Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Ајде бе!А за што даваат 35милиони за да пробат дали ке се вклопи?За да чека 2-3 сезони за да се разигра?Никогаш ништо не се знае,може да ломи од прва сезона а може и да не заигра никогаш како Шева!
Робињо е млад и ако го купат Челзи мислам дека ке стане еден од најдобрите играчи на светот!:helou:
Potpolno te podrzuvam,ke gi raboti defanzivcive vo anglija
 
F

fantomX

Гостин
па затоа ти викам. еден сигурно ќе биде вишок,а потоа што ќе се случи ќе покажи времето.
Аеее....
Нормално еден ќе биди вишок, но разбери, не можи цела сезона да играат само двајца. Мора да се менуваат.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Аеее....
Нормално еден ќе биди вишок, но разбери, не можи цела сезона да играат само двајца. Мора да се менуваат.
Ja mislam deka nema sansi da go zemat robinho! Nema real tolku lesno da se otkaze od koga go napraija igrac!!! Istoto e i so Ronaldo!!! Toa ti e isto da reces deka lampard ke si odi od Chelsea!!!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ja mislam deka nema sansi da go zemat robinho! Nema real tolku lesno da se otkaze od koga go napraija igrac!!! Istoto e i so Ronaldo!!! Toa ti e isto da reces deka lampard ke si odi od Chelsea!!!
Робињо го нема тој статус во Реал како Лампард во Челзи,има разлика...
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
i ja sakam Rajkard da ni doe, a mozebi i Messi ke ni go donese!!!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
i ja sakam Rajkard da ni doe, a mozebi i Messi ke ni go donese!!!
Пази да не го донесе Меси:)За Меси не се надевајте ама за Дос Сантос може.Иначе една поврзаност што ја имаат Меси и Рајкард:uvo:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Пази да не го донесе Меси:)За Меси не се надевајте ама за Дос Сантос може.Иначе една поврзаност што ја имаат Меси и Рајкард:uvo:

e dobro de aj ke vidime!!moz i nema rajkard da dojde ama pa zatoa ke dojde messi poradi povrzanosta sto ja imaat
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Letni zasiluvana na CHELSEA da bidat jas posakuvam ovie..Robino,Dos Santos,Daniel Alves,i Eto..A menazer bi sakal Murino,ali znam deka ke bide Rajkart takvo pretcustvo imam...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Меси никогаш нема да ја напушти Барса!!
Како и Лапмард и Тери Челзи, и како Роналдо Манчестер!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Mene ne mi e jasno zosto ste tolku sigurni..Aj daj mi objasnuvane za da ti veruvam
па да не била Барца,Меси би бил висок 130цм и сега не би смеел да игра фудбал.за тоа имаш чуено ти???и има изјавено неколку пати дека не му се битни парите и дека никогаш нема да ја напушти Барца.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
па да не била Барца,Меси би бил висок 130цм и сега не би смеел да игра фудбал.за тоа имаш чуено ти???и има изјавено неколку пати дека не му се битни парите и дека никогаш нема да ја напушти Барца.

Абе поврзаност си е поврзаност бизнис си е бизнис ама не ни сакам меси да дојде доста се Робињо и Дос Сантос а ако си оде Дрогба да најдат некој добар напајгач
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
па да не била Барца,Меси би бил висок 130цм и сега не би смеел да игра фудбал.за тоа имаш чуено ти???и има изјавено неколку пати дека не му се битни парите и дека никогаш нема да ја напушти Барца.
Ja znam cela istorija za Messi,a ostaj on sto vika deka nema nikogas da si odi i seva vikase deka nema nikogas od milan da si odi pa sega kaj igra..Abe vidi nemozes nikogas da bides siguren dali ke si odi ili ne,se slucuvaat sekakvi raboti ke se skara so precedatel so trenerot i sto prajme ke leta vo drug tim..Zatoa ti vikam ne bidi sekogas siguren
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom