Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Dali nekogas si se nasla vo situacija da prostis neverstvo koe e napraveno vo moment na pijanstvo. Da receme osobata koja izneverila ima takvo loso pijanstvo koga neznae sto pravi? Zar za edno kratko zalapuvanje (duri i muvanje e premnogu) da ja rasipeme vrskata koja tolku ni znaci?:toe:
Да.:umri:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Dali nekogas si se nasla vo situacija da prostis neverstvo koe e napraveno vo moment na pijanstvo. Da receme osobata koja izneverila ima takvo loso pijanstvo koga neznae sto pravi? Zar za edno kratko zalapuvanje (duri i muvanje e premnogu) da ja rasipeme vrskata koja tolku ni znaci?:toe:
A pijanstvoto treba da e dovolna pricina za toj da me izneveri i jas da prostam? SE LAZES! Velat, vo vinoto e vistinata, neli? Epa ako e toa vistina, togas toj samo baral moznost toa da go iskoristi protiv mene! I, na krajot, ako tolku mu znacela vrskata kako sto ti kazuvas, zosto toj da ja rasipe? Ne sum jas taa koja bi ja rasipala vo toj slucaj...neli? :nesum:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Da, sto? Da ja unistime vrskata? Ako osobata ni znaci mislam deka toa e sosema pogresno. :nenene:
Не знам за тебе, ама јас не би сакала да одам со пијаница која лапа се што ќе му дојде пред очи. Нема оправдување бе, а пијанство жити се не спомнувај, на таа фора се вадат петтоодделенци.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Не знам за тебе, ама јас не би сакала да одам со пијаница која лапа се што ќе му дојде пред очи. Нема оправдување бе, а пијанство жити се не спомнувај, на таа фора се вадат петтоодделенци.
Se soglasuvam so ova! Pijanstvoto ne go opravduva neverstvoto! Barem ne vo vrska koja e dolga i cvrsta! Koga veke toa ke se sluci, sfakas deka vrskata i ne bila tolku iskrena kolku sto si mislis! I se propaga i se rusi kako kula od karti!:nesvest:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Da, ama sto ako toa bilo na 2 nedelna, koga uste i ne se znaelo na sto e? I sto ako toa se slucilo samo ednas? Apijanica ne e nekoj sto ednas se natreskal. I sea taa vrska opstojuva nekolku meseci?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Види сега, сама се побиваш. Ако не се знае на што е-не е е врска.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa mnogu polesno ke mi bide da mu kazam deka e kraj posle dve nedeli... otkolku posle 2 godini, na primer... I ako toa go napravil ednas, i toa na pocetok na vrska, ke go napravi uste ednas ako mu prostam... No toa zadovolstvo od mene nema da go dobie!
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Kako i da e, site imaat pravo na svoi mislenja i stavovi. Iako vo edno sum sigurna od iskustvoto najveke se uci
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Слатка Мала (but kinda dim) напиша:
Zar za edno kratko zalapuvanje (duri i muvanje e premnogu) da ja rasipeme vrskata koja tolku ni znaci?
Понекогаш мислам дека прекрасни беа времињата кога немавте право за глас. :pipi:
:toe:Зошто по ѓаволите би се (кратко:nesvest::tapp:) залапала/мувала со некој ако имаш врска која 'ох толку многу' ти значи? Логиката ти вришти. :smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
Iako vo edno sum sigurna od iskustvoto najveke se uci
Баш така. Како што реков: само личности кои веќе изневериле, или биле изневерени и дозволиле партнерот да им го испере мозокот го оправдуваат неверството. Мило ми е што споделувате искуства :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Slatka mala напиша:
Zar za edno kratko zalapuvanje (duri i muvanje e premnogu) da ja rasipeme vrskata koja tolku ni znaci?:toe:
Доаѓа дечкото на колена кај девојката и признава неверство. Со солзи во очите и` кажува дека не сакал да го стори тоа, ама пусто алкохолот сакал и тој морал да се покори. Душичка, не сакал. Жртва, што да се прави, морал да попушти пред камшикот на алкохолот.
- Ама душичке, сфати ме дека ништо не ми значеше, плус многу кратко беше залапувањето.
Таа исто со солзи на очи и целата трогната од целата сценска изведба го прегрнува и на цел глас вика:
- Ти простувам! Ти простувам! Штом било кратко, во ред е! Те сакам!
- Ама жими (такво) се` кратко беше. И јас те сакам тебе! Оооо љубов моја единствена до следното излегување и пијанчење.
...... И среќно си живееја ........


Зошто не се сложуваш? И ти имаш лична причина (како Некрофилија)? Мора да е така, нема друго логично објаснување. :wink: А овој дел подолу не го сфаќам... Ќе ми го објасниш?
Има и друго логично објаснување, а тоа се наоѓа токму во овој дел:
M@wEcK0 напиша:
А зашто сум јас убедена...зашто ми е поубаво од било кога...ако е доволно тоа...
Доволна е изјавата.
Болдираното и потцртано „е“ = употребено за сегашно време.


За крај како заклучок...
Неверство оправдува личност која изневерила или личност која е моментално со партнер на кој му простила.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Децава како да живеат во времето на комунистите кои лажеле.:podsmev:

Добро вака, нешто што сум пишала, ама морам да повторам.

За да биде некој со некого, треба макар и мала привлечност да има и точка. Значи, дечко ми може нема да е заљубен во некоја, може мене сеуште ќе ме сака, но кај другата мора да има нешто што ќе го привлече и на што ќе и падне. Ако има нешто такво кај некоја друга, тој мене не ме сака како што треба. Во тој случај, многу подобро би му било да ме остави ... не е тоа љубов, кога си дозволува да има еден секс (макар и општо разлапување) со некоја затоа што има подобар газ, усни или гради од моите (на страна психичката привлечност ... неа не ја ни мислам!).
Тоа само него го омаловажува ... или па и не ... ако има потреба по нешто друго, тој не е спремен и не го сака тоа што го имаме, па ништо страшно, секој по својот пат.
Но да му простам доколку разберам за тоа? Ма нема шанси! Што ако му простам? Ќе ми се лигави после тоа со што ќе ми се чини дека врската ни е поубава? Ќе ми се кае и извинува? Демек некој друг место него го направил чинот? Па незнам колку неможе некој да ми објасни зошто ме изневерил, а да можам да го проголтам тоа. Тој се освежил и си го направил меракот, а јас ќе се спуштам подолу во име на љубовта, ќе му простам и продолжуваме да? И се` би требало да е во ред, м? Или па ајде и јас ќе му вратам и ќе правиме каша - попара од врската додека не се израмниме?

А Некрофилија, не разбрав и јас, што врска има тоа дека сме 21 век??? Љубовта значи нешто друго во денешно време? Чувствата се менуваат на секои 100 години? Што ли?
Абе не ми се верува како си ги сфаќате работиве ... не, не и не.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Ако кажам младинава може глупаво ке звучи ама морам, колку значи ни е расипана младинава, колку само имаат погрешно мислење кое произлегува од тоа дека живеат во некое посовремено време.

Колку само некаде и некогаш грешат, која е разликата за варањето и неговото простување сега и тоа што беше пред 20 години? или ај да кажам која е разликата меѓу љубовта тогаш и сега? или која е разликата на сите вие младите и вашите родители во однос на љубовта? ........ НИКОЈА ..... никоја не е разликата, тука нема "ај го/ја сакам повејке од себеси и ке му/и простам, мала работа е тоа за љубовта што постои помеѓу нас" нема тука што, ако имало неверство чак и како што кажа дивајн макар тоа нека е и обично разлапување, тоа се знае со што треба да се казни и нема друго.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
А Некрофилија, не разбрав и јас, што врска има тоа дека сме 21 век??? Љубовта значи нешто друго во денешно време? Чувствата се менуваат на секои 100 години? Што ли?
Абе не ми се верува како си ги сфаќате работиве ... не, не и не.
Како така прашуваш каква врска има тоа дека е 21-ви век?
Во едно вакво време најнормално е да дојде до брз развој на настаните во една вечер, па така најнормално е да изневеруваат луѓево. Ееее во кој век живееш ти (и јас и другиве кои не оправдуваме неверство де)?

:smile2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom