден Стејт е неуспех, тогаш кој кур сите се попаливме на рекордите и играта од Голден Стејт и како можеби и беа подобар тим од онај на Булс ( на хартија, сигурно беа ).
За кралот сите изговори се оправдани,сега кога ќе изгуби и од Мајами пак ќе стави лангета на раката и ќе рече дека играл со скршена рака или можеби ќе стави лангета на двете нозе.
Автоматски споено мислење:

Од сите финалина што ги има изгубено едино за таа против Далас може да му се замери. За ни една друга. Ако против Голден Стејт е неуспех, тогаш кој кур сите се попаливме на рекордите и играта од Голден Стејт и како можеби и беа подобар тим од онај на Булс ( на хартија, сигурно беа ).
За кралот сите изговори се оправдани,сега кога ќе изгуби и од Мајами пак ќе стави лангета на раката и ќе рече дека играл со скршена рака или можеби ќе стави лангета на двете нозе.
Автоматски споено мислење:

Од сите финалина што ги има изгубено едино за таа против Далас може да му се замери. За ни една друга. Ако против Голден Стејт е неуспех, тогаш кој кур сите се попаливме на рекордите и играта од Голден Стејт и како можеби и беа подобар тим од онај на Булс ( на хартија, сигурно беа ).
За кралот сите изговори се оправдани,сега кога ќе изгуби и од Мајами пак ќе стави лангета на раката и ќе рече дека играл со скршена рака или можеби ќе стави лангета на двете нозе.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.668
Поени од реакции
12.554
За кралот сите изговори се оправдани,сега кога ќе изгуби и од Мајами пак ќе стави лангета на раката и ќе рече дека играл со скршена рака или можеби ќе стави лангета на двете нозе.
Автоматски споено мислење:



За кралот сите изговори се оправдани,сега кога ќе изгуби и од Мајами пак ќе стави лангета на раката и ќе рече дека играл со скршена рака или можеби ќе стави лангета на двете нозе.
Автоматски споено мислење:



За кралот сите изговори се оправдани,сега кога ќе изгуби и од Мајами пак ќе стави лангета на раката и ќе рече дека играл со скршена рака или можеби ќе стави лангета на двете нозе.
Не ми давај саркастичен одговор, дај ми факти против кој тим што се соочил во финале е негова вина што изгубиле.
Мавси ги признавам. Кој друг ?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Taman e, LeBron e eden od najakite igra4i i toa ne moze nikoj da mu go odzemi.
No niti e GOAT, niti e vo Top 5 igra4i vo denesno vreme.
Prethodnive 5 sezoni zaso ne osvoi ni edna titula ako e tolku jak ? Da ne bese na pauza 5 godini ? :)
Patem povtorno da ve potsetam, prethodnata sezona ve ostavi bez playoff, ako dobro se sekjavam.
Кој беше 2016 шампион? Кај ги најде 5 години?
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Не ми давај саркастичен одговор, дај ми факти против кој тим што се соочил во финале е негова вина што изгубиле.
Мавси ги признавам. Кој друг ?
Па како лидер во тимот,goat,крал,принцеза или како и да се нарекува кој треба да превземе најголема одговорност во тимот за неуспесите.
За успесите на тимот заслуга може да добие Брон бидејќи тој ги однел до врвот, кога ќе се деси дебакал а тогаш Кралот е најмалку крив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom