Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
а бе и Пандев готово требаше да појде во Баерн."имаше" состаноци со управата на Баерн и на крај си остана во Лацио.а не ми е јасно што че ви е Робињо.имате играчи кој играат на негова позиција,Џо Кол,Калу.а и не би се вклопил во играта на Челзи.
Од каде знаеш дека нема да се вклопи во играта?Ти некој голем стручњак си или ???Сигурно штом го бараат значи им треба,сигурно имаат некој план!
 
F

fantomX

Гостин
Е сега не знаеме колку е точно дека тие НАВИСТИНА го кажале тоа
Сите најеминентни светски медиуми пренесуваат дека то кажале...
(не мислам на goal.com и слични):smir:

а бе и Пандев готово требаше да појде во Баерн."имаше" состаноци со управата на Баерн и на крај си остана во Лацио.а не ми е јасно што че ви е Робињо.имате играчи кој играат на негова позиција,Џо Кол,Калу.а и не би се вклопил во играта на Челзи.
Џо Кол и Калу... А место нив? Не можи само двајца да се има, а имаме две такви позиции... И од кај знајш оти нема да се вклопи?:tapp:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Сите најеминентни светски медиуми пренесуваат дека то кажале...
(не мислам на goal.com и слични):smir:
епа во ред тогаш ке чекаме да видиме што ке се случи:helou:
 
F

fantomX

Гостин
Арно за Робињо, туку нов менаџер да се клај сеа...
То е поважно...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Од каде знаеш дека нема да се вклопи во играта?Ти некој голем стручњак си или ???Сигурно штом го бараат значи им треба,сигурно имаат некој план!
знајш колку различен фудбал игра Реал и Челзи во моментов??можда во прва сезона нема да се вклопи.сличен пример со Балак.во втората сезона би играл подобро валда..а за тоа не треба да си стручњак да го сватиш.

Џо Кол и Калу... А место нив? Не можи само двајца да се има, а имаме две такви позиции... И од кај знајш оти нема да се вклопи?:tapp:
и мислиш Робињо ќе оди за да му е замена на Џо Кол и на Калу а??
 
F

fantomX

Гостин
знајш колку различен фудбал игра Реал и Челзи во моментов??можда во прва сезона нема да се вклопи.сличен пример со Балак.во втората сезона би играл подобро валда..а за тоа не треба да си стручњак да го сватиш.

и мислиш Робињо ќе оди за да му е замена на Џо Кол и на Калу а??
А ти од кај знајш шо ќе биди со Челзи догодина? Нов менаџер, нова филозофија...

И мислиш Калу че игра прва постава ако дој Робињо?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
А ти од кај знајш шо ќе биди со Челзи догодина? Нов менаџер, нова филозофија...

И мислиш Калу че игра прва постава ако дој Робињо?
па затоа ти викам. еден сигурно ќе биде вишок,а потоа што ќе се случи ќе покажи времето.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Ja sum za Mourinho , so nego bese interesno :D pak go sakam
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Ako dojde Rajkard chelsea definitivno ke ja smeni igrata vo po ofanzivna i mislam deka taka najmnogu ke ni odgovara,,maluda neka si odi das santos neka dojde maliot e zverka poslednata utakmica go dokaza toa
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Има шпекулации дека дури е можно и Мурињо да се врати, меѓутоа некако ич не ми се верува.
Јас сум за Рајкард, преферира 4-3-3 како што и Челзи најмногу настапуваше во последниве 4 сезони. Моментално најдобра опција е Холанѓанецот, со него и Ето...можеби и Меси :helou: ...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Мака ми е за Аврам Грант но тоа е....
Иначе најмногу сакам да дојде Рајкард супер докажано дуо ке се со Тен Кате а со него ако може право и тава маленкото:baeh:


Ајде честито бркање на Аврам, ако сакате ќе ви го пратиме Манчина нас не ни е потребен
Не не фала слободно си го задржајте :helou:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Eto mozebi ali mesi nevozmozno,nasiov gazda bogami ke treba da potrosi golemo bogatsvo za da go donese..Ali ako se sluci da dojde pa drugite ke nemora da igraat fudbal toa ke bide strasna rabota
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
знајш колку различен фудбал игра Реал и Челзи во моментов??можда во прва сезона нема да се вклопи.сличен пример со Балак.во втората сезона би играл подобро валда..а за тоа не треба да си стручњак да го сватиш.
Ајде бе!А за што даваат 35милиони за да пробат дали ке се вклопи?За да чека 2-3 сезони за да се разигра?Никогаш ништо не се знае,може да ломи од прва сезона а може и да не заигра никогаш како Шева!
Робињо е млад и ако го купат Челзи мислам дека ке стане еден од најдобрите играчи на светот!:helou:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Eto mozebi ali mesi nevozmozno,nasiov gazda bogami ke treba da potrosi golemo bogatsvo za da go donese..Ali ako se sluci da dojde pa drugite ke nemora da igraat fudbal toa ke bide strasna rabota
Не заборавај дека фудбалот е тимска игра:)
Гледам у Барса самиот ја освои Примера и Лига на Шампиони:haha:
Абе не ви треба Меси,треба еден врвен менаџер и Робињо и ке газите!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom