Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 262 39,5%
  • Златен даб

    Гласови: 183 27,6%
  • Amstel

    Гласови: 65 9,8%
  • Heineken

    Гласови: 74 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 53 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 119 17,9%

  • Вкупно гласачи
    663

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Becks.....mnogu ubo e
istotaka i Glasberg
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Гинис е најлошото пиво кое сум го пробал во животов... не само заради неусогласеноста на квалитетот и цената. Нашиве стомачиња сакаат нешто поинакво....

Се сложувам, вкус никаков... како да го споредам?

- Кока кола помешана со скопско и тешок мирис кој потсеќа... на, на не знам. Едноставно гадно, уште еднаш во уста не ставам.

Од балканскиве покрај Скопско и Крале Марко, едино поштовам Каменица. Друго се е кажано, уште да се пофалам рекорд: изнесува четири(4) шишКи.
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
еееееј не зборете така за Гинис, закон пиво е, само што не сте навикнати........иначе коа више збориме за тапа пива, Скопско колку го утнале па ни самите не се свесни. моментално, според мене, најдобро македонско пиво е Дабче, оваа новава технологија на праење пиво ептен им се погоди. поздрав
 
Член од
13 мај 2006
Мислења
78
Поени од реакции
1
А зошто не Златен даб. Со што е по лош от Скопско ?:toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
А зошто не Златен даб. Со што е по лош от Скопско ?:toe:
Со то шо не е одвратен колку Скопското. Мајтап. Од се горе т.е од се шо можи да се наречи пиво и шо имам пробано Скопско е меѓу најгнасните пива.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
Ако бе отворена анкетата би гласала за "други" ..каменица
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ми се пие скопско али од кригла.Уше малце,да завршам со работа и идам да мавнам некое.:party1:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Скопско .....но може и хајникен како замена:)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Се сложувам, вкус никаков... како да го споредам?

- Кока кола помешана со скопско и тешок мирис кој потсеќа... на, на не знам. Едноставно гадно, уште еднаш во уста не ставам.

Од балканскиве покрај Скопско и Крале Марко, едино поштовам Каменица. Друго се е кажано, уште да се пофалам рекорд: изнесува четири(4) шишКи.
Не можете да ги споредувате Скопско и Гинис... не се ист тип на пијалок!
Скопското е лагер, додека Гинисот е стаут. То ти е исто ко да речеш... ж`та е боље... је**ш виски... :)

А, Каменица!?!?!? Тоа не го сфаќам.. .како може Каменица да ви се допаѓа....Но, секој со свој вкус, нели? Затоа и има толку многу, па може да се бира :smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не пијам пиво ама кога ете некогаш ќе пијам тогаш скопско и не се мислам, зашто ми имаат кажано дека е најдобро.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
220
Когато с'м бил в Македонија, винаги с'м си пор'чвал Скопско - оште п'рвија п'т ми хареса много и си останах на него. Много е добро!!!
От б'лгарските брендове предпочитам и двата вида Шуменско - светло специално и червено.
Иначе лјубими са ми чешкото Pilsner Urquell, немското Radeberger и ирландското Murphy's Stout /предпочитам го пред Guinness/.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Скопско,Битолско,Крали Марко-фемили пек :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom