Општи дискусии за ТВ серии

Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@Govinda Брале није Five of Nine , него Seven of Nine , симпатија из детинства ми је , жена сва времена .. е за овакву женy се сече вене буразеру ... :love:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
@Govinda Брале није Five of Nine , него Seven of Nine , симпатија из детинства ми је , жена сва времена .. е за овакву женy се сече вене буразеру ... :love:
Јесте S even of nine мало смо помешали брзине од узбуџења. :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
zerozerozero одлична серија добра завршница.

Аутсајдер кој промашај испадна, а само каков сгарт имаше цццц
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Разочарувачки завршеток на Аутсајдер и не ја укапирав пост кредит сцената.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
waste of time outsider, poslednata epizoda, pocetokot fijasko, ti ja vregja inteligencijata od sto imase niza apsurdni sceni i odluki na involviranite vo istite, mozele barem toa da go sklopat poprofesionalno ne deka bese istoto naucna fantastika.

Opsto cela serija mene licno ne mi bese po kejf, zadovolen sum od glumata na glavnite protagonisti ama tempoto presporo na momenti, 3-4 epizodi u niza imase od koi mozes mnogu lesno da fatis kancer, epilogot i poentata sto vsusnost se slucuva mislam nekade 6ta veke bese otkrieno, meh moment, klasika stiven king, nisto posebno, pa posle do kraj ajde tegni se za da zaokruzis na 10 epizodi. Serijava ke bese podobra ako traese 6 epizodi, ili eve 8 neka se, kolku sto bese i sharp objects ko mini serija, mozebi bolje mislenje bi imal togas iako od finaleto ja licno sum prerazocaran.

Na kraj u post credit scenata i beden obid za cliffhanger, se nadevam deka nema da ima vtora sezona, nema apsolutno nikakva potreba za toa zasto bukvalno nisto novo ne moze da ponudi serijava.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Утре на Нетфликс доаѓа 2 сезона од Kingdom, прва сезона по мене искина. ке видиме втора.

Kingdom

Утре плус 2 нови серии стартуваат интерсни вака делуват па ке видиме
The Valhalla Murders

Bloodride
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Вие што како мене порано гледавте серии нон стоп, што мислите за серииве денеска? Ретко која може да ми задржи внимание повеќе од неколку минути. Mindhunter мислам беше последната. Незнам дали новите серии се траш или па мозокот ми има други приоритети сега.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Ние сме постари и имаме други приоритети :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ја препорачувам The Outsider за сите што сакаат драма мистерија. Одлична серија
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ја препорачувам The Outsider за сите што сакаат драма мистерија. Одлична серија
Сите испишаа дека се разочарани од серијата, он сега ја препорачувал. А бе врв си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom