Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Ти ебам шиптраско-каурската држава никаква шугава и се да им ебам на бескичмењаците што живеат тука.
Сега е прав момент да се искочи на протест цел народ и да им тури кур у гз на вазаливе никакви ама никад нема да се деси ради штабскиве пацови никакви.

Се каурско ви ебам фиромјани смрдени
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Џабе карантини пак ќе има заразени и мислам дека ќе се зголемува и повеќе. Пак ќе пишам има луѓе што бегаат од тестирања, луѓе кој премногу си даваат за право свое да веруваат во теории и завери што се пишуваат на многу портали и си ги кажуваат во друштва. Луѓе по селава убедени дека таму нема корона.

 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Типче ти ли најде да зборуваш? Па ти немаш никаков кредибилитет бе! Народот ви е крив сега. Сменете го ако не ви чини.
Мерките ви беа/се „купи ден-помини“ и сега народот бил крив.

Па да се собереа неколку луѓе од форумов ќе имавме подобри резултати.

ПС: Те условувам со вие оти отворено ги поддржуваш сдс на нашата земја. И очигледно сте на иста линија со ајкју-33.
Мене политички кредибилитет ми треба за да пишувам на форумов? Ме зезаш? Мислам... мое демократско право е да поддржувам кого јас сакам, исто како што ти имаш право да ме конфронтираш но сепак... не вака. Не е убо за очи :) Треба аргументи, факти, време....

Друго, класичен муабет е тоа "да се соберевме ние, ќе напраевме чудо".
Демек овие во кризниов штаб - професориве по епидемиологија и јавно здравје - не знаат како треба, па ние ќе ја исправиме крива Дрина :)) Не ти звучи тоа познато? Цел народ се експерти за скоро секој проблем со кој се соочила Македонија. Право чудо е како тоа толку експертски народ не успеа досега да пронајде и да го изгласа на избори правилниот политички кадар во изминативе 30 и кусур години. А можеби и не сме баш толку паметна нација, м, шо мислиш? Зошто искрено, ако народот сака вистински промени, нема да гласа од личен/фамилијарен интерес. Така? Ама не бе друже, далеку сме ние од тоа. И кој ни е крив за ова? Кој ни е крив што 30 години носиме лопови на власт? Експертскиот народ? :)

И нормално дека не спаѓам во групата "вие" зошто исто како што отворено сум ги поддржувал СДСМ, отворено и ги критикувам за многу грешки што ги направија.
Така да... неможеш да ми ставаш политичка конотација во моето мислење.... од проста причина што јас ИСКРЕНО верувам дека постои голем процент на малоумно население, дел тотално не ги почитуваат мерките, дел делумно, дел не веруваат ни дека Ковид19 постои и... тука е мојата критика кон народот. Треба ли да пастирам овде линкови од тоа со какви фаци се соочија здравствениве служби? Исклучоци има многу... има свесен и одговорен народ кој придонесува за општото здравје, но за жал има и голем дел што се тотално игнорантни и несвесни за последиците од непочитување на мерките за заштита од вирусот.

Власта не може со инка да им тура ум на малумните, за жал. Таа си има други стратешки грешки за кои можеме да дискутираме, но ултиматно луѓето (индивидуално и колективно) се одговорни за најголем дел од црната статистика.

Не знам дали ќе ме сватиш, те гледам некако наеднаш ме етикетира како човек со ајкју-33 но верувај, рано ти е тебе за да носиш такви заклучоци по однос на мене и моите оштествено-политички верувања. Само полека и смирено... и јас сум разочаран од тоа како се одвива ситуацијава, и мене ме боли по џебот, ама не се истурам по други..
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.103
Поени од реакции
20.101
До вчера флаери делеа по улици дека сме го победиле вирусот, преку ноќ наметнаа лажна победничка атмосфера заради политички интереси, го опуштија народот до степен и најголемите падавичари да станат скептици, и после народот им бил крив, не почитувал мерки и препораки.

Ептен лицемерно и педерски изиграно.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Венко почна да блада исто како кога ќе ме кренеа да одговарам, а ја поима немам. Аааа, хмммм, значи, хмммм.
Ептен стана марионета, што му кажат тоа. Не беше таков на почетокот, имаше став.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Џабе карантини пак ќе има заразени и мислам дека ќе се зголемува и повеќе. Пак ќе пишам има луѓе што бегаат од тестирања, луѓе кој премногу си даваат за право свое да веруваат во теории и завери што се пишуваат на многу портали. Луѓе по селава убедени дека таму нема корона.

Брат нели гледаш немаат доволно опрема, чекаат со часови за тест. По 700 тестови за 24 часа, тука е главниот проблем.

Башка незнам дали гледаше емисија КОД кога човекот имал симптоми на корона, само не исполнувал еден услов... не бил во странство и затоа не го тестирале -_-

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
До вчера флаери делеа по улици дека сме го победиле вирусот, преку ноќ наметнаа лажна победничка атмосфера заради политички интереси, го опуштија народот до степен и најголемите падавичари да станат скептици, и после народот им бил крив, не почитувал мерки и препораки.

Ептен лицемерно и педерски изиграно.
нема везе
све беше релативно добро со коронава кај нас, у споредба со други земји и одеднаш се појавија двојните аршини во спроведувањето на мерките и препораките

епа тоа е физика, медицина... егзактни работи се тоа, кои не ги интересира дека Албанецот е привилегиран и утепан, ги боли уво, си има природни, физички закони на ширење на капките, опстанување на вирусот на различни површини и ред други работи, кои кур ги боли дали си ти спешлсноуфлејк Албанец или си обичен каур кој мора да ги почитува законите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Ептен стана марионета, што му кажат тоа. Не беше таков на почетокот, имаше став.
Жими таквото не бил таков. Уште првата недела од кризата испадна скандалот со респираторите од Бразил што сакаа да ги купат по поголема цена и да исперат некое евро уз пат. Па мајсторот почна да релативизира ко сите останати.

Никад не ни бил поразличен од неговата сорта, само таква слика се доби за него бидејќи во споредба со Зајо, Рада, Пендар и компанија изгледа и звучи на нормален човек од време на време.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.994
Поени од реакции
14.801
Која е оваа?
Пуцко(Исмаил Јаоски) ГО дупит оваа....кобајаги му е фамилија :facepalm:

патем има неколку жени дома и со сите има деца....последната е македонка од М.Брод и му роди како што го викаат ,,Исмаилче,,
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
https://plusinfo.mk/filipche-duri-90-otsto-od-novozabolenite-se-zarazile-na-seme-ni-nastani-pred-desetina-dena/

Какви се тие семејни настани бе Венко. Кажи ги правилно како што се викаат.

Ај да видиме сега за викендот какви видеа ќе гледаме од Чаир и Сарај, колку овој карантин уствари ќе вреди. Да видиме колку муда имаат Оливер, Венко и Наќе вистински и правилно да спроведат мерки или пак ќе се раководат по инструкциите на Али, Заев и Мицко.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.474
Ајде наздравје карантин.
Барем за Бајрам каснав по некоја баклава.
За 2ри кажете како ќе биде, ваучерот да си о плани... заеби, пак ќе биде полициски.

Коа партии као Левица и Интегра ќе дојдат на позиција да праат влада на куртониве ќе им текне.


Сдс&дпне НИКАД ВИШЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom