Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Пак тие за гордоста се фатија... :blink:
Абе зашто никој не размислува што откако ќе прости? Кој е тој што откако ќе помине низ тоа може пак да има нормална врска и да помине преку се`?
Ако е за тоа што пишав дека ке простам во постот погоре, сакав да кажам ке и простам, нема да ја обвинувам, но дали би жртвувал да се вратам со неа - тешко тоа дека би можело да се случи... не е работата во гордост, работата е во принципи поставени пред сам себе...
Доколку си доволно зрел да ги прифатиш одговорностите и последиците
после изневерување, слободно ...
Само претходно стави прст и помисли што губиш, пред да направиш.
Тоа е мојот став...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Tемата е дали би простиле,а не дали би заборавиле,нормално дека никој не може да заборави такво нешто
Ти врати леандра, но морам и јас.

Ааааааааааааааааааааа! Што си пишал Мрнович, ало!?
Тука нема голема граница според мене ... како да простам ако постојано тоа па тоа ми се врти во глава? Нели е џабе простувањето во тој случај? Да простам уз муабет, колку да помине гужвата, а понатаму продолжуваме со расправии и нервози во врска со неверството? Друга варијанта, ајде ќе простам, и ќе го потиснам цел гнев во мене и ќе е супер врската додека не пукне филм еден па да настане поголем хаос ... ни едно решение не е добро, нели?

А друго ... тоа со разликата меѓу мажите и жените и изневерувањето ... неможам па никогаш да го сфатам тој феномен. Разбирам дека машко полесно ќе се излаже, дека не му требаат некои посебни чувства за да бидат со друга, но луѓе, неможе ни маж да биде со некоја која не му го дига, нели? Е сега, ако и тоа на мажите им се случува кога и да му свирнат, тогаш незнам што да кажам ...:pusi:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Знам дека мене ми имаат простено, но сепак јас мислам дека нема да можам да и простам доколку ме изневери.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ова сакав да го пишам, али Мрно некои работи си ги знаеме сите, ок Тамарче има 5 поста значи тазе е:vozbud:Мрнович Мрнович
Иначе вистинска љубов што трае се означува со брак, и нели беше забрането неверството/прељубата и слично? Или пак грешам


Hehe..so bese ova?...:)
INACE...Luge sme, gresime..Sekoj zasluzva vtora sansa, kolku i da zgresil..!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Hehe..so bese ova?...:)
INACE...Luge sme, gresime..Sekoj zasluzva vtora sansa, kolku i da zgresil..!
Да де, дознаваш дека се изебал со пола град, те омаловажувал, викал дека си грда глупача...ама после ете се покае. Сигурна сум дека ќе му простиш.:coolpush:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Да де, дознаваш дека се изебал со пола град, те омаловажувал, викал дека си грда глупача...ама после ете се покае. Сигурна сум дека ќе му простиш.:coolpush:

Збораме конкретно за неверство, а не са вреѓање и тако даље..зборам за неверство...а ти ојде мноооооогу далеку :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa dobro zatoa ima neverstvo i neverstvo neli:),se slucuva od razlicni pricini,na razlicni nacini...sigurno nema da ispadnam tolku maloumna da se pravam em gluva em slepa na muabetite sto gi sirel i sto mi pravel zad grb.Jas bi prostila ama ako iskreno se izvini i se pokae,prostuvanjeto e doblest,a da i ako navistina ne se pojavile cuvstva prema drugata licnost,a ako e taka,bi go ostavila,no sepak bi mu bilo prosteno,toa e toa...se menuvaat nestata.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Збораме конкретно за неверство, а не са вреѓање и тако даље..зборам за неверство...а ти ојде мноооооогу далеку :)
Ти рече дека секој заслужува втора шанса, колку и да згрешил.
Мојот пример беше ситуација во која тој мноооогу згрешил. Му се простува?:wink:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ako me iznevere, ke i dadam 20 denari (pred narod) i ke i ja obrazlozam mojata postapka so zborovite:
NA KURVA KAKO TEBE POVEKE PARI NE SE DAVA !!!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ти рече дека секој заслужува втора шанса, колку и да згрешил.
Мојот пример беше ситуација во која тој мноооогу згрешил. Му се простува?:wink:



Хм..зборот ми беше за неверство...ти пак одиш кон вреѓање...:)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Абе неверство е. Само плус зборел за тебе. Пак е неверство, само во една од најлошите варијанти. Простено му е?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
Хм..зборот ми беше за неверство...ти пак одиш кон вреѓање...:)
Зборот ти беше дека:
Sekoj zasluzva vtora sansa, kolku i da zgresil..!
Значи, сепак излегува дека:
секој не заслужува втора шанса, а дали ќе ја добие втора шанса зависи од тоа колку згрешил.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
da...bi..dokolku e iskren i mi se izvini i veti deka nema da mu se povtori...bi mu dala uste edna sansa. A ako se povtori...e togas kloci mavam..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom