Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Има шпекулации дека дури е можно и Мурињо да се врати, меѓутоа некако ич не ми се верува.
Јас сум за Рајкард, преферира 4-3-3 како што и Челзи најмногу настапуваше во последниве 4 сезони. Моментално најдобра опција е Холанѓанецот, со него и Ето...можеби и Меси :helou: ...
Грешка си за ова дека Рајкард преферира 4-3-3... БАРСЕЛОНА преферира 4-3-3, ако си гледал ќе знаеш дека веќе повеќе од 25 години ја играат таа офанзивна(убава) игра, со многу офанзивни играчи и голем посед на топката. Инаку Рајкард само се адаптираше на тој стил.

ЕДИТ: Меси не си оди од Барса, Гвардиола го реновира тимот, а Меси од наредната сезона ќе ја носи десетката на Рони, и ќе биде играчот околу кого се врти тимот, нешто слично како Роналдињо пред 2-3 сезони и како Роналдо во Манчестер.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Abe vidi ne e bitno toa bitno e sto covekot e treneriste golemo na barsa i donese tri cetri trofei a toa ne e mala rabota
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ja znam cela istorija za Messi,a ostaj on sto vika deka nema nikogas da si odi i seva vikase deka nema nikogas od milan da si odi pa sega kaj igra..Abe vidi nemozes nikogas da bides siguren dali ke si odi ili ne,se slucuvaat sekakvi raboti ke se skara so precedatel so trenerot i sto prajme ke leta vo drug tim..Zatoa ti vikam ne bidi sekogas siguren
Па посебно кога се работи за тим како што е Барселона..Тој тим, како да е проколнат за продавање ѕвезди:Роналдо,Фиго,еве сега Роналдињо, и уште други играчи..
 
А

Ајсшутер

Гостин
Направивте грешка што избркавте ваков тренер закон беше
 
F

fantomX

Гостин
Letni zasiluvana na CHELSEA da bidat jas posakuvam ovie..Robino,Dos Santos,Daniel Alves,i Eto..A menazer bi sakal Murino,ali znam deka ke bide Rajkart takvo pretcustvo imam...
Алвес не. Ете го Босингва, шо ќе прај и Алвес?

Меси никогаш нема да ја напушти Барса!!
Како и Лапмард и Тери Челзи, и како Роналдо Манчестер!
Од сите шо ги наброја, само Тери е сигурно дека никош нема да го напушти Челзи. Меси, можи и тој, ама не е сигурно и за него.
А за Лампард и Роналдо, не се деца на клубојте кај шо се сега, и немаат некоја силна поврзаност. Да речеше Сколс ај, ама Роналдо...

Само сонувајте за Робињо :)
Зошо бе? Убо е...:)

па да не била Барца,Меси би бил висок 130цм и сега не би смеел да игра фудбал.за тоа имаш чуено ти???и има изјавено неколку пати дека не му се битни парите и дека никогаш нема да ја напушти Барца.
И Шевченко велеше дека Силвио Берлускони му е втор татко, па нишо...

Грешка си за ова дека Рајкард преферира 4-3-3... БАРСЕЛОНА преферира 4-3-3, ако си гледал ќе знаеш дека веќе повеќе од 25 години ја играат таа офанзивна(убава) игра, со многу офанзивни играчи и голем посед на топката. Инаку Рајкард само се адаптираше на тој стил.
Па сега... Холанѓанец е, напаѓачка игра преферира. А дали тој се прилагодил на 4-4-3 или не, не е важно. Важно е дека тој и Тен Кате, со та формација растур праеа:)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
e dobro de aj ke vidime!!moz i nema rajkard da dojde ama pa zatoa ke dojde messi poradi povrzanosta sto ja imaat
Искрено да збориме Меси и Рајкард немаат никаква поврзаност!Ако би дошол Меси во Челзи би го привлекло само платата што верувам ако дојде ке му биде најголема во цел свет!:top:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Искрено да збориме Меси и Рајкард немаат никаква поврзаност!Ако би дошол Меси во Челзи би го привлекло само платата што верувам ако дојде ке му биде најголема во цел свет!:top:
pa znam be deka nemaat nikakva povrzanost!!!
a i + ako ne se vo dobri odnosi so rajkard togas ke si dojde kaj nas da zima najgolema plata u svet :smir::smir::smir::smir:
 
F

fantomX

Гостин
Искрено да збориме Меси и Рајкард немаат никаква поврзаност!Ако би дошол Меси во Челзи би го привлекло само платата што верувам ако дојде ке му биде најголема во цел свет!:top:
Со првио дел не се сложувам, со вторио до некаде...
Не е точно дека Меси и Рајкард немаат никаква поврзаност. После секоја утакмица, Меси како да му беше син на Рајкард. Сепак, мислам дека таа поврзаност не е доволна за Меси да замини од Барса, и да оди со Рајкард (каде и да биди тренер овај)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
pa znam be deka nemaat nikakva povrzanost!!!
a i + ako ne se vo dobri odnosi so rajkard togas ke si dojde kaj nas da zima najgolema plata u svet :smir::smir::smir::smir:
Рајкард ке си оди годинава од Барса:)Значи Меси останува под палка на друг тренер!
едит-Добро фантом знаеш и самиот дека не се кузнае колку поврзани за да кога ке си оди едниот да си замине и другиот по него!Чист пример Мурињо,си замина од Челзи а колку беше приврзан со доста фудбалери!На големо се шпекулираше дека Лампард Тери и другите ке одат по него!Ама како што гледам тие играчи останаа уште во Челзи.И да најде Мурињо клуб овие играчи ке останат во Челзи!
Значи тоа нема никаква врска дека ако дојде Рајкард во Челзи ке дојде и Меси:)
 
F

fantomX

Гостин
Рајкард ке си оди годинава од Барса:)Значи Меси останува под палка на друг тренер!
едит-Добро фантом знаеш и самиот дека не се кузнае колку поврзани за да кога ке си оди едниот да си замине и другиот по него!
Чист пример Мурињо,си замина од Челзи а колку беше приврзан со доста фудбалери!На големо се шпекулираше дека Лампард Тери и другите ке одат по него!Ама како што гледам тие играчи останаа уште во Челзи.И да најде Мурињо клуб овие играчи ке останат во Челзи!
Значи тоа нема никаква врска дека ако дојде Рајкард во Челзи ке дојде и Меси:)
Со првио дел не се сложувам, со вторио до некаде...
Не е точно дека Меси и Рајкард немаат никаква поврзаност. После секоја утакмица, Меси како да му беше син на Рајкард. Сепак, мислам дека таа поврзаност не е доволна за Меси да замини од Барса, и да оди со Рајкард (каде и да биди тренер овај)
Море Луцифер, ај прочитај ги болдираните...:):)

А за примеро, лош ти е...
Тери иако покажа незадоволство, особено од Тен Кате, никош не се спремал да си замини. А со Лампард треба да има преговори за нов договор.
Е сега зошо примеро ти е лош...
Мурињо сеуште (барем не официјално) нема најдено нов клуб. И да најди, Тери нема да оди таму па ни Лампард (за овај не е сигурно).
А за Дрогба? Есиен:(? Карваљо? Ај Есиен ја обожавал Премиер Лига, и сакал да остани, па не се знај. Ама за Дрогба и Карваљо...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Море Луцифер, ај прочитај ги болдираните...:):)

А за примеро, лош ти е...
Тери иако покажа незадоволство, особено од Тен Кате, никош не се спремал да си замини. А со Лампард треба да има преговори за нов договор.
Е сега зошо примеро ти е лош...
Мурињо сеуште (барем не официјално) нема најдено нов клуб. И да најди, Тери нема да оди таму па ни Лампард (за овај не е сигурно).
А за Дрогба? Есиен:(? Карваљо? Ај Есиен ја обожавал Премиер Лига, и сакал да остани, па не се знај. Ама за Дрогба и Карваљо...
Овие и да не најде Мурињо клуб Челзи ке ги продаде:):pos:
 
F

fantomX

Гостин
Дејли Меил: Манчини, Рајкард или Хидинк?
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1021660/Roman-sacks-Grant-months-Rijkaard-Mancini-Hiddink-Chelsea-wanted-list.html

Сан: Рајкард, Ериксон, Хидинк или ХОЗЕ МУРИЊО?????
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1202808.ece

Сандеј Експрес: Рајкард, Ериксон, Brian Laudrup (овај Михаел е?) или Манчини? http://www.express.co.uk/posts/view/45570/Chelsea-sack-Grant-Israeli-pays-the-price-for-Champions-League-loss

Телеграф: Манчини, Хидинк, Рајкард, Михаел Лаудруп, Сколари, Марк Хјуз, и пак ХОЗЕ МУРИЊО?????
http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?xml=/sport/2008/05/25/sfnfro125.xml

Скотсмен: Рајкард, Хидинк, Ериксон, „The Special One“????
http://sport.scotsman.com/english/Chelsea-sack-Avram-Grant.4118544.jp


Анд ај вант хим анд хис стајл бек ин Челси!!!!!!!!!!
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1204980.ece



:pos::tapp::pos::tapp::pos::tapp::pos::tapp::pos:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
abe luge murinjo ne se vraka!!! bas se sekavam rece deka ke se vrati koga abramovic ke si ide od celzi, a abramovic nikogas nema da si ide, taka da....
poarno rajkard da dojde, pola barselona ke ja povlece so nego
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Абе на вас ви треба еден до двајца играчи не ви треба пола барса:)
Така и така сте моќни имате игра јаки сте во одбраната давате голови,средината ви е лудница!Значи ви треба еден или двајца играчи што ке ги пополнат дупките во нападот и наверојатно еден во одбраната!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom