Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Јас сум убеден дека видеово е постаро, а не од кога потпишал за Вардар. Не верувам дека постои толку глуп човек ако потпишал и го прави ова. Факт е дека е пуштено за да се створи негативна атмосфера.
Не е старо, од вчера е.
Гарантирам, цела екипица ставаа сториња. Види го Пешевски каков шланг е и види му ја гробарскана фризура на мушмулов. Не можел да се шиша за време карантин, пуштил брадиче три влакна.

Да не беше од вчера, сто обраќања во јавност ќе имаше. Денес рекол дека кур го боли што сме го ругале :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Па убаво рекол, нели играчот не треба да паѓа под притисок за тоа што ќе речат навивачите ? :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Ако некој бивши Вардарец запее вардарова песна тоа секако нас ќе ни биде драго, но нормално дека нема да им биде драго на навивачите на актуелниот клуб на тој ракометар. (посебно ако клубот бил крвав ривал, на и вон теренот). А ние сме во таа ситуација моментално. Ја не знам како не можете да ја сфатите тежината на ова. Работава е дека е од сеа видеово, и нормално дека е глуп. Го направил тоа мислејќи дека видеото никад нема да искочи во јавност ( тоа е тоа што тие Металург "фраерчиња" го носат со себе цело време, ама го кријат и никад нема со исти жар да играат посебно во Вардар), ама очито некој момак типа-"неко меѓу нама није наш" така добро му го зашибал вадејќи го видеово у јавност да сеа нишо не го пере. А покушава на секакови начини веруј ми.
Како шо кажав ако е од сега видеото ќе си осети на своја кожа уште на првата утакмица, што посеал тоа ќе жнее.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
689
Поени од реакции
1.826
Го донесоа Орката во Вардар за спас некогавата мизерна кариера и тоа за 5.000 еври месечно, Михо му дал шанса да се докаже сезонава во спротивно лета од тимот или при смена на Аљушот прв ќе биде за летање.
Тале е голем егоист, по ракометните кругови е познат како се замислува дека ќе биде заменикот на Кире.
Ама кутриот ни кнауф нема да научи да мести не па ракомет.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
Па убаво рекол, нели играчот не треба да паѓа под притисок за тоа што ќе речат навивачите ? :D
се гледа не си бил у сала кога се свирело по некој а уште повеќе тој некој кога сопствени навивачи ке го ругаат
се надевам ке ја донесе и фамилијата како со РНЛ па убаво да им се испее комплет


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Чим 10+ страни за вакви банални работи сте изнапишале, значи ептен сте желни за ракомет!

Ако, добро е тоа, значи жарот за спортот не е замрен во овие неспортски карантински денови :)

Ајде за 3-4 недели почнуваат со собири екипите и во Август некаде ќе се почне со натпревари па ќе може да го свртиме муабетот на случувањата на теренот...
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Interesno video, platite vo Barca kako se dvizele niz godinite p.s Borko zver ;)
Не верувам дека е точно ова,сигурен сум дека се многу поголеми платите.

Ако ги споредиме со ПСЖ тогаш Барса би делувала смешно,нема шанси да им се толку ниски платите,инаку одма би им избегале играчите.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
726
Поени од реакции
1.257
Не верувам дека е точно ова,сигурен сум дека се многу поголеми платите.

Ако ги споредиме со ПСЖ тогаш Барса би делувала смешно,нема шанси да им се толку ниски платите,инаку одма би им избегале играчите.
Иначе Барса важи за клуб кој што не дава високи плати,земи го пример Штербик зошто би дошол оф топ клуб во тогашно време во анонимен клуб? Псж е исто што и Весзпрем еден куп пари успех никако ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom