ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 39 18,9%
  • Не

    Гласови: 139 67,5%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,6%

  • Вкупно гласачи
    206
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.078
Браво!
Е сега да те прашам дали јас смеам да си ја сакам земјата? Ако да, тогаш каде е проблемот на поделеноста што се прави во Македонија?
Јас сум револтиран од тие ставови на вмро, од тие навреди од типот: северџани, предавници, ако не ги подржуваш нив тогаш си тоа што пишав. Дно дна сме, и јас се ставам во тој кош, не се правам паметен како што се тука повеќето, ајде да не зборам лошо ке ме сфатите, дно.

- И јас ја сакам земјата и говорам македонски јазик.
Која земја ја сакаш?
 
Член од
16 август 2015
Мислења
234
Поени од реакции
288
Браво!
Е сега да те прашам дали јас смеам да си ја сакам земјата? Ако да, тогаш каде е проблемот на поделеноста што се прави во Македонија?
Јас сум револтиран од тие ставови на вмро, од тие навреди од типот: северџани, предавници, ако не ги подржуваш нив тогаш си тоа што пишав. Дно дна сме, и јас се ставам во тој кош, не се правам паметен како што се тука повеќето, ајде да не зборам лошо ке ме сфатите, дно.

- И јас ја сакам земјата и говорам македонски јазик.
HAHHAHAHAHHAAHA revoltiran od stavot na vmro kon komunjarite sho go smenija imeto,identitetot i jazikot ?????? Znaci tebe te revoltira koga nekoj gi navreduva lugjeto so napravija jazikot koj go govorish da ne bide povekje makedonski tuku oficijalen razik na RSM? Kontradiktoren si gragjaninu na Severna Makedonija .... odi vo makedonska , ups nacionala opera i balet i popatno odi makedonska poshta lele izvini ne me karaj pak zgreshiv ,, nacionalna poshta" da si primish nekoe pismence na koe stoi Severna Makedonija i pusti si nekoe filmche na MRT t.e. NRT ;)
Автоматски споено мислење:

Која земја ја сакаш?
Pa pishal Makedonija , izgleda zaboravil deka ustavno takva zemja povekje ne postoi ...valjda misli na regionot u Grcija
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.297
Поени од реакции
8.816
Браво!
Е сега да те прашам дали јас смеам да си ја сакам земјата? Ако да, тогаш каде е проблемот на поделеноста што се прави во Македонија?
Јас сум револтиран од тие ставови на вмро, од тие навреди од типот: северџани, предавници, ако не ги подржуваш нив тогаш си тоа што пишав. Дно дна сме, и јас се ставам во тој кош, не се правам паметен како што се тука повеќето, ајде да не зборам лошо ке ме сфатите, дно.

- И јас ја сакам земјата и говорам македонски јазик.
бил револтиран ! а не беше револтиран ко те продаваа ко стока на пазар,тогаш уво те болеше...поголемо дно не можете да бидете,...
 
Последно уредено:

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.791
Место да го искористат моментот и да ги поразат уште пред да дојдат изборите сеа не сакаат на брзи избори!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
ке се испотепате еден со друг кој повеќе ја сака Македонија, прави патриоти нема што! :pos:

Алумин сме прскани, не е до нас. :/
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Ha ha ha --- Ljubco zwer ..

1.Ljubco
ljubcho1.PNG

2. Grujco
ljubcho2.PNG

3.Pak Ljubco
ljubcho3.PNG

:D
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Ha ha ha --- Ljubco zwer ..
Прво, како може некој од тука да е платеник на бугарски служби (и да се инсинуира дека е лоша работа тоа), кога нели сме „Еден народ, две држави“. Тоа е како да кажеш дека некој Евреин од Бруклин е платеник на Мосад, кога човекот едноставно си ги штити своите национални интереси.
Второ, дали почитуваниот првенец на СДСМ-ДПМНЕ Љубчо инсинуира дека ДПМНЕ се партија која некогаш се борела за македонските интереси? Доста чудно би било великан од негов ков и создавач на фракцијата ДПМНЕ да направи таков лапсус. Не ми е јасно од кај му е оваа идеја, кога тој самиот од септември 1991 наваму, заедно со неговите „омразени комуњари“ (кои нели ја измислиле таа некоја си македонска нација) ја започна таа лажна бипартиска патетика, а со тоа и го започна распадот на и онака утепаново општество.
Трето, нели во денешниот свет е дебилно да се расправа што е што и кој е кој, нациите се вештачка работа и слични космополитски изјави на еден куп „политичари“ од регионов. Некако многу галама се прави за работи кои се измислени, од страна на ликови кои се апсолутно против такви примитивни поделби на луѓето. Зошто да биде нечија било која историска личност, кога може да биде заеднички херој на сите луѓе?
Знам дека сакате да си ја ширите патетичната пропаганда пред избориве, ама дај жити се потрудете се повеќе. Посебно па вака Бугар кога ќе улета во темиве, попровидно и поутепано не може да биде. Љубчо земал ми го споделува :pos::pos: Поздрави го Каракачанов.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Типичен елементарен коментар.
Откако ќе го немаш потребниот интелектуален капацитет, зошто дури и одговараш.
Воопшто не ме интересира што напишал Љубчо , а суптилниот начин на кој се заебава со Грују, ДПМН ,па и целиот систем во глобала у Мк.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.078
Типичен елементарен коментар.
Откако ќе го немаш потребниот интелектуален капацитет, зошто дури и одговараш.
Воопшто не ме интересира што напишал Љубчо , а суптилниот начин на кој се заебава со Грују, ДПМН ,па и целиот систем во глобала у Мк.
Љубчо се заебава, Македонците слушаат Цеца и плукаат по Бугарија. Секој со своето. :D
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.929
Поени од реакции
10.513
Неостварениот блгарски пеливан Љубче изгледа бара на секаков начин да си ги задоволи своите блгарски страсти.

Зошто да ги менуваме пропагандните материјали? Нека останат за век и веков како сведоци на теророт и асимилацијата која Македонскиот народ ја доживеал. Да не заборавиме дека со векови ни го негирале идентитетот ама сепак сме опстоиле.

Ако навистина сме биле Бугари, а не сме биле, зарем не заслужуваме во 21 век право на самоизјаснување и да се чувстуваме како сакаме?

Македонци сме биле македонци ќе останеме.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Типичен елементарен коментар.
Откако ќе го немаш потребниот интелектуален капацитет, зошто дури и одговараш.
Кажа Бугарот кој во 2020 година уште го чита Љубчо забеганиот и уште верува во различноста помеѓу веќе спомнатиот и измислицата негова Грујо. Знам дека така ти е наложено во ДНК, ама пробај да отидеш малку против тоа, сепак сме 2020 година, дебилно е таква примитивна работа да те држи заложник и да те тера да пишуваш вакви патетики по форуми на непостоечка држава, народ и јазик. Не ми се верува дека ги видов во иста реченица Љубчо и интелектуален капацитет. :pos:

Знам дека очекуваш само закоравени штапски дебили да сретнеш на форумов, ама за жал ќе морате малку повеќе да се потрудите вие пропагандистите овој изборен циклус. ;)

И не мора да се мачиш да пишуваш на некаков македонско-бугарски хибрид. Ретардирано е тоа, сепак станува збор за еден јазик, а ваков дијалект како твојот немам сретнато до денес, ниту во македонските говори, ниту во бугарските (и сите други сродни дијалекти и говори од околинава, како горанскиот на пример).
Воопшто не ме интересира што напишал Љубчо , а суптилниот начин на кој се заебава со Грују, ДПМН ,па и целиот систем во глобала у Мк.
Суптилност и балкански политичар ниту некогаш оделе заедно во реченица, ниту моментално одат, ниту пак некогаш ќе одат (нормално освен за членовите на сектите кои дркаат катадневно на нивните богови).
Воопшто не го интересирало што напишал Б.Ц. Џуниор, а земал го споделува. Оди сега претопи се во другите теми, сепак мора да се одржи камуфлажата. ;)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.297
Поени од реакции
8.816
не сум сигурен дали е за тука ама некако ми е најсоодветно со оглед на претходниве постови
ГРУЕВСКИ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИ ОД ЦИА: АРГУМЕНТИ ВО ОДБРАНА НА МАКЕДОНЦИТЕ И МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА КАУЗА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom