Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Не сум нешто фан на ракометов, па го изгледав фудбалов до крај.
Не дека Кит Го е мерило за прволигашка екипа ама у глобала како што излеговме со дури четворица новајлии, (Чарлс, Петровиќ, Мирчевски, Најденов) имаше доста течна игра...
Прв впчеток за Чарлс ми е дека ќе биде најсилна карика у тимов, не само што е физички силен и висок него има и јака техника, пушта пас преку пола терен, а и голот што го закачи беше ко Шиле у топ форма у Турново :D
Па ете се скрпи некој тим што се надевам ќе ја бркаме средината, единствена огромна замерка е голманската позиција, одамна неам видено вакви пациенти на гол, па и не сакам да ги коментирам и двајцата.
И ја од тоа што успеав да го видам, можам да констатирам дека Бразилецот значајно ќе го подобри изгледот на одбраната, што ни беше најслаб дел од тимот во првите 4 кола. Одличен со топка, не компликува превише и физички моќен.
Пријатно ме изненади и Мирчевски. Не сум имал прилика да го глеам досега и не ми е јасно што правел момакот во Беласица толку време. Уште од сега можам да кажам дека ќе има подобар ефект во завршницата од Попзлатанов и ај да не претерам, ама и од Цветаноски. Чак најарно би било Попзлатанов да го вратат на десен бек, а Мирчевски и Матеј да се двата крилни напаѓачи.
Со неколкуте нови играчи добиваме на стабилност и нема да сме канта на напуцавање. Мицевски, Петровиќ, Најденов, па и Блажевски може да дадат придонес со своето интернационално искуство и натпреварите одиграни во европските купови, В.Велкоски, Цветаноски, Попзлатанов и Мирчевски имаат веќе завидно прволигашко искуство, Чарлс како што веќе спомнавме се покажува како голем плус и единствена слаба точка како што кажа и ти ќе ни биде голманската позиција. Ај да се надоврзам и релативно тенката клупа.
Годинава според мене треба да се фокусираме на Купот. Тука треба да ја бараме својата шанса.
Во ситуација кога можеа да го земат Ефремов, да го донесеш Игески е легендарен потег...
И што е најјако човекот сеуште е слободен. Мене сево ова, па ќе повторам, ми личи на масло на Саша Илиќ. Очигледно свесно се одлучија за второлигашки голман зашто во спротивно синчето ќе немаше шанса да биде стартер.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.676
neznam zasto tolku vi preci ilic na golot.bar do sega jas ne vidov nekoja pricina da se smeni, imase losa odbrana pred nego, ne vidovme bar do sega nekoj golem kiks od nego kako golman.

ako se zadovolni od nego kako prv golman podobro e nekoj eftin a stabilen kako vtor nego da se frlat golemi pari na uste eden dobar golman pogotovo koga imame dupki na drugi mesta.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
Патриотот Гачевски е преставен како словенец кој доаѓа од редовите на ФК ВАРДАР на денешното преставување за кипарскиот Енозис,потпишал на една година .
Автоматски споено мислење:

Ептен скалило погоре. Ајде барем не отиде кај ривалите тука.
значи ќе игра против Силекс во Лига Европа :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.467
Поени од реакции
68.788
Страшен трансфер. Да го смениш Скопје за Гњилане. Подобро во Дрита од Боговиње да потпишел.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Страшен трансфер. Да го смениш Скопје за Гњилане. Подобро во Дрита од Боговиње да потпишел.
Да ти кажам страшно ми иде на живци кога се праи мит од вакви фигури. Ај да разберам да го замениш Вардар за Кајзериспор како Цујо, за Арис од Солун како Адем, за Локомотива од Загреб како Ибиши, за украински клубови како Жуниор и Новак, па чак и за Тирана како Тошевски и Најдовски, ама за Дрита од косовска вукојебина каква што е Гњилане!? Па поарно да се вратеше во родната Битола и да ги закачеше копачките на клинец...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Дај не не заебавајте човекот ја одби Слога заради ривалството. А и шо му фали на Гнилање, ок место било.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Јаки плати фрлаат косовариве, у години е и онака, ќе истера 1-2 сезони да собере уште некој денар. За помлади можда не е атрактивна лига, пред се ради животот таму, ама за играч како Брда, зошто да не.. Претпоставувам дека имало убава разлика во понуденото од Вардар и овие, инаку не гледам зошто би си отишол од тука
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Јаки плати фрлаат косовариве, у години е и онака, ќе истера 1-2 сезони да собере уште некој денар. За помлади можда не е атрактивна лига, пред се ради животот таму, ама за играч како Брда, зошто да не.. Претпоставувам дека имало убава разлика во понуденото од Вардар и овие, инаку не гледам зошто би си отишол од тука
Па тоа не го сфаќаат дека платите во Косово се дупло поголеми за разлика од нашата лига.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.467
Поени од реакции
68.788
Па нема пара што ќе ме натера да одам во Гњилане или Гнилање, не знам ни како се вика мртвото место. Сигурно можел да најде некој ќорав клуб од Кипар или Грција, ќе земал исто пари, ама барем ќе си го ладеше на плажа.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ne sum mnogu upaten vo posledno vreme, Pop Zlatanov mislam se vikase bekot sto go zedovme od Pelister li bese uste e vo Vardar?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom