Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Razlikata pomegu DPMNE i SDSM ke bide tuka nekade, glavnoto prasanje e koj so kogo ke koalicira?
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.491
Поени од реакции
4.731

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Колку сме глупи толку не сме тешки како нација ако го дозволиме ова....
Ама ако подобро размислам, има нешто што се осеќа во колективна свест......некој нагон за лингурење. Дали некад ќе се искорени тоа срање се прашувам...
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
https://twitter.com/EuropeElects/status/1280570473940684801. Гледам коментирате Левица ако влезе во парламент.... Ако влезе во парламент со сигурност ќе иде со ВМРО, Апасиев и самиот рече би преговарале со ВМРО, со СДС никогаш.

Јас тоа и напишав во темата за Левица, дека ако им се укаже можност ќе прават коалиција со ДПМНЕ.
И сега во моментов тие само глумат со Апасиев дека Левица/Десница е самостојна партија на хартија, но Апасиев баш избрка од партијата основачи на Левица кои беа против дејствувањето на Апасиев кое се движеше кон приближување на некои политики и ставови кои ги има ДПМНЕ.

Но затоа ме нарекоа дека сум Татар.

Апасиев никаде го нема да спомне дека и ДПМНЕ и СДСМ 30 години додека било која од двете партии да е власт тогаш за партијата тече мед и млеко во државата а за другата партија која е опозиција за таа партија е црно во државата и обратно кога ќе ги сменеа улогите двете најголеми партии пак исто изјавуваа. Ова барем го кажа јавно претседателот на една партија која е сега на број 7 на листата на избориве, а Апасиев ова нема да го каже, за да не се замери на ДПМНЕ.
Автоматски споено мислење:


И јас така мислам, сега сите Албански партии ќе бидат во владата.
Евентуално ако ДПА остане во опозиција, колку после да не биде дека тотално сите Албански партии се на власт, колку за шминка тоа да биде.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Tuku onaka da ti kazam deka so pari ne se kupuva lojalnost. Sekogas ima nekoj koj moze da te natkaci vo cena, posebno ako se zemi vo predvid deka i ne sme nekoja bogata drzava.
А
Владе, мене ми е многу јасно дека не се купува лојалност со пари..не ми е тоа муабетот. Не сме моќни, не сме средени и не сме функционални. Јас не знам некој да не се растевожува кога ги слуша бугарите со нивните гнасни уцени и куп други небулози... Ама немање програми и планови на двете големи партии и идиотизми кои ни се сервираат сериозно навредуваат здрав разум.
Никој од нас не сака да е ставен во ситуација да бира помало зло и да биде во неизвесност што ќе побараат следно албанците. Многу сме во незавидна ситуација.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Левица со своите активисти го урна претходниот а сега на ред е и овој систем...
Wow... Зошто порано не ми го кажале ова? :jeeee:
Левица може да урне кула од карти, друго.. тешко и никако. Претходниот систем го урна некој „што со господ прави планови“, а за овој не знам...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Владе, мене ми е многу јасно дека не се купува лојалност со пари..не ми е тоа муабетот. Не сме моќни, не сме средени и не сме функционални. Јас не знам некој да не се растевожува кога ги слуша бугарите со нивните гнасни уцени и куп други небулози... Ама немање програми и планови на двете големи партии и идиотизми кои ни се сервираат сериозно навредуваат здрав разум.
Никој од нас не сака да е ставен во ситуација да бира помало зло и да биде во неизвесност што ќе побараат следно албанците. Многу сме во незавидна ситуација.
Многу се релативизира со тоа помало зло....што значи тоа, дали има некој одговор?
Еве математички процентуално нека биде...колку е тоа помало?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Го гледав последниот спот на Левица...пример како треба да изгледа една ППП која треба да е насочена кон народот, а не глупостине од ДПМНЕ и СДС на кои те фаќа туѓ срам и нервоза.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Многу се релативизира со тоа помало зло....што значи тоа, дали има некој одговор?
Еве математички процентуално нека биде...колку е тоа помало?
Тешко да се дефинира... Голем број гласаа за ЗЗ со иста мисла „помало зло“... И? можевме да го измериме?
Сегашниот примерок треба се смени со друг примерок без идеја. ДУИ со проѕирни коментари за „подобра“ коалиција со СДС а више имаат амин за коалиција со ВМРО (неофицијално). Искрено, се нервирам штом ги видам на тв сите актуелни идиоти.
Прво што треба да се направи кај нас е да се забрани политичка активност после еден мандат, само тоа е практично решение.
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.267
Прво што треба да се направи кај нас е да се забрани политичка активност после еден мандат, само тоа е практично решение.
Држи вода, ама и 4 години доволно се да украдат милиони, да сјебат и да си постават свои пулени :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232

Најдобра кампања евер ! :pos:

Сеа проверив дека број 7 се ГДУ на оној бугарон Колев...

Во земја каде што се верува во суеверности ова е добар обид да се украде некој глас.

Миланка од трети што шерува постови од разни наградни игри, и што коментира Го сакам КАМ во поштенското сандаче богами ќе размисли дали да го фрли ливчето или ќе заокружи број 7 после сите овие примери што се наведени. Сигурно девојката од Кисела Вода да знаела дека ќе ја избркаат од работа и ќе и ја блокираат сметката немало да го фрли ливчето туку ќе го урамела.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Тешко да се дефинира... Голем број гласаа за ЗЗ со иста мисла „помало зло“... И? можевме да го измериме?
Сегашниот примерок треба се смени со друг примерок без идеја. ДУИ со проѕирни коментари за „подобра“ коалиција со СДС а више имаат амин за коалиција со ВМРО (неофицијално). Искрено, се нервирам штом ги видам на тв сите актуелните идиоти.
Прво што треба да се направи кај нас е да се забрани политичка активност после еден мандат, само тоа е практично решение.
Ја го измерив, пишував тука за какво "помало" зло стнува збор. Не дека и јас делумно не паднав на форите ама јасно се виде која му е намерата и со какви методи ќе барата за да го направи ова што го направи.
Не е дека ВМРО е сјајно.....ама минатото ни покажа дека нема боље, и другото не е малку поголемо зло...туку пропаст. Времето исто покажа дека ВМРО се реформира и еволуира и генерира нови генерации на попросперитетни политичари кои се поголеми домаќини од претходниците. Тоа е единствениот пат, нема подобро....фала богу и за ова. Не се луѓето свесни кое богатство е оваа партија за нацијата во ова време на деградација на човечките вредности. Имало многу грешки во минатото, како на друг начин би се научиле?

Јас би им порачал на сите кои сакаат да бидат дел од ова движење би го нарекол да не се плашат и да не им е незгодно. Што повеќе паметни луѓе тоа е подобро.
Истото го мислам и за Левица.
Ама немојте да ги мешате со СДС...
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Че гласам за тие шо че му ги срката правата на малцинствата. Чеченциве многу си допуштија овде многу, а и претпоставувам истото е и СК (поодамна), кај шо се шкондите. Наши жени премногу замараат. Само да се нареда во една линија, пушташ миниган, завршена работа, и се чисти сето да нема докази.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не се луѓето свесни кое богатство е оваа партија за нацијата во ова време на деградација на човечките вредности. Имало многу грешки во минатото, како на друг начин би се научиле?
Ова е една од најепските изјави на форумот, ever.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom