Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Se razbira zasluzeno.Em najdobar e,em prav kapiten e.Lippi bi bilo super,samo kako sto kaza nekoj na prethodnite postovi,mozno e Lesi da se vrati doma(Mislam za Murinjo)!!!
 
F

fantomX

Гостин
Se razbira zasluzeno.Em najdobar e,em prav kapiten e.Lippi bi bilo super,samo kako sto kaza nekoj na prethodnite postovi,mozno e Lesi da se vrati doma(Mislam za Murinjo)!!!
Можно е да се врати... Се е можно на денешницава.
Ама глеј, едни едно вела, други друго.

Еден од (според медиумите) кандидатите отпаѓа!
Jose Mourinho rules out Chelsea return!
http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_3610367,00.html
Иако сакав да се врати, за мене ова е очекувано.

Ајдееееееееееееееееееее, сеа шо најдов!!!!!!!!!!!
JOSE MOURINHO is prepared to make an amazing return to Chelsea — but only on HIS terms.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1206087.ece
The Syn - Условите на Хозе Мурињо: напиша:
1. That he would have complete control of all football matters including transfers, first team and the academy.
2. Academy director Frank Arnesen — who Mourinho believes to be his enemy — is sacked.
3. That he could bring back all of his backroom staff with him.

Си ебале мајката овие... Дур не видиме на chelseafc.com џабе ова...
 
В

Вори

Гостин
Taka e.Dodeka ne vidime na oficijalnata strana nisto .Jas mislam deka ke se vrati,mu nedostasuva klubot i znae deka so ovie igraci moze da osvojuva tituli + tie se privrzani za nego..Ako se vrati Jose ke bide sto ke bide.!!!
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
Drogba + Carvalho + Cash = Kaka

до кога бе со овие шпекулации не ми е јасно???
од утре како што рече фантом на абрамович ќе му текне и за роналдо да испрати понуда. :pos: :pos: :pos:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Сетете се што направи Рајкард пред неколку сезони со Барса, Мурињо играше слична формација како Рајкард, одлично би било пак тоа.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дрогба + Карваљо + кеш = Кака = јас среќен.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Абе русинот многу паметен, дан сака и жена му на Кака да се сврти а ?
Знае не си иде што го бара толку :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Се заебаа што го тргнаа Грант. Рајкард не ми се допаѓа. Манчини па ич. Единствено, Гус Хидинк би бил така добар избор, ама не верувам дека ќе иде во Челси. Исто и Марчело Липи. А зошто не го земат Бора Милутиновиќ, бе? Супер тренер е тој.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Зашо бе Манчини е добар стратег......
 
В

Вори

Гостин
Epa Murinjo od deneska e nov trener na Inter.Imajki prilika da se vrati vo Chelsea,toj kaj se zaeba.Toa e!!Inace sega ostanaa trojca kandidati za trenerskoto mesto:Skolari,Rajkard i Lipi.Ovoj posledniov najdobro!!!
 
В

Вори

Гостин
Drogba + Carvalho + Cash = Kaka

до кога бе со овие шпекулации не ми е јасно???
од утре како што рече фантом на абрамович ќе му текне и за роналдо да испрати понуда. :pos: :pos: :pos:
Ti ako im veruvas na www.goal.com...... Kaka ic ne bi sakal da dojde vo Chelsea.Ama ic!!Dobar e ama ne e za kaj nas.Ke ja rasipe igrata.Se molam da ne dojde Kaka !!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom