Какви патики носите?

Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Adidas Ultraboost 19 или 20 за сериозно трчање.
Јесте дека са најдобри ама 200 евра са, а он бара до 50
Иначе Nike Roshe Run 1/2 одлична патика за трчање само незнам колку са достапни сга
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кинезарија се овие мада ги фалат онака за носење лабаво, за прошетки или за тие што работат на нога. Меки се. За трчање не верувам дека се добри.
Имаат GoRun модели за трчање.
Добри се за пешачење и се подобар избор за парите од некои модели на Адидас или Најк за тие пари.
За квалитетот изненаден, ги отепав со перење во машина и очекував да се одлепат, ама немаат гајле.
 
A

Avenger99

Гостин
Јесте дека са најдобри ама 200 евра са, а он бара до 50
Иначе Nike Roshe Run 1/2 одлична патика за трчање само незнам колку са достапни сга
Така си е де. Се наоѓа добар Рибок за трчање тоа се во право. А погрди патики од Њу Баланс за мене нема.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
New Balance одлични во секој поглед, вредат за секој денар. А квалитетна патика за трчање и тоа за многу евтина пара ја препорачувам Adidas Duramo 2.0 . За тој ценовен ранк мислам дека подобра нема
 
A

Avenger99

Гостин
Дури погрди ми се од Air Maxot на мене New Balance.
Иначе, Скечерс не се за трчање, ама за кежуал носење и за на работа, се супер, а и не се скапи.
За мене нема подобра патика за ногата од било кој модел на UltraBoost серијата на Adidas.
Nike React серијата исто така се одлични за трчање, ама слабо се наоѓаат кај нас.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Тотална препорака (по 171626 пат) за Nike Downshifter 9.
Не се многу меки и респонзивни, ама јас трчам на трева. Не би можел да дадам искуство на асфалт.

Со оглед на тоа дека сум прилично тежок (97 кога почнав да трчам, моментално 92) и имам широко стопало - супер ми се погоди моделот. До сега 190-200км истрчани, како нови се. Внатре почна да се прават упки, ама тоа е од триењето со чорапите.

Исто - тотална препорака за чорапи со двојна постава. Каква разлика, Боже мој. Следно што сакам да купам е чорапи со издвоени прсти, прочитав на неколку места, доста ги фалеа. Така уште повеќе се изолира триењето прст со прст, а и демек поудобно било. Некој знае каде има во МКД или да порачувам од нет?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Шо е најтрагично и на сликава има едно 4-5 модели макс. :D Што и не е далеку од на памет кажаното 2-3 на Фрос. :icon_lol:


Кинезарија се овие мада ги фалат онака за носење лабаво, за прошетки или за тие што работат на нога. Меки се. За трчање не верувам дека се добри.
да е уште потрагично само на сликава има преку 10модели различни а како капак на се од десно не се фатени и спортските модели а ѕидот имаше уште метро до крај сигурно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Air force 1. Него, кај можи да најдам квалитетни мартинки?
Aртурс, имаат продавница во ГТЦ и во Сити Мол. Мислам ако сакаш оригинал мартинки. Ако сакаш нешто што личи на нив... се надевам ќе пише некој.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Aртурс, имаат продавница во ГТЦ и во Сити Мол. Мислам ако сакаш оригинал мартинки. Ако сакаш нешто што личи на нив... се надевам ќе пише некој.
horyy shiet 200 евра. Ако земам, оригинал би земал. Фала
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
horyy shiet 200 евра. Ако земам, оригинал би земал. Фала
За жал ДокМартинс одамна не се работнички чизми туку модни чизми, иако процесот на производство и материјалите се горе-доле исти.
Јас моите ги купив 2014та за 110-120 долари во Америка, а во Македонија беа 100-110 евра (горе доле исто).
Во Англија ги гледав беа 200-300 фунти, ама си викам, ај овие се Мејд ин Ингланд, па затоа се скапи. Се извадив од памет кога видов дека во Македонија се 200 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom