Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 февруари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
Според пишувањето на неделното издание на весникот Мирор, поранешниот селектор на Италија, Марчело Липи веќе му ги понудил услугите на првиот човек на Челзи, Роман Абрамович.
 
В

Вори

Гостин
Znaeme za toa,ama finatata e dali Abramovic ke se soglasi Lippi da bide trener.Abramovic saka trener so koj ke moze da upravuva so nego.!!!!!
 
С

Спенсер

Гостин
сега да вимине шо ке напрај мурињо со интер,
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Така викаа и родителите на баба ми, па дедо бегалка ја зел. :pos:
 
F

fantomX

Гостин
Epa Murinjo od deneska e nov trener na Inter.Imajki prilika da se vrati vo Chelsea,toj kaj se zaeba.Toa e!!Inace sega ostanaa trojca kandidati za trenerskoto mesto:Skolari,Rajkard i Lipi.Ovoj posledniov najdobro!!!
Од каде бе за Мурињо? Не глем нишо официјално...
Инаку, Сколари и Липи (според разни медиуми) се изјасниле дека сакаат да бидат менаџери во Челзи.

Така викаа и родителите на баба ми, па дедо бегалка ја зел. :pos:
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Кака бегалка....:pos:

pa i so ovoj ke upravuva de! so murinjo moese 3 godini ne pa so ovoj!!
Ако управуваше со Мурињо, немаше Хозе да си замини... Ко почна Абрамович да му „командува“ (Шева и Балак) Мурињо си го кажа своето...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Epa Murinjo od deneska e nov trener na Inter.Imajki prilika da se vrati vo Chelsea,toj kaj se zaeba.Toa e!!Inace sega ostanaa trojca kandidati za trenerskoto mesto:Skolari,Rajkard i Lipi.Ovoj posledniov najdobro!!!


Додека не прочитам на некоја од официалните страници на клубовите веке на никој не верувам а ти од дека си толку сигурен?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Одкако Хидинг и Манчини демантираја дека ќе бидат на клупата на Челзи наредната сезона мислам дека Липи ќе биде изборот на Абрамович. Искусен стратег, но слично како и Мурињо ќе бара Абрамович да не се меѓа премногу во трансверите.

Epa Murinjo od deneska e nov trener na Inter.Imajki prilika da se vrati vo Chelsea,toj kaj se zaeba.Toa e!!Inace sega ostanaa trojca kandidati za trenerskoto mesto:Skolari,Rajkard i Lipi.Ovoj posledniov najdobro!!!
Од кај ова? Нема ништо официално. А и на Морати не му се брзало..
Челзи сака да го задржи Мурињо оти се предпоставува дека многу играчи би заминале од Челзи и би го следеле Мурињо во новиот клуб. Значи можи да се очекува и враќање на Мурињо во Челзи.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Фантом пушти блутот имам нешто да ти пратам.

:pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Шо кур Манчини во Лестер?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Уф грешка, тоа е од утрешниот весник.
Ако не го примите во Челзи, реши да ја прифати понудата од Лестер... ќе му ја коси тревата пред утакмица.




играше во Лестер сезоната 2000 или 2001ва, т.е. грееше клупа.
 
В

Вори

Гостин
Додека не прочитам на некоја од официалните страници на клубовите веке на никој не верувам а ти од дека си толку сигурен?

Pa pisuva na site strani i na Gazetta isto!!!Gjabe se nadevame toj ke si odi vo Inter,Kaj nas samo LIPPI i nikoj drug .pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom