Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.


  • Вкупно гласачи
    87
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.591
Мене, апсолутно ништо. Јас ти се обратив тебе, напишав шала, дотичниот повикан од никаде, патем со кој никогаш си немам замерено, се нафрли и почна да напаѓа на лична основа. Овака се однесувал неколку пати, према различни ликови од форумов. Затоа немаш народ на собиранки, премногу негатива, ако немаш исти мислења со некој, ќе те нападне на лична основа... Нема интерес за дружба некако и разбирливо ми е зошто. Јас на форумов имам стекнато добри пријатели и тоа со некој од нив сум се правела партал на одредени теми, ама тие препирки и дискусии прераснале во пријателства. Ретко го гледам тоа на форумов во последно време.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.523
Поени од реакции
20.065
Се собрале другарски у лајка
Заврши со пцуење мајка
Ах форумски пријателчиња што Ви бидна
Од Вас и сунѓерот кидна.
Видиш и ја знам македонски
На собиранката фалеше Драгонски.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
се нафрли и почна да напаѓа на лична основа.
Прво, зарем постои напад кој не е на лична основа? :)
Второ, никаде не те нападнав, само пишав дека би се засрамил (ЈАС ЛИЧНО) да го помислам тоа, не па да го направам.

Навредата дојде од тебе, кога прво ме окарактеризира како џган а знаеш и сама дека твојот пост на фб не беше тригер, него демонстрирање анархија и куроболие за државата во која што живееше до пред некоја година. Болд подоле.


па со некои постови правам тригер и џганот сам ми се чисти од листата на "пријатели". :)
За потоа во цитатот на Рики да дојде и втората навреда и воедно претпоставка, дека кога девојка ми не ми давала сум доаѓал да се замерувам со рандом членови. Цитатот подоле, погледни.

Ми се чини како Пеја да си замерува со рандом член од форумов секогаш кога девојка му ќе го одбие.
Е после ова, дојде мојата реплика за мајка ти која што е секако навредлива.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Овака се однесувал неколку пати, према различни ликови од форумов.
Не бе, прв пат му е. Мајке ми. :LOL:


Затоа немаш народ на собиранки, премногу негатива, ако немаш исти мислења со некој, ќе те нападне на лична основа... Нема интерес за дружба некако и разбирливо ми е зошто.
touché


Се собрале другарски у лајка
Заврши со пцуење мајка
Ах форумски пријателчиња што Ви бидна
Од Вас и сунѓерот кидна.
Видиш и ја знам македонски
На собиранката фалеше Драгонски.
ЦАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :zver:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Мене, апсолутно ништо. Јас ти се обратив тебе, напишав шала, дотичниот повикан од никаде, патем со кој никогаш си немам замерено, се нафрли и почна да напаѓа на лична основа. Овака се однесувал неколку пати, према различни ликови од форумов. Затоа немаш народ на собиранки, премногу негатива, ако немаш исти мислења со некој, ќе те нападне на лична основа... Нема интерес за дружба некако и разбирливо ми е зошто. Јас на форумов имам стекнато добри пријатели и тоа со некој од нив сум се правела партал на одредени теми, ама тие препирки и дискусии прераснале во пријателства. Ретко го гледам тоа на форумов во последно време.
Детектирањето на проблемите е веќе пола работа завршена во решавање на истите (y)

Да видиме дали ќе биде случај и со ова :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Детектирањето на проблемите е веќе пола работа завршена во решавање на истите (y)

Да видиме дали ќе биде случај и со ова :)
У реду е буда.

Не поти муда.


Inspired by парва.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ај кеко постар член на форумов ќе преќутам. Можам да кажам само дека со позитивна енергија може да се шири нешто и да биде убаво, секој е способен за деструкција.....ретко кој го бива да направи нешто убаво......поздрав друштво.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.079
Нема собиранки пошто нема дружба меѓу членовите надвор од форум. Со едно друштво од тука секоја 2ра недела бевме у кафана. Со друго друштво отидовме до Келн на утакмица. Се купија заедно и сезонски за на утакмици да се дружиме. Со други ликови се допишуваме на фејсбук и се слушаме секојдневно. И сите овие дружења почнале прво со преприки, ретко без нив.
Едно време имавме ликови ко Сунѓерот, ама тој беше барем смешен за разлика од Марик што каде и да го читаш дел од тебе умира.

пс. Немате појма што е сексуална тензија ако не сте присуствувале кај Пеџа у стан коа Лејдибаг и Џонтра се сретнаа.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Еве, следната ќе ја договарате вие, на датум кој вам ви одговара. Ако постои таков.

Вистината (и воедно, жално) е тоа што сите се толку способни да организираат собиранка и сите го имаат „совршениот датум“, па најверојатно затоа немаше собиранка со години. Очигледно дека генерациите станаа толку тапа, толку затворени, диви и незаинтересирани за реална дружба - што секогаш наоѓаат причина да ескивираат собир во живо. Не зборам за тебе или само за тебе. Општо. Ама на Facebook e полесно. Ќе си се зезаме и тураме лајкои. Хехе.

И знам дека многумина ќе речат „па форумот не е тоа што беше“. И се согласувам, воопшто не е. Ама форумот го прават членовите - сите ние. Не е до бројот на активни корисници, туку до нивното присуство и интеракција. На првата собиранка бевме присутни 13 души, а просечна бројка на онлајн корисници беше 15. Во 2007 успеавме да наполниме цела дискотека (Миднајт) со Кајганаџии. Во 2020, толку е сте сите диви и незаинтересирани што и да организираме бесплатен превоз, ручек, коктел, вечера и бесплатен блоуџаб - пак ќе најдете причина да не дојдете.
Во право си за све, ама пусто сега со деца со обврски никаквата е... Јас за мене само кажав дека најслободен бев во Јануари... безразлика прва/втора половина..
После тоа имав и имам милион обврски.. фамилијарни и приватни.. да не речам, се спремаме да е напуштиме државава.. и додека администрациите беа на одмор, бевме слободни и ние и децата... после тоа опет обврски и само обврски и бркање по шалтери...
Инаку ми се идаше ми се плачеше да дојдам на собиранка тро да се опуштам од лудово секојдневие...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.943
Поени од реакции
9.689
Имам идеја, оставете ни мене и на @bijons да организираме собиранка, гарант нема да биде утка и забавата ќе биде луда и незаборавна...што мислите�:rolleyes:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.415
Имам идеја, оставете ни мене и на @bijons да организираме собиранка, гарант нема да биде утка и забавата ќе биде луда и незаборавна...што мислите�:rolleyes:
Ајде, во кој град ќе биде? :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.295
Поени од реакции
108.429
пс. Немате појма што е сексуална тензија ако не сте присуствувале кај Пеџа у стан коа Лејдибаг и Џонтра се сретнаа.
Многу луд момент беше тоа, Марио (за тие што не знаат тоа е Џонтра) ја загледува Лејдибаг прв пат у живот, а у меѓувреме има изедено 5000 банови од нејзе у ДК, ја има одрано од пцуење на чат на фб, и и пушта рака: здраво ја сум Марио, кисела насмевка секако, и 5 секунди после тоа добив дојава на увце: Стек би ја ебел оваа до смрт за да и наплатам за сите банови. :pos:
И после и ја му кажав дека и ја би ја ебел али сега тоа не е баш битно.

Многу луда собиранка беше тоа, све се деси таа вечер. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom