Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Па се очекуваше да биде избркан :)
се очекуваше да биде избркан,да.ама испадна жртвено јагне на Абрамович.иначе очекував катастрофални резултати на челзи под негово водство ама многу пријатно ме изненади.успеа да се доближи до Мен Ју,стигна до чеканото финале во ЛШ на Абрамович и за само 7-8 месеци работа со тимот е фантастичен резултат.според мене требаше да добие шанса наредната сезона.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
се очекуваше да биде избркан,да.ама испадна жртвено јагне на Абрамович.иначе очекував катастрофални резултати на челзи под негово водство ама многу пријатно ме изненади.успеа да се доближи до Мен Ју,стигна до чеканото финале во ЛШ на Абрамович и за само 7-8 месеци работа со тимот е фантастичен резултат.според мене требаше да добие шанса наредната сезона.
Според мене, Грант не направи некој големи измени во составот, така да тоа беше малце променет Мурињо. А, доколку направеше некој кикс другата сезона, ќе останеа на цедило играчите, па така да најдобро да си купат тренер кој ќе го води тимот цела сезона, со добри резултати.

П.С. Секоја чест за Грант.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ejjj! eve me i mene!!
dobro e ova so santos, a?mada mene i maluda mi se sviga kako igra, posebno u finaleto..., ama nemase vreme da se dokaze.
a essien lani potpisa 5 godisen dogovor=35 milioni funti, znaci sega mu ostanale uste 4, taka da sigurno ke go prodavaat 30 mil.funti

p.s.koga vidam post na syn me zamrze da citam ....se zezam
 
F

fantomX

Гостин
Grant leaves Chelsea!!!
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1318727,00.html
Ај на здравје... Мурињо не се враќа, а дека се во добри односи со Абрамович одамна е познато. За Аврам, благодарност шо го однесе Челзи до најголемиот натпревар во Европа. Иако не победи, то е историски успех за Челзи! Мислев дека ќе е спортски директор сега, ама нема такви најави. Со среќа нека му е понатаму.
Типувам на Рајкард. (во пакет со Џовани, а можда и Ето:):):))

„Челзи е спремен да плати 35 милиони евра за Робињо!“ - агентот на Робињо.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1021592/Robinhos-agent-says-Chelsea-willing-pay-28m-Real-Madrid-striker.html
Ја мислев шпекулации, ама ова сериозно било...
Само не разбирам како се испраќаат понуди за играчи, иако неаме менаџер. (или се знај кој е, само не се кажува...)
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Уште ли не сфативте дека Абрамович ги носи играчите он што ги сака? Пример ви е Шевченко..
 
F

fantomX

Гостин
Уште ли не сфативте дека Абрамович ги носи играчите он што ги сака? Пример ви е Шевченко..
Не те разбирам...
Шевченко и Балак се единствени шо ги донесол Абрамович по негов ќеф. Зато и Мурињо замина. Не се согласуваше со Роман.
Дрогба, Есиен, Робен, Даф, Ешли Кол...? ДА не ги сакаше Абрамович овие специјално?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Grant leaves Chelsea!


Фала ти Господе шо ги услиша моите молитви. Донеси ни го Хидинк, Дос Сантос или Робињо, а и сите три да ги донесиш не се жалам.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Grant leaves Chelsea!!!
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1318727,00.html
Ај на здравје... Мурињо не се враќа, а дека се во добри односи со Абрамович одамна е познато. За Аврам, благодарност шо го однесе Челзи до најголемиот натпревар во Европа. Иако не победи, то е историски успех за Челзи! Мислев дека ќе е спортски директор сега, ама нема такви најави. Со среќа нека му е понатаму.
Типувам на Рајкард. (во пакет со Џовани, а можда и Ето:):):))

„Челзи е спремен да плати 35 милиони евра за Робињо!“ - агентот на Робињо.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1021592/Robinhos-agent-says-Chelsea-willing-pay-28m-Real-Madrid-striker.html
Ја мислев шпекулации, ама ова сериозно било...
Само не разбирам како се испраќаат понуди за играчи, иако неаме менаџер. (или се знај кој е, само не се кажува...)
Аргумент плус дека се работи за шпекулации
 
F

fantomX

Гостин
Grant leaves Chelsea!


Фала ти Господе шо ги услиша моите молитви. Донеси ни го Хидинк, Дос Сантос или Робињо, а и сите три да ги донесиш не се жалам.
Барем првио и еден од другите двајца и супер че е!!!:)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Grant leaves Chelsea!!!
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1318727,00.html
Ај на здравје... Мурињо не се враќа, а дека се во добри односи со Абрамович одамна е познато. За Аврам, благодарност шо го однесе Челзи до најголемиот натпревар во Европа. Иако не победи, то е историски успех за Челзи! Мислев дека ќе е спортски директор сега, ама нема такви најави. Со среќа нека му е понатаму.
Типувам на Рајкард. (во пакет со Џовани, а можда и Ето:):):))

„Челзи е спремен да плати 35 милиони евра за Робињо!“ - агентот на Робињо.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1021592/Robinhos-agent-says-Chelsea-willing-pay-28m-Real-Madrid-striker.html
Ја мислев шпекулации, ама ова сериозно било...
Само не разбирам како се испраќаат понуди за играчи, иако неаме менаџер. (или се знај кој е, само не се кажува...)
Мислам дека ова е глупост што го прави Абрамович!Па не остава ни еден тренер да има лош пласман,а направи еден кикс одма го брка бог да чува!Како Грант да беше крив што се лизна Тери.Ако погодеше Тери значи ке останеше Грант а,бог да чува што политика има!
 
В

Вори

Гостин
Epa da vi kazam najiskreno,ne bese los trener,ama ne osvoi nisto.Najdobro resenie Rajkard.Bidejki so Barca pred dve godini gazese se zivo i divo.No Laporta vmesa prsti i Barca propagjase vo igrata.Plus ke go donese moze i Dos Santos.!!!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Epa da vi kazam najiskreno,ne bese los trener,ama ne osvoi nisto.Najdobro resenie Rajkard.Bidejki so Barca pred dve godini gazese se zivo i divo.No Laporta vmesa prsti i Barca propagjase vo igrata.Plus ke go donese moze i Dos Santos.!!!
Ама не беше баш и најсјаен...имаше неколку луди формации и малку повеке киксови
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
а бе и Пандев готово требаше да појде во Баерн."имаше" состаноци со управата на Баерн и на крај си остана во Лацио.а не ми е јасно што че ви е Робињо.имате играчи кој играат на негова позиција,Џо Кол,Калу.а и не би се вклопил во играта на Челзи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom