Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.


  • Вкупно гласачи
    87
Статус
Затворена за нови мислења.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Не можеш ова да го користиш вака. Веројатно посоодветно ќе беше QFTT.
Туше е кога ти се препираш со некој и он ќе даде јак аргумент на кој немаш што да вратиш и го прифаќаш...
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не можеш ова да го користиш вака. Веројатно посоодветно ќе беше QFTT.
Туше е кога ти се препираш со некој и он ќе даде јак аргумент на кој немаш што да вратиш и го прифаќаш...
Секако.
и туше беше од агда за ејсид.

невермајнд. имај убава вечер ;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Имам идеја, оставете ни мене и на @bijons да организираме собиранка, гарант нема да биде утка и забавата ќе биде луда и незаборавна...што мислите�:rolleyes:
Дааа, тачно. Хиљаду посто 100 % ќе биде луда. Ич неам сумња.
Edit: Има само еден мааал услов. Да бидат сите со маски. Или барем Топлата и Бијонс да бидат со маски. Или барем само Бијсонс.
Пошто нели она е Докторка и тоа не обична, туку од али екпрес. И не смее да биде демистифицирана. Али затоа фино лепо сите нас ке не запознае, а она ке си остане вечито анонимна.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Мене, апсолутно ништо. Јас ти се обратив тебе, напишав шала, дотичниот повикан од никаде, патем со кој никогаш си немам замерено, се нафрли и почна да напаѓа на лична основа. Овака се однесувал неколку пати, према различни ликови од форумов. Затоа немаш народ на собиранки, премногу негатива, ако немаш исти мислења со некој, ќе те нападне на лична основа... Нема интерес за дружба некако и разбирливо ми е зошто. Јас на форумов имам стекнато добри пријатели и тоа со некој од нив сум се правела партал на одредени теми, ама тие препирки и дискусии прераснале во пријателства. Ретко го гледам тоа на форумов во последно време.
Значи, на крај испадна дека Пеџа е крив што нема луѓе на собиранки? :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.225
Поени од реакции
10.254
Мене, апсолутно ништо. Јас ти се обратив тебе, напишав шала, дотичниот повикан од никаде, патем со кој никогаш си немам замерено, се нафрли и почна да напаѓа на лична основа. Овака се однесувал неколку пати, према различни ликови од форумов. Затоа немаш народ на собиранки, премногу негатива, ако немаш исти мислења со некој, ќе те нападне на лична основа... Нема интерес за дружба некако и разбирливо ми е зошто. Јас на форумов имам стекнато добри пријатели и тоа со некој од нив сум се правела партал на одредени теми, ама тие препирки и дискусии прераснале во пријателства. Ретко го гледам тоа на форумов во последно време.
Тука секако мислиш и на мене и на @Ska Maniac нели? :icon_lol:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.770
Поени од реакции
24.501
Значи, на крај испадна дека Пеџа е крив што нема луѓе на собиранки? :)
Не конкретно Пеџа, туку негативата и хејтот, барем според мене. Можеби обврските и немањето време играат улога, ама не гледам дека порано било пречка. Што знам, ми се чини дека порано имаше барем некаков репсект помеѓу членовите, без разлика колку и да си различен од некој и имате различни гледишта. Секако дека имало поединци кои се хејтале меѓу себе фор риал, ама зборувам како изгледаат работите од моја перспектива за поголемиот број на членови некогаш и сега. Поправи ме ако грешам. :)


Тука секако мислиш и на мене и на @Ska Maniac нели? :icon_lol:
Не. Вас двајца ќе ве скротам, како кутриња има од рака да ми јадете. <3
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ајде бе дечки те у градо под Исаро Штип ќе ја организираме собиранката у еден рок андерграунд локал уз жива свирка. :roker::ojeaa:И така ние една помала група го планираме воа само да се подстопле малце.
Али со напрае доволна цифра од 40-50 души па може и порано. Досадно е само у Скопје. Те глеате како идпадна.
Фијаско :toe:
Сакате со маски со даски како сакате.
Ај размислите избилно за ваа идеја.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
kolku sto procitav ubavo prvo @Agda Beata rece deka nikoj nemal javni objavi na f.b ,greska si ne sekoj e anonimen eve mojot ima nad 2000 sliki se e JAVNO, kako vtoro sobiranka so mal odziv pa normalno ,zosto vo skopje ,i kako koga nekoj i ovde e anonimen ,go plukaat nekoj clen,omalozuvaat,pravat grupni konverzii so zagovor protiv nego se pravat popametni i potoa sakame sobiranka u cetiri oci,so koj oci ke se gledame ?
@Govinda tuka ne maski i gas maski ne pomagaat , moj predlog prvo javna sobiranka na forumot koj saka so vistinski sliki i razgovor a potem u zivo
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.924
Поени од реакции
39.426
стварно треба да се превземе нешто против тоа шерифско понашање на Пеја, ја не сакам да се расправам али некој ќе пише нешто, дали јас или некој друг и овој ќе му врати со некоја досетка колку е глуп и ќе лапа лајкчиња од неговите следбеници. Ок е некому да му укажеш на глупоста да речеме, али на секое со тие глупости да враќаш со цел лајкче да добиеш ми нема смисла, истото тоа го прави Red John, буквално ништо корисно не споделува освен хејт кон некои членови.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.377
Поени од реакции
28.479
Problemite sto gi imate so 'negativnosta' e posledica na druzbata na samite sobiranki.
10 godini sum na forumov i sekogas posle sekoja sobiranka se sozdava circlejerk ili takozvano drustvo sho si se lajka, si se citira, a u meguvreme si ogovaraat u privaten chat.

Forumi se mesto na diskusija. Anonimnosta treba da bide zadrzana i da se vodi bez vadenje na privaten zivot.
Bez razlika dali nekoj e super moderator ili obicen clen.

Something something... glass houses...
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
стварно треба да се превземе нешто против тоа шерифско понашање на Пеја
Пази ваму.


Jas ponasanje moze i kje smenam a ti so pametot sto kje prais?!

Hhhhhh


И оп, 5-10 лајкчиња.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom