Какви патики носите?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Прегледај го приврзокот 262597


Бос да одам со ортоми на нозе , покомтно ќе ми биде. Божја казна .
Djak, мислиш на Д спорт? Нема никаде број, на крај црните ги земав, можда и боље се.
Автоматски споено мислење:


Axis се овие? Зошто, зар толку неудобни се?
Jas od lani mi stojat axis, gi nosev pola godina redovno, nemav maki lesna e patikata, mene mi legna. Od niv preminav na nike m2k tekno i mi bese potesko.

Problemot e sto ne pesacam mnogu, a imam i skejt nike za saat dva niz grad takodze.

Od koronava patiki si nemam zemeno upm. :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Predlog nes za trcanje do 50e?
Samo od nnasive neka bide nes, ne od net.
Адидас тие ортолајт или како беа, има избор какви сакаш.
Автоматски споено мислење:

Иначе пред некое време за 1600 што начекав демек оштетени у timberland.
IMG_20200910_212020550.jpg
Имаат патичиња боли глава...се изненадив.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Predlog nes za trcanje do 50e?
Samo od nnasive neka bide nes, ne od net.

Не знам какво стапало имаш ама во глобала, нема човек што трча а што немал барем едни од овие :D И со Рибок исто било кој модел немаш промашај, квалитетни а не се напумпани во цените.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386

Не знам какво стапало имаш ама во глобала, нема човек што трча а што немал барем едни од овие :D И со Рибок исто било кој модел немаш промашај, квалитетни а не се напумпани во цените.
New Balance i Reebok за трчање? Озбилно?
Прв пат слушам. Имаш лично искуство?

Њу Баланс мора да ги пофалам како бренд во последниве неколку години стварно имаат интересни и убави модели. Општо, не само вакви спортски.

Јас обично не експериментирам со патики, најчесто носам Адидас. За трчање летово се решив да пробам Најк и си купив вакви
супер се, задоволен сум. @Aleksandar91

Сакав Асикс да си купам ама прескапи ми беа, бев на отварањето у Сити Мол. Не би дал 7-8-9-10 илјади денари за патики никогаш. На страна тоа што моделите на Асикс ич не се убави. Може се врв за трчање, не викам не, до душа сигурно се пошто не познавам човек што ги нема пофалено.
Андер Армор прашував, не ми ги препорачаа за трчање. Ама убави ми се за носење онака, најверојатно следни патики ќе ми бидат такви.

Од обични патики иам вакви:
2 години ги иам веќе, топ ми се.

Вакви сакам веќе подолго време, сеа ги чекам на попуст у Германија. Драженки
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
New Balance i Reebok за трчање? Озбилно?
Прв пат слушам. Имаш лично искуство?

Њу Баланс мора да ги пофалам како бренд во последниве неколку години стварно имаат интересни и убави модели. Општо, не само вакви спортски.
Њу Баланс се измислени за трчање, штета кај нас ја затворија една продавничка карши екс Словенија спорт во ГТЦ па сега само по 2-3 модели има низ цела држава :( Со Рибок сите почнуваат затоа што имаат за парите најмногу квалитет а и да не се фрлаат од одма по толку пари ако не ти се допаѓа трчањето. Мора да го тагнам @Peja989 да ме поддржи, исто мислење имаме :D

Асикс се за трчање, не се за носење секој ден, гелот ако ти помага во трчање, во секојдневно одење може да те „напне“ ама кај секого индивидуално. Скапи се да ама гел технологијата им е ненадмината, имав Gel Contend 3 купени за 30 евра и Gel Cumulus 18 купени за 100 евра :D Првите во споредба со вторите како да споредуваш Рено 4 со БМВ 7ка ама и како такви беа квалитетни и гелот се чувствуваше како ти го акумулира стресот од стапалото.

Нормално ако веќе се опседнеш со трчање, ќе почнеш да се замараш и со какво стапало имаш, каков пад, дали трчаш поголеми дистанци или помали (тука се гледа респонзивноста на ѓонот) и ќе се замараш со сајтови како https://runrepeat.com/ и https://www.solereview.com/ каде што имаш детални критики за одреден модел.

Моментално јас трчам со Nike Zoom Winflo 6 за по улици и Joma Shock за треилс, вториве како што ги зедов на бафтанана сум презадоволна, како кола со зимски гуми се чувствував, бев од ретките дебитанти на Vodno Trails што не завршија во провалија :pos:

Исто сум презадоволна и од Nike Zoom 9 Elite, од изглед до трчање, комоција, респонзивност ама веќе ги нема кај нас :( (Винфло за разлика од Зумов се со понереспонзивен ѓон и наменети за 20+ км, Зумот беа со респонзивен ѓон и стриктно за до 10 км. На повеќе можеш да почувствуваш замор во стапалото поради потегавата гума.)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Њу Баланс се измислени за трчање, штета кај нас ја затворија една продавничка карши екс Словенија спорт во ГТЦ па сега само по 2-3 модели има низ цела држава :( Со Рибок сите почнуваат затоа што имаат за парите најмногу квалитет а и да не се фрлаат од одма по толку пари ако не ти се допаѓа трчањето. Мора да го тагнам @Peja989 да ме поддржи, исто мислење имаме :D

Асикс се за трчање, не се за носење секој ден, гелот ако ти помага во трчање, во секојдневно одење може да те „напне“ ама кај секого индивидуално. Скапи се да ама гел технологијата им е ненадмината, имав Gel Contend 3 купени за 30 евра и Gel Cumulus 18 купени за 100 евра :D Првите во споредба со вторите како да споредуваш Рено 4 со БМВ 7ка ама и како такви беа квалитетни и гелот се чувствуваше како ти го акумулира стресот од стапалото.

Нормално ако веќе се опседнеш со трчање, ќе почнеш да се замараш и со какво стапало имаш, каков пад, дали трчаш поголеми дистанци или помали (тука се гледа респонзивноста на ѓонот) и ќе се замараш со сајтови како https://runrepeat.com/ и https://www.solereview.com/ каде што имаш детални критики за одреден модел.

Моментално јас трчам со Nike Zoom Winflo 6 за по улици и Joma Shock за треилс, вториве како што ги зедов на бафтанана сум презадоволна, како кола со зимски гуми се чувствував, бев од ретките дебитанти на Vodno Trails што не завршија во провалија :pos:

Исто сум презадоволна и од Nike Zoom 9 Elite, од изглед до трчање, комоција, респонзивност ама веќе ги нема кај нас :( (Винфло за разлика од Зумов се со понереспонзивен ѓон и наменети за 20+ км, Зумот беа со респонзивен ѓон и стриктно за до 10 км. На повеќе можеш да почувствуваш замор во стапалото поради потегавата гума.)
Не сум некој тркач јас и не се замарам сериозно со трчање од тој аспект да купувам патики само и само за трчање. Онака си лабавам макс 10 км и гледам да си купам патики за трчање ама и да можам да си ги носам онака, по дома. Ко најкициве што ги иам сега.
Затоа и нејќев да давам многу пари за Асиксот пошо не ми се свиѓа како модел, за носење. Ја за копачки не давам поише од 50 евра по ова нививе што играм а не па за трчање. Не сум атлетичар.

На пролет дефинитивно ќе ги земам во обзир Њу Балансот. Убаво ме потсети на продавницата карши МегаСпорт што е сега, имаше таму доста голем избор на Њу Баланс. Они работеа во време кога Њу Баланс беше пониска класа на патики и спортска опрема (зборам за кај нас во Македонија) а сега се затворени у време кога брендот бележи сериозен раст.

Најк никогаш немав носено, иам некоја одбивност према Најк, неоправдана и неоснована, неам поим зашто. Ваљда затоа што Адидас ми е број 1 марка на спортска опрема. Ама задоволен сум превише од патикиве.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Њу Баланс се измислени за трчање, штета кај нас ја затворија една продавничка карши екс Словенија спорт во ГТЦ па сега само по 2-3 модели има низ цела држава :( Со Рибок сите почнуваат затоа што имаат за парите најмногу квалитет а и да не се фрлаат од одма по толку пари ако не ти се допаѓа трчањето. Мора да го тагнам @Peja989 да ме поддржи, исто мислење имаме :D

Асикс се за трчање, не се за носење секој ден, гелот ако ти помага во трчање, во секојдневно одење може да те „напне“ ама кај секого индивидуално. Скапи се да ама гел технологијата им е ненадмината, имав Gel Contend 3 купени за 30 евра и Gel Cumulus 18 купени за 100 евра :D Првите во споредба со вторите како да споредуваш Рено 4 со БМВ 7ка ама и како такви беа квалитетни и гелот се чувствуваше како ти го акумулира стресот од стапалото.

Нормално ако веќе се опседнеш со трчање, ќе почнеш да се замараш и со какво стапало имаш, каков пад, дали трчаш поголеми дистанци или помали (тука се гледа респонзивноста на ѓонот) и ќе се замараш со сајтови како https://runrepeat.com/ и https://www.solereview.com/ каде што имаш детални критики за одреден модел.

Моментално јас трчам со Nike Zoom Winflo 6 за по улици и Joma Shock за треилс, вториве како што ги зедов на бафтанана сум презадоволна, како кола со зимски гуми се чувствував, бев од ретките дебитанти на Vodno Trails што не завршија во провалија :pos:

Исто сум презадоволна и од Nike Zoom 9 Elite, од изглед до трчање, комоција, респонзивност ама веќе ги нема кај нас :( (Винфло за разлика од Зумов се со понереспонзивен ѓон и наменети за 20+ км, Зумот беа со респонзивен ѓон и стриктно за до 10 км. На повеќе можеш да почувствуваш замор во стапалото поради потегавата гума.)
викаш само 2-3 модели?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
викаш само 2-3 модели?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Се трча ли со овие модели? :) Очигледно е дека со @Джонтра Вохохолта дебатираме за running моделите на NB

Од сите овие на линков, кај нас моментално ги има само Енерџи Стрик и уште едни.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Какви модели ставил :pos:

Њу Баланс се топ 5 бренд за трчање, а и Рибок имаат добри Floatride модели.
Сега сум по Скечерс како бренд иако додека да купам доста се мислев за нив. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Шо е најтрагично и на сликава има едно 4-5 модели макс. :D Што и не е далеку од на памет кажаното 2-3 на Фрос. :icon_lol:

Сега сум по Скечерс како бренд иако додека да купам доста се мислев за нив. :D
Кинезарија се овие мада ги фалат онака за носење лабаво, за прошетки или за тие што работат на нога. Меки се. За трчање не верувам дека се добри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom