Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ne veruvam deka bi prostila...a i deka pak bi mozela da bidam so istata taa licnost.ne sum tolku silna,i ne bi mozela da preminam nikogas preku toa.sekoja cest na onie koi prostile i prodolzile pak.jas nemozam.mi se ima sluceno i toa znacese kraj za sekogas.ne postoi nikakvo opravduvanje za edna takva licnost.Opravduvanjata kako bev pijan.ona mi se butase,ili ti me zapostvauvase kaj mene ne proagaat.sekoj problem kaj normalen covek moze da se resi so zbor,sekogas ima slocucija,resenie so koe bi se sprecilo da dojde do povreduvanje na bilo koja strana.ako se cuvstvuva nezadovolen,zapostaven ili pak nesreken vo vrskata podobro neka kaze kraj e ne biva veke taka...neka kaze sto go maci i sto mu nedostasuva otkolku da me ponizi zad grb na tolku nizok nacin.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Никогаш не би простила! Или пак еве да земиме дека сум простила, никогаш повеќе нема да ми биди исто како до тогаш! Секогаш ќе ме гони таа мсила дека тој бил во прегратка на некоја друга, која можела да ме замени мене! КЛога веќе една ме заменила, повеќе никогаш нема да бидам сигурна дека не можи да го направи и со друга истото!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Tемата е дали би простиле,а не дали би заборавиле,нормално дека никој не може да заборави такво нешто

А како ќе продолжиш понатаму во врската ако неможеш да заборавиш дека човекот што го сакаш бил со друг?Што ако простиш,се ќе биде исто понатаму?Зарем денот кога ќе простиш неверство нема да биде почеток на крајот,кога секој ден пред очи ти е сликата на човекот што го сакаш со друг?
Да може да се заборави се би било поинаку,доверба би имало 100%,муваторот е избришан од меморија идеме од почеток.
Неможеш да ја поделиш темава само на дали ќе простиш...еве и да речам нема да простам е крај значи,а ако речам ќе простам,што понатаму?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Никој не е ко коњ. Нема да ја продолжат врската да, ама не затоа што ќе ги сметаат за мутави или ќе им падне круната, туку затоа што се почитуваат себесипремногу и нема да дозволат да бидат изневерени и непочитувани.
:eek:ftopic:
Тоа беше само метафора,нормално дека никој не е коњ,само сакав да го доловам моментот со она што им го ставаат на коњите за да не перцепираат ништо друго околу и фактот дека сите у темава си тераат со свое мислење и не го почитуваат туѓото.Па јас ќе го почитувам твоето мислење и нема да продолжиме со дискусијата.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Jas nikogas ne bi prostila neverstvo<ke ja zagubam doverbata vo li4nosta zasekogas.Ako toj ednas te izneveril sigurno ke pak ke go napravi toa.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Eпа вака...
Има неверство кое е после 5 месеци врска,има неверство кое е по 8 месеци врска,има неверство кое е на самиот почеток.
Нели нема да биде иста твојата реакција и на напочеток и на 5 и на 8 месеци?
Е сега,те изневерил,тој ти признава,значи е искрен,а можел да скрие,нели?Со самото тоа што ти признава значи дека му значиш и дека се кае,а да не ти признал значи и дека не му е ни битно.
Ок,за причините можеби и си во право дека изневерување е изневерување без разлика која е причината,но сепак ако толку ти значи личноста ќе и дадеш барем шанса да објасни.
Е сега,друго е ако дознаеш од други,во тој случај и јас не би простила.
a zasto iznebveril aj odgovori ? tolku ako mu znaci devojceto......stom ke se desi dzabe e posle toa ....... aj ke go islusas da objasni sto bilo, kako ......ali ti pak ke si ostanes-budalata
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
...и фактот дека сите у темава си тераат со свое мислење и не го почитуваат туѓото.Па јас ќе го почитувам твоето мислење и нема да продолжиме со дискусијата.
Од каде тоа дека сите на темава не почитуваат туѓо мислење?
Добро луѓе, што е за вас почитување туѓо мислење? Повлекување од дискусија? Зошто јас никогаш не сум помислила дека некој не го почитува моето мислење, без разлика колку и да сме се контрале и сме имале спротивни ставови?
Една работа... Ако нечиј став е спротивен на вашиот, тоа не значи дека не го почитува.
Не ги сфаќајте толку трагично дискусиите.

И зашто секогаш мора да се гледа на тоа како да не се прости?Кога се простува,се простува зашто бараат прошка или зашто тебе ти одговара?
Простуваш затоа што тебе така ти одговара, а не затоа што некој побарал прошка. Ако ти не сакаш да простиш, не си подготвен за тоа, џабе ќе му е барањето на било кој. Се простува од срце, а не затоа што некој друг сакал така:wink:
И не е исто,прво нека ти се случи(не дај боже),па ќе видиш дека не е сеедно дали е на почеток кога уште не постои голема љубов помеѓу вас или после 8 месеци кога ќе те боли повеќе.
Да, можеби боли повеќе. Ама што боли повеќе?
Не тоа што изневерил, тоа што отишол кај друга?
А за да се случи голема љубов не мора да поминат 8 месеци.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Ti si izneveruval i na 2 godini ???:eek:ftopic:Inaku ne bi prostil neverstvo zasto casa koja ce se skrsi lepija kolku sakas nema da bide ista neli?Ako na doticnata osoba i bilo ok so mene nemalo da posegne po drug jazik,a i da prostam koga toga vo nekoja raspravija ce io go prefrlim toa
Друже не знам што ти значеше тоа дали јас сум изневерувал и на 2 години, можеш да ми објасниш? Иначе мислењето за разлапувањето беше само онака кажано, не ми беше мислата дека може во некој случај да се деси да ме замени некоја заради тоа ако не и чинам за бацување, уште такво нешто да ми се случи и се бесам :) верувај ако некоја те вара само со бакнеж тогаш нејзе не и е стало до тебе ама баш ич и тоа може да се деси само ако си со неа на недела две, тука се прави муабет за класично варање пр. кога си со девојка на пример 1 год. имаш интимни односи и тогаш да девојката иде со друг да не речам да се ебе (причина: нешто фали кај тебе, во никој случај бацување) ... зашто знај дека не и е дојдено на девојка која е во врска 1 год. да иде и само да се лапа со некој друг зашо ти не си и чинел во тоа, јасен сум сега?
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Ја и претходно пишав, машко да изневери и девојче да изневери не е исто... Кога девојче изневерува се мешаат чуства, а машко изневерува заради глупости, досадно му било, барал авантура, да се напраи фраер, бла бла има многу такви причини... Дека ние некогаш мислиме со к...т,а не со мозокот. Девојчињата треба да го сватат тоа...НАС НЕ НИ ЗНАЧИ НИШТО ДА СМУВАШ НЕКОЈА, добро има момци што лесно се палат, на ефтини трикови од некои ефтини женски, ама тоа си е до човекот. Се, се али недај боже женската да те вара....
Женската да те вара, низ тоа не се поминува....
После у манастир да иде, па не минувам низ тоа....
(Лее сега понежниот пол одма ке дадат коментар, како можеш ти да изневеруваш и очекуваш девојчето да помине низ тоа , така и јас би требало да поминам низ тоа)
Ама жените не патат од машко ЕГО...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ја и претходно пишав, машко да изневери и девојче да изневери не е исто... Кога девојче изневерува се мешаат чуства, а машко изневерува заради глупости, досадно му било, барал авантура, да се напраи фраер, бла бла има многу такви причини... Дека ние некогаш мислиме со к...т,а не со мозокот. Девојчињата треба да го сватат тоа...НАС НЕ НИ ЗНАЧИ НИШТО ДА СМУВАШ НЕКОЈА, добро има момци што лесно се палат, на ефтини трикови од некои ефтини женски, ама тоа си е до човекот. Се, се али недај боже женската да те вара....
Како може ништо да не ти значи ако смуваш некоја? Ако ти е сеедно, зошто воопшто да се муваш и да си расипуваш врска?
Ако навистина постојат машки какви што ти опиша, тогаш јака им душа на тие што им се блиски, ама пошто треба да бидеш ретард на квадрат за да се фатиш со таков клошар, си се заслужуваат.
Врска би требало да вклучува и малку мозок и голема глава.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Еј демек, кутрите наивни машки, они се непромислени и глупави, греотка се, не размислуваат со горната глава, дај да им простиме кога ќе изневерат. :icon_roll

Како можеш да не и простиш на девојка што ќе те изневери (само зошто ние сме изневерувале со чувства), а да бараш од неа да ти прости ако изневериш ти, Орион?
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Еј демек, кутрите наивни машки, они се непромислени и глупави, греотка се, не размислуваат со горната глава, дај да им простиме кога ќе изневерат. :icon_roll
хахахахахахахахахахахаахахах епа поголеми овци не можеше да не направиш. Секој може да прости, но не можи секој да изневери
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Ќе патат зашто ете-не простиле.Ама нема да ја продолжат битно врската.А зашто?За да не им паде круната или да не ги сметаат за мутави...
Definitivno se soglasuvam. Pa luge kako vie nikogas vo zivotot da ne ste sakale i da ne ste bile na dvoumenje dali da ja ostavite ljubovta i da prodolzite bez nea iako vi znaci ili da ostavite se zad sebe samo za da ne si ja povredite vasata gordost.

Баш така. Како што реков: само личности кои веќе изневериле, или биле изневерени и дозволиле партнерот да им го испере мозокот го оправдуваат неверството.
Nema vrska nikoj ne ni go pere mozokot. A forumov e za da se iskazuvaat mislenja, a ne da se davaat konstatacii za toa kakov e nekoj i sto mu imaat napraveno, i toa sudejki spored negoviot post.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
хахаха очекував ваква реакција од девојчињата... ок, да бидам сериозен... па инаку како ке живне темава :)
Секое изневерување , повредува, тоа е факт, без разлика кој , кого изневерил... не е за оправдување...
Но и факт е дека ние машките сме многу по лесни во мозок за тие работи, за разлика од девојчињата.... ОВА Е ГОЛЕМ ФАКТ, и неможе никој да каже дека не е така...
Има едно убаво правило што важи, зад секој успешен маж стои силна и стабилна жена...
И стабилна жена ако не ни стапне на стапало, ние летаме во облаци... и ако сакате да не ве повредуваат стапнете здраво ;)
И да дополнам,најблагородна работа е човек да можа да прости, но дали ке жртвува? Тоа веке е друго прашање...
И дали би и` простил - ДА, но дали би жртвувал за неа - Тешко.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Пак тие за гордоста се фатија... :blink:
Абе зашто никој не размислува што откако ќе прости? Кој е тој што откако ќе помине низ тоа може пак да има нормална врска и да помине преку се`?

Лично, никогаш, ама никогаш, нема да можам да заборавам. Во секој момент понатаму ќе ме прогонува фактот дека имал друга, ќе ми пречи и нема да ми дава мир. Ќе мислам што му било, што се случило, како му било, ќе се споредувам со некоја си *****, полошо од тоа здравје... Самата помисла ме убива, најсериозно.
Не сум способна да поминам преку тоа и крај. Можеби е грешка како што тврдат погоре, ама дефинитивно ми е несфатливо.:skoka:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom