Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
доброто е што најверојатно ке кикснат лестер и челзи до крај па некако не ме потресе ремиво толку
ама за џабе не викаат прво скокни па викни оп, многу курчење не е на арно па уште ако продолжиш со истото иако сто пати си свиткал опашка
за следна сезона и свети Санчо да го донесат џабе ако не се купи саглам партнер на Мегваер


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Челзи ги тепа следните 2, не очекувате ваљда Ливерпул да ни направат услуга? Со Вулвс очекувам да кикснат последно коло. Лестер има најтежок распоред но во ситуација да решава последниот меч со нас се е можно. Ќе биде интересно последното коло.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Челзи ги тепа следните 2, не очекувате ваљда Ливерпул да ни направат услуга? Со Вулвс очекувам да кикснат последно коло. Лестер има најтежок распоред но во ситуација да решава последниот меч со нас се е можно. Ќе биде интересно последното коло.
Јас не гледам како Челзи ќе тепа со Ливерпул.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Мислам дека тоа е премногу. Летово ако квалитетно се дополни првиот тим и се ишутира ѓубрето, ќе останат уште некои ситни трансфери (Игало тип) за на клупа.
Јас потајно си викам, ај може и до следната година ќе освоиме, ама ако се замислиш посаглам, доаѓаш до заклучок, тешкооо! Многу коцки има за сложување, не е само квалитетен прв тим и замени.
Во твоите планови е да се продаде Погба? Не! Епа спреми се да бидеме заробеници на неговото расположение!
Ставро па се загрижил, кај го извади олку рано, сега ќе се налути и нема да сака да игра повеќе :facepalm:
П.С. Жално што на таква партија на напаѓачкото дуо, не направивме ништо! Јас во таков транс ги немам видено Рашфорд и Мргуд заедно на некоја утакмица!
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Го сфаќате контекстот.

Јас потајно си викам, ај може и до следната година ќе освоиме, ама ако се замислиш посаглам, доаѓаш до заклучок, тешкооо! Многу коцки има за сложување, не е само квалитетен прв тим и замени.
Во твоите планови е да се продаде Погба? Не! Епа спреми се да бидеме заробеници на неговото расположение!
Ставро па се загрижил, кај го извади олку рано, сега ќе се налути и нема да сака да игра повеќе :facepalm:
П.С. Жално што на таква партија на напаѓакото дуо, не направивме ништо! Јас во таков транс ги немам видено Рашфорд и Мргуд заедно на некоја утакмица!
Абе еден транс, што да ти кажам.И двајцата мисири, какви зицери зезнаа нека се утепаат.Инаку со Шефилд беа во елемент двајцата :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Абе еден транс, што да ти кажам.И двајцата мисири, какви зицери зезнаа нека се утепаат.Инаку со Шефилд беа во елемент двајцата :)
Е што, мисир не може да биде во транс :D Инаку за играта и темпото што го држеа зборам, ефикасноста ја оставија за наредните кола;)
Контекстот е дека ужасно браниме корнери. Само Матич колку толку покрива нешто, све остало блее и не прави ништо. Саутхемптон имаа тројца непокриени играчи во моментот кога го дадоа голот. Топка на 3 метри од голманот, де Хеја сообраќаец :sramezliv:
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
доброто е што најверојатно ке кикснат лестер и челзи до крај па некако не ме потресе ремиво толку
ама за џабе не викаат прво скокни па викни оп, многу курчење не е на арно па уште ако продолжиш со истото иако сто пати си свиткал опашка
за следна сезона и свети Санчо да го донесат џабе ако не се купи саглам партнер на Мегваер


Sent from my iPhone using Tapatalk
Точно е Линделоф можеше и мораше да реагира мн подобро на последниот корнер, ама па и Мегваер не мораше да го чува бисака, можеше некој друг да земе пример од Саутемптон
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Јас не гледам како Челзи ќе тепа со Ливерпул.
Во ситуација кога на Ливерпул му требаат бодови да, но во ваква ситуација мислам дека ќе им направат услуга. Јас услуги од Ливерпул престанав да чекам уште од Стиви Џи кога му асистираше на Дрогба , 2010.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
Точно е Линделоф можеше и мораше да реагира мн подобро на последниот корнер, ама па и Мегваер не мораше да го чува бисака, можеше некој друг да земе пример од Саутемптон
е ај сеа брат да го кривиме и оној што ја изби у корнер, нели да немаше корнер немаше да има гол
ајсменот е кривецот па ја несум видел по мек дефанзивец од него
а за нигата што да се каже освен да му се забрани топка да добие на наша половина, страшно талентиран а од друга страна па и страшно глуп и нека си ебе матер коронова не поеба за сите пари таман ке се отарасевме


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Во ситуација кога на Ливерпул му требаат бодови да, но во ваква ситуација мислам дека ќе им направат услуга. Јас услуги од Ливерпул престанав да чекам уште од Стиви Џи кога му асистираше на Дрогба , 2010.

Им дадовме значителна предност во борба за титула кога ги плеснавме сити на етихад, тука мислам сити паднаа психички.Дополнително и на ОТ им завршивме работа.Најмалце што можат да направат е да ги тепаат Челзи у име на титула после 30 години + што се избрукаа со Сити на Етихад.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имате право, Мегваер ја заеба, нареден пат на прекин треба Линделоф да го чува а не АВБ.

Што е важно што и кого чувал кога бранењето може е зонско, не дека се разбирам во ова ама и во напад и други екипи ги имам видено онака еден позади друг.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Што е важно што и кого чувал кога бранењето може е зонско, не дека се разбирам во ова ама и во напад и други екипи ги имам видено онака еден позади друг.
Ок е тоа со зоната, проблемот беше што зоната покриваше само еден играч на противникот. Тука и голманот требаше да излезе, ама марфи проработе и све што можеше да тргне лошо, тргна на уште полошо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Aj и зонско да играат, до толку нема некој кој ке има in game management, кога гледаш дека поголемиот дел од противничките играчи ти се на втора, а ти и даље фураш 6 играчи vs 3 на прва, и 1 vs 3 на втора.

 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Во ситуација кога на Ливерпул му требаат бодови да, но во ваква ситуација мислам дека ќе им направат услуга. Јас услуги од Ливерпул престанав да чекам уште од Стиви Џи кога му асистираше на Дрогба , 2010.
Aha, a 2011 koga Kajt dade gol na Arsenal od penal vo 99 minuta za nereseno pri krajot na sezonata?

Nema vrska, Liverpul nema poraz doma od maj 2017 vo pl, sigurno kje sakat da prodolzi nizata. Najmalku sto ocekuvam e da ne zagubat. Na krajot na denot mislam deka Lester kje krahira i nema da pobedi nisto do krajot.

Ubeden sum vo plasman preku ligata, i pamet za drug pat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom