Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.747
Поени од реакции
4.448
Ма нема никаква шанса да заработиш. Се ова новиве станови што се градат мафијаши ги купуваат. Како Апасиев. Ако не веруваш прашај го Бачев.
Во центар! :pos:
....гласај си за СДСсс+ДПсНЕ+Левица, биди си шарен колку сакаш и за сето тоа повикај се и обвини го Бачев! :yid:
Веќе реков дека северџганскава логика е вон-временска.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.939
Не ми е јасно зошто збориш од позиција на авторитет на темава. Што имаш работено во живот од нефизичка работа па толку искуство си собрал?

Ма нема никаква шанса да заработиш. Се ова новиве станови што се градат мафијаши ги купуваат. Како Апасиев. Ако не веруваш прашај го Бачев.
Не, мене не ми е јасно тоа што ти зборуваш од позиција на успех. И јас сум направил грешки, за да не дојдам на тоа твое ниво, сум морал да се жртвувам, во спротивно денеска ќе гласав за Заев и ќе менував насловни од избори на избори ама за возврат ќе работев 5 сати дневно за 350е плата. Ама јас мислам дека го одбрав помалото зло, дури и да не е така, не се гордеам на нешто како вие кои партијата ви дала се, си го прифатил системот и си почнал да го користиш а на крај секогаш истиот ќе те заебе, појма неам ваљда си помлад, ако утре имаш деца, баш би сакал да видам дали толку ќе бидеш горд кога ќе растат во Скопје, барем кога ќе те прашаат зошто ни е ваков градот, не биди пичка и кажи им дека и ти сносиш одговорност за тоа.
Автоматски споено мислење:

Levica e od sega skoro? A pred toa?
Jas kolku sto pratam site izdupeni, izebani, ispostrani, izmocani i sto li uste ne aktivni poddrzuvaci i simpatizeri na sarenata se sega simpatizeri na Levica. Posledicite od sarenata gi znaeme site, clenot prethodno vi objasni mnogu slikovito sto i kako taka da ne se povtoruvame. Verojatno i ti si eden od niv no neznam oti voopsto ne mi e cudno.
Кажав јас, сите сме криви само вие од дпмне не сте.


Вака како големи борци против виновните, пишете во ПП да направиме една хуманитарна помош за луѓе кои не седеа дома како сите нас и пробаа да го спречат тоа, не со пишување на форум како нас, туку на вистински начин. Ајде ве чекам.
 
Последно уредено:

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Шарената револуција започна улични протести кои предизвикаа предвремени избори.
ВМРО дозволи
На тие предвремени избори Шарената револуција директно учествуваше во една од коалициите. Една Коалиција на Шарената револуција стана власт.
ВМРО дозволи
Таа власт промени Устав и уставно име.
ВМРО преќутно дозволи
На референдумот ВМРО чафки броеше

Тоа се фактите. Другото се толкувања. Објективно толкување не постои.
Се слагам со тебе вака, кога сите факти се на маса
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Не, мене не ми е јасно тоа што ти зборуваш од позиција на успех. И јас сум направил грешки, за да не дојдам на тоа твое ниво, сум морал да се жртвувам, во спротивно денеска ќе гласав за Заев и ќе менував насловни од избори на избори ама за возврат ќе работев 5 сати дневно за 350е плата. Ама јас мислам дека го одбрав помалото зло, дури и да не е така, не се гордеам на нешто како вие кои партијата ви дала се, си го прифатил системот и си почнал да го користиш а на крај секогаш истиот ќе те заебе, појма неам ваљда си помлад, ако утре имаш деца, баш би сакал да видам дали толку ќе бидеш горд кога ќе растат во Скопје, барем кога ќе те прашаат зошто ни е ваков градот, не биди пичка и кажи им дека и ти сносиш одговорност за тоа.
Голем успех ќе си направел ако си работел за 350 евра плата. Кај ќе ти беше крајот. Ама тоа е, ако не ти дозволи партија, не можеш да успееш во Македонија. Сигурно и Апасиев така, нели? Која партија му има дозволено?

Моите деца ќе добијат образование кое на запад не го добиваат 99.99% од децата, затоа што таму е 50 пати поскапо да го направиш истото. После тоа што ќе направат со образованието, дали ќе живеат во Скопје или Лондон и колку ќе заработуваат е нивен проблем, не мој. Ако не им се свиѓа, има авиони, широко им поле.
Се слагам со тебе вака, кога сите факти се на маса
Како дозволувањето на ВМРО-ДПМНЕ ги амнестира првиве?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.939
Голем успех ќе си направел ако си работел за 350 евра плата. Кај ќе ти беше крајот. Ама тоа е, ако не ти дозволи партија, не можеш да успееш во Македонија. Сигурно и Апасиев така, нели? Која партија му има дозволено?

Моите деца ќе добијат образование кое на запад не го добиваат 99.99% од децата, затоа што таму е 50 пати поскапо да го направиш истото. После тоа што ќе направат со образованието, дали ќе живеат во Скопје или Лондон и колку ќе заработуваат е нивен проблем, не мој. Ако не им се свиѓа, има авиони, широко им поле.

Како дозволувањето на ВМРО-ДПМНЕ ги амнестира првиве?
Па далеку од тоа дека е успех, многу подобро е тоа што "работиш" 5 саати во денот, со што си обезбедуваш пред се здравје а тоа е најбитно. Твоите деца ќе добијат една татковина во која ќе биде жално да си Македонец, и опасно, а покрај образованието ти си им до придонел и тоа. За Апасиев не ми е гајле, го подржувам во даден момент, мал кикс и откривање на момент дека и тој е/бил дел од играта, ќе биде збришан. Сега за сега е единствен што заслужува да му се даде шанса.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Па далеку од тоа дека е успех, многу подобро е тоа што "работиш" 5 саати во денот, со што си обезбедуваш пред се здравје а тоа е најбитно. Твоите деца ќе добијат една татковина во која ќе биде жално да си Македонец, и опасно, а покрај образованието ти си им до придонел и тоа. За Апасиев не ми е гајле, го подржувам во даден момент, мал кикс и откривање на момент дека и тој е/бил дел од играта, ќе биде збришан. Сега за сега е единствен што заслужува да му се даде шанса.
Абе заеби откривање или не. Збориме за логика на исказ.

- Ти викаш дека во Македонија не можеш да успееш без да те поддржи партија.

- Апасиев има успеано во Македонија.

Која партија го има поддржано?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.939
Абе заеби откривање или не. Збориме за логика на исказ.

- Ти викаш дека во Македонија не можеш да успееш без да те поддржи партија.

- Апасиев има успеано во Македонија.

Која партија го има поддржано?
Од каде јас да знам?

Имал десетка просек, се отвара нов факултет, немаа кадар и го примаат, или пак е примен преку дпмне, не знам, и да е преку нив, битни се постапките понатаму, нешто што вие не сте го направиле.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Од каде јас да знам?

Имал десетка просек, се отвара нов факултет, немаа кадар и го примаат, или пак е примен преку дпмне, не знам, и да е преку нив, битни се постапките понатаму, нешто што вие не сте го направиле.
Ете така, гледаш како во Македонија може да се успее и без помош партија.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Апасиев го поддржаа пред се млади луѓе.
Старите југоносталгичари се изманипулирани од сдс.
Патриотите се изманипулирани од вмро.
Пензионерите си гласаат за која партија е на власт.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.747
Поени од реакции
4.448
Па на власт е ради вмро.
а тоа добро, против фактите не се може :toe: (повеќе инвентивност, ако се може)
Не сум знаел дека овие од ДПсНЕ гласале за Црпе, добро е да се знае, тоа е ново откриен моментум благодарение на тебе.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па на власт е ради вмро.
Не мислиш „белки“ дека Заев дојде на власт заради „широките народни маси“? Друга цел имаше тој проект. Доволно е да размислиш како се викавме, а како се викаме денес (покрај другите работи).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom