Обложување на нет

Член од
1 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
560
dali marathonbet.com e na spisokot?
Автоматски споено мислење:


kako e preku vpn? treba nesto da se instalira ili?
Автоматски споено мислење:

I dali ako vekje ja blokira stranicata, dali ke moze da ni prefrlaat pari od stranicata? Primer mene na marathonbet direktno na VISA kartica mi stiga.. Dali ako imam VPN i povlecam pari, ke mi stigne u banka kesot, bez razlika sto se zabraneti za surfanje?
P.s znam deka na nekomu se glupi prasanjava ali ja pojma nemam sto kako..
Да, ја има на црната листа маратонбет.

Се инсталира програмче.

Би требало да ти праќаат. Со ВПН ти имаш друга ИП адреса и не се гледа дека пристапуваш со македонска ИП адреса.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
137
Поени од реакции
103
dali marathonbet.com e na spisokot?
Автоматски споено мислење:


kako e preku vpn? treba nesto da se instalira ili?
Автоматски споено мислење:

I dali ako vekje ja blokira stranicata, dali ke moze da ni prefrlaat pari od stranicata? Primer mene na marathonbet direktno na VISA kartica mi stiga.. Dali ako imam VPN i povlecam pari, ke mi stigne u banka kesot, bez razlika sto se zabraneti za surfanje?
P.s znam deka na nekomu se glupi prasanjava ali ja pojma nemam sto kako..
https://nordvpn.com/ и слични на овие и можат интернет провајдерите да се сликаат со шпиунирање и блокирање страни.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да, ја има на црната листа маратонбет.

Се инсталира програмче.

Би требало да ти праќаат. Со ВПН ти имаш друга ИП адреса и не се гледа дека пристапуваш со македонска ИП адреса.
јас мислам дека не би требало да има проблем за стигање пари од интернет страница, бидејќи логички банките немаат врска со интернет страниците и блокирањето.. они од сегде можат да примат пари..али од друга страна можат да им наложат на банките да не примаат пари од интернет кладилници?
Автоматски споено мислење:

https://nordvpn.com/ и слични на овие и можат интернет провајдерите да се сликаат со шпиунирање и блокирање страни.
дали ова ВНП подржува нет клаџи? пошто сеа еден другар компјутерџија ми рече дека повеќето внп не подржуваат нет клаџи и казина
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.649
Поени од реакции
5.246
Абе играјте си на нашиве со 15% данок на добивка, мора од негде пари да збираат за партискине ботои :ROFLMAO:
А за народов поише ќар да бидат слабо тоа
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Добро а што сте запнале да играте на странски сајтови кога знаете дека може да имате проблеми после при повлекување пари. Сега кога веќе и кај нас е овозможено онлајн обложување не гледам никаква логика од играње на странски сајтови..
Не е оправдание данокот од 15%, затоа што тоа не зависи од обложувалниците туку од законската регулатива во државата. Барем кога ќе повлекувам пари знам дека сум чист пред законот и нема да имам проблеми после со блокирање сметки и сл. Со државата нема играње. Ќе ти најдат некој неплатен данок од пред 5 години и ќе си го платиш со камата па види кај ти е ќарот после.
П.С не сум вработен во обложувалница ако се сомнева некој :)
Автоматски споено мислење:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.286
Поени од реакции
1.734
Добро а што сте запнале да играте на странски сајтови кога знаете дека може да имате проблеми после при повлекување пари. Сега кога веќе и кај нас е овозможено онлајн обложување не гледам никаква логика од играње на странски сајтови..
Не е оправдание данокот од 15%, затоа што тоа не зависи од обложувалниците туку од законската регулатива во државата. Барем кога ќе повлекувам пари знам дека сум чист пред законот и нема да имам проблеми после со блокирање сметки и сл. Со државата нема играње. Ќе ти најдат некој неплатен данок од пред 5 години и ќе си го платиш со камата па види кај ти е ќарот после.
П.С не сум вработен во обложувалница ако се сомнева некој :)
Автоматски споено мислење:
Sigurno kje igram vo sportlife za 500 denari klikot max online.Ne me smej
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
kolku e max uplata na eurotip sportlife mozzart
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Обложувањето во Македонија на странски веб страни во скоро време ќе заврши. Работам во Интернет провајдер и добивме решение од Министерство за финансии да се блокират СИТЕ странски веб страни...
До кај е ситуацијава ? Што викаат, кога ќе биде?
 
Член од
1 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
560
До кај е ситуацијава ? Што викаат, кога ќе биде?
Сега прашав дали има точна дата, и тоа било уште од некни кога се добија решението за исклучување. Така да можеби некои оператори веќе го прекинале, а доколку не се ќе биде најбрзо што може.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Добро а што сте запнале да играте на странски сајтови кога знаете дека може да имате проблеми после при повлекување пари. Сега кога веќе и кај нас е овозможено онлајн обложување не гледам никаква логика од играње на странски сајтови..
Не е оправдание данокот од 15%, затоа што тоа не зависи од обложувалниците туку од законската регулатива во државата. Барем кога ќе повлекувам пари знам дека сум чист пред законот и нема да имам проблеми после со блокирање сметки и сл. Со државата нема играње. Ќе ти најдат некој неплатен данок од пред 5 години и ќе си го платиш со камата па види кај ти е ќарот после.
П.С не сум вработен во обложувалница ако се сомнева некој :)
Автоматски споено мислење:
Не е само данокот другар ... овие нашиве магаре те прават со смешните квоти ..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не е само данокот другар ... овие нашиве магаре те прават со смешните квоти ..
така е, голема е разликата, моцарт пример дава 1,17 за 1 рецимо а маратон дава 1,22 плус данок на тие 1,17 ти доаѓа ко 1,10 ...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
kolku e max uplata na eurotip sportlife mozzart
100 000 Евротип
така е, голема е разликата, моцарт пример дава 1,17 за 1 рецимо а маратон дава 1,22 плус данок на тие 1,17 ти доаѓа ко 1,10 ...
Сериозно играте Моцарт ? Па уште и сега кога го укинаја бонусот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom