Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Многу идеализирања, ама рејално Шарена револуција vs Протестот на Курловски и Бетмен серит беа битка на СДС vs ДПМНЕ. Нормално дека имаше некој процент 10-20 посто кои беа независни и реагираа и на една и на друга страна и не треба сега итарпејовски од настрана да се потсмева со тие луѓе. Јас лично ги почитувам тие што не беа влечени за уши и потполно независно се приклонија кон еден или друг протест. Правото на човек да излезе да каже свое незадоволство го сметам за суштинско(нормално на мирен начин и без мавање по полиција). Од една страна ВМРО претераа до крајна граница со квази-патриотизам, уништување на неистомисленици, поделба на патриоти и предавници и во очи го правеа будала народот за некаква си патриотска партија(која никогаш во грујово време не беа) па поради тоа имаше реална критична маса против вакви наци методи.
Од друга страна и во другите протести имаше народ кој се виде загрозен од Тиранската платформа, кокетирањето на Заев со убијците од Смилковско и останати работи.
Но, на сите да им биде јасно дека и двата табора ги боли(или болеше) левото маде за Македонија. Груки беше договорен со Ахмети за Влада пред да заѕвонат од Калето. Дали некој попаметен е склон да верува дека без двојазичност ќе му прифатеше ДУИ коалиција на ВМРО, кога СДС им нудеше двојазичност?
Истото е и со Преспанскиот договор. САД одлучи да се реши тоа и да влезе РМ во НАТО. РМ е во тие најотепани држави кои се 100% зависни од надвор. Тука во таа група се и сите останати Балкански државичиња(минус Грција која е 90% зависна). Што ќе рече САД викаат вака и вака ќе биде и ти или правиш или си одиш од власта. Груки 11 години ветуваше, ама не правеше, веројатно после снимките и СЈО ќе имаше промена на името и од ВМРО, но едноставно САД не се СДС за да ги лаже, па после 2-3 опомени го сменија и како најдолен криминалец(што и беше, како и сите останати) го избркаа од Македонија. Тоа е тоа накратко. Значи во една реченица и со Груки и без него ќе го имаше истово(освен Бугарскиот договор).
Па, претпоставки. Може да, ама може и не.
Јас мислам дека Грујо беше прогонет баш дека не го менуваше името. Ама, ако само го променеа Груја, ќе беше херој, вака е бегалец, престапник.
И следно, Заев беше 3-4 пати прашан пред избори... се дереше дека НИКОЈ НЕМА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО, ТОА Е ВО ГЛАВИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ, ТОА СЕ ГЛУПОСТИ... е па има разлика.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Воглавно нема херои, нема предавници меѓу тие две струи. И двете ги ставам во еден ист кош-опортунисти. Нормално освен тие 10-20 посто кои реално ги имаше и на двете страни. Исто во баграта ги ставам тие што фрлаа со куртони и ја искршија канцеларијата на институцијата Претседател. Тоа се девијантни појави за кои треба строго да се одговара пред Суд, а и да се изеде јак ќотек во полициска станица.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Абе и ја анонимно на форумов можам да пишам све и свашта али колку е тоа вистина? Дај бе луѓе кај ќе успеете овде не се чаталете. Ко да слушав западњачки муабети, биди упорен, мисли позитивно. Што ќе мислите позитивно? Најбедни плати, најголема невработеност во Европа. Сеа за Апасиев незнам. Па би рекол дека е со врски запослен и некако се снашол. Има добар просек фатил врска и тоа е. Нема шанси овде без партија да успееш. НЕМА, џабе глупи муабети
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.342
Поени од реакции
3.382
Абе и ја анонимно на форумов можам да пишам све и свашта али колку е тоа вистина? Дај бе луѓе кај ќе успеете овде не се чаталете. Ко да слушав западњачки муабети, биди упорен, мисли позитивно. Што ќе мислите позитивно? Најбедни плати, најголема невработеност во Европа. Сеа за Апасиев незнам. Па би рекол дека е со врски запослен и некако се снашол. Има добар просек фатил врска и тоа е. Нема шанси овде без партија да успееш. НЕМА, џабе глупи муабети
Gi zalam takvite kako tebe. :(
Vie ste najgolemite gubitnici od politikata vo drzavava
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Gi zalam takvite kako tebe. :(
Vie ste najgolemite gubitnici od politikata vo drzavava
Абе какво жалење, седи мирен зашо да не жалиш. Ко нас има 70% такви. Само глуаматање е на другиве тука. Без партии ке успееш без врски. Абе филмови што да ти кажам. Оној членот вика успешен бил а од ВМРО не добил ништо а се замарал. Хаха. Да бе брат важи. Да сум успешен и да се замарам за ВМРО а да неам ќар тогаш нешто не е у ред со мене. Мене филмови и глуматање успешност ме курчат.
Автоматски споено мислење:

Јас, и сите во моето семејство (од татко ми и мајка ми надоле во стеблото) имаме 0 денови стаж во државна фирма. Вклучувајќи ја тука и Југославија. Сите бизниси што сме ги имале, било кога, имаат 0 денари прилив од соработка со држава, државни тендери, државни фирми или соработка со приватни фирми кои го прават тоа (подизведувач).

Во моментов сите што сме вработени од тоа стебло (5 луѓе) работиме во фирми што не го адресираат македонскиот пазар. Некои извезуваат надвор, некои продаваат сервиси надвор. Ама во секој случај Македонија од тоа има само чист прилив од 70тина илјади евра годишно само од давачки на плата за нас петмина. (со тие пари плаќа паразити од администрација, ама јебига) ДДВ, данок на добивка, добивката на фирмата и такви ствари настрана.

Истовремено сум бил и активен во ВМРО-ДПМНЕ, и задоволен од успешноста на мојата активност таму. Ниту се срамам, ниту се каам за тоа. Единствени функции за кои било кога сум конкурирал биле партиски.

Уште нешто сакаш да знаеш за мене?
А зашто си се замарал бе друже? Еве вака ко успешен човек кај најде време и за партија жити све
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.938
Абе какво жалење, седи мирен зашо да не жалиш. Ко нас има 70% такви. Само глуаматање е на другиве тука. Без партии ке успееш без врски. Абе филмови што да ти кажам. Оној членот вика успешен бил а од ВМРО не добил ништо а се замарал. Хаха. Да бе брат важи. Да сум успешен и да се замарам за ВМРО а да неам ќар тогаш нешто не е у ред со мене. Мене филмови и глуматање успешност ме курчат.
Автоматски споено мислење:


А зашто си се замарал бе друже? Еве вака ко успешен човек кај најде време и за партија жити све
Од вмроовски убедувања. Затоа кога паднаа од власт го здоболе стојко за партијата и за Македонија.
Автоматски споено мислење:

Јас, и сите во моето семејство (од татко ми и мајка ми надоле во стеблото) имаме 0 денови стаж во државна фирма. Вклучувајќи ја тука и Југославија. Сите бизниси што сме ги имале, било кога, имаат 0 денари прилив од соработка со држава, државни тендери, државни фирми или соработка со приватни фирми кои го прават тоа (подизведувач).

Во моментов сите што сме вработени од тоа стебло (5 луѓе) работиме во фирми што не го адресираат македонскиот пазар. Некои извезуваат надвор, некои продаваат сервиси надвор. Ама во секој случај Македонија од тоа има само чист прилив од 70тина илјади евра годишно само од давачки на плата за нас петмина. (со тие пари плаќа паразити од администрација, ама јебига) ДДВ, данок на добивка, добивката на фирмата и такви ствари настрана.

Истовремено сум бил и активен во ВМРО-ДПМНЕ, и задоволен од успешноста на мојата активност таму. Ниту се срамам, ниту се каам за тоа. Единствени функции за кои било кога сум конкурирал биле партиски.

Уште нешто сакаш да знаеш за мене?
Црна комедија ли е овоа, што жанр е?
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Од вмроовски убедувања. Затоа кога паднаа од власт го здоболе стојко за партијата и за Македонија.
Автоматски споено мислење:


Црна комедија ли е овоа, што жанр е?
Ај се гледа дека филмови прави. 5 луѓе кур се тресе приватно сите, сите стан купиле. Да да купиле.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Иначе само видете ја на политичарите биографијата. Сите се пример дипломирани 2005, вработени 2005 или 2006 на јаки позиции.Еве пример Лукаревска. Така да не си правите филмови овде ке успеете без врски и парија. На сите политичари им е таква биографијата. Ние неуспешните дипломирани 2012 и уште не работиме по струка.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.007
Поени од реакции
17.938
Ај се гледа дека филмови прави. 5 луѓе кур се тресе приватно сите, сите стан купиле. Да да купиле.
Никој не е партиски вработен од овие, ако пола држава е веќе партиски ботови.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Не му е никому 350 евра идеал , прашање за опстанок е , нема секој привилегија да живее од капитал.
Епа опстанокот создава партиски ботови и сендвичи. Тие што не стигнале до тие 350 евра, се неосендвичи.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
55
Не му е никому 350 евра идеал , прашање за опстанок е , нема секој привилегија да живее од капитал.
Ама он е успешен како несваќаш. Ај он што е туку и цела негова фамилија е успешна.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Ама он е успешен како несваќаш. Ај он што е туку и цела негова фамилија е успешна.
Семејство, не фамилија. Во фамилија имам еден куп сендвичи. Ко во секоја фамилија во државава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom