Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
јас да сум не ги ни тестирам, нека тераат кај што тргнале, кој ги ебе, остај нека исцркаат, им ебам племето искомплексирано.
Не е тоа казна...да им се даде општокорисна работа како казна. Нека чистат Вардариште.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Ударна вест сабајле на радио беше цитат од пресот на министерот каде што тој гордо објавува дека семејството на починатиот кој бил позитивен на ковид 19 а го погребале без протокол по традиционални верски обичаи,дозволиле да бидат тестирани.Јас мислам дека овој успех на државава треба да се запише како историски и наредните генерации да го учат во учебници
Автоматски споено мислење:

Се збори дека им ветиле додека воделе преговори министерско место за член од семејството во новата влада доколку дозволат да бидат тестирани
Не бе какво министерско, кај ти пушта фотеља комуњар... ќе го турат таму пиљот ко ние од Арачиново и нека го перска короната.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Најточната дефиниција ја даде нивниот поранешен директор на фондот за здравство...ги знае од внатре што се вели..

ПАНОВСКИ: Ова што ни се случува е поcледица на желбата за избори
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.175
Поени од реакции
15.986
Пола сдс у изолација, со кого ќе идат на избори?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Немам коментари више :(

 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Не е тоа казна...да им се даде општокорисна работа како казна. Нека чистат Вардариште.
не не, баш тоа е казна, нив не можеш да ги казниш со општокорисна работа, тие фунционираат по систем на колективен бојкот на системот, за да ги научиш на памет треба да ги удриш со нивните куршуни, само така ќе почуствуваат.
Сега гледам некој од албанскиве политичари пополека се свестуваат, нека одат сега тие нека се разберат со тие што со децении ги учеа да го игнорираат системот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Најточната дефиниција ја даде нивниот поранешен директор на фондот за здравство...ги знае од внатре што се вели..

ПАНОВСКИ: Ова што ни се случува е поcледица на желбата за избори
No shit Sherlock, секој втор на темава го труби ова
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во целото црнило мене ме радува што почнаа да коментираат... (и покрај тоа што се опозиција треба да се слушне абер и од таа страна)
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Да не опнат сега пак полициски час....
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968

Kajgana Shop

На врв Bottom