Сакам да знам!

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.492
Кај можам да најдам дрес од следниве фудбалери
Р.Карлос,Михајловиќ,Роналдо,Адриано и оној дрес на Југославија 98 god било тегет или бела варијанта од било кој играч
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Dali se ocekuva devalvacija na denar ili devalvacija na drugi valuti poradi corona virus?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ако имаш ЕУ државјанство, отвори си онлајн трансакциска сметка во некоја земја од ЕУ (пр. Франција, Германија, Шведска) и орочај ги таму парите, имаат добра камата, а ако имаш повеќе пари, од камата ќе можеш и да си живееш, во мк не се исплати да се штедат пари со 0% камата за штедење, а за кредит камата им е 10.5% годишно, државата им дозволи на банките да бидат ,,легални" лихвари.
Кредит камата?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Dali se ocekuva devalvacija na denar ili devalvacija na drugi valuti poradi corona virus?
Мислеш поради тобожњи Корона "вирус"? :LOL:
Каква црни вирус, каква црна девалвација. Девалвација се дешава само ако економијата падне. А ради паниката кај постарите тетки економијата само може да порасне малце ако поцнат да ги празнат маркетите.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Сакам да пратам пакет со поголема плишана играчка во него, не сум сигурен за килажа. Како иде цела процедура? Дали јас го пакувам пакетот од дома или во пошта ми даваат соодветна кутија?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Сакам да пратам пакет со поголема плишана играчка во него, не сум сигурен за килажа. Како иде цела процедура? Дали јас го пакувам пакетот од дома или во пошта ми даваат соодветна кутија?
Јел се ти то подјебаваш буразеру? У пошта обичен плик не ти даваат, он кутија очекува :facepalm:
Наравно да сам ги паковаш пакето од дома. Него право сам изненаѓен на идејата дека сеуште некој праќа ствари по пошта! Једино ако не подразбираше "Брза пошта"?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Во Тарзан беше гласот на Вукан Диневски.
Интрото со баритонот глас на Вукан беше извонредно и безвременски добро...Уште се ежам кога ќе ми текне на уводот у цртанот-Ме одгледа мајмуницата Кала...МТВ некогаш берше сериозна тв-куќа,со сериозни актери и проекти
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Со оглед дека започнува да се појавува дивата вегетација од дива трева, коприви, трње насекаде околу, со кое средство т.е со кој хербицид е најубаво да се прска таа дива трева?
Знам има многу видови на хербициди но кој е најефикасен за дива трева? Ако може препорака на името на квалитетен хербицид за дива трева?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Дали лицата што ги следат препораките за заштита од Корона вирусот ќе живеат преку сто години? :vozbud:

И дали лицата што не ги следат препораките ќе умрат годинава или евентуално в година???:vozbud:
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
До колку работат судовите имаат ли скратено работно време?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
До колку работат судовите имаат ли скратено работно време?
Пред малку бев во Основен, не видов никакво известуавње за промена на работното време. Многу пријатно се изненадив колку се добро организирани, со гел на сите влезови и шалтери.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Decki da ve prasham,
Odamna nemam pominato vo Vero Jumbo...
Se zaboravam dali bese i so hrana, pijaloci ili mesham so toa vo dolniot sprat... ne bitno...
Poradi situacijava,
Da ne slucajno raboti?
Ako nekoj pominal/znae neka pishe
 
Член од
5 јули 2014
Мислења
30
Поени од реакции
49
Пред малку бев во Основен, не видов никакво известуавње за промена на работното време. Многу пријатно се изненадив колку се добро организирани, со гел на сите влезови и шалтери.
А имат ли апаратче да платам судска такса со картичка или пак треба да одам у банка и да се враќам да им ја дадам потврдата оти е платено.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
А имат ли апаратче да платам судска такса со картичка или пак треба да одам у банка и да се враќам да им ја дадам потврдата оти е платено.
И јас плаќав такса ама во Комерцијална што е во самиот комплекс. Пристојно, без гужва. Мислам дека не може со картичка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom