Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.033
Ханда слабиот голман hhh, Ханда недобриот за пенали hhhh. Знаев дека ќе го фати жими се, не знам некое такво претчувство имав.
А бе оди шетај, не ти верувам :pos:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.934
Tрампа Политано - Спинацола. Бар немаме што да изгубиме. Дечкото делува солидно.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.428
Поени од реакции
3.686
Tрампа Политано - Спинацола. Бар немаме што да изгубиме. Дечкото делува солидно.
Сериозен со ова?

Дечкото една утакмица игра, 10 утакмици е повреден.

Немаше туку така Јуве да се откаже од него.

Има 26год а сеуште ништо нема покажано, од што е повреден.

Тури му курац на вакви играчи, еве ти го Санчез, играше 2 натпревари 15други е повреден.

Со ваква трампа губиме, ако веќе сакаат да се отарасат од него, мора да искешираат најмалце 25М.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.934
Сериозен со ова?

Дечкото една утакмица игра, 10 утакмици е повреден.

Немаше туку така Јуве да се откаже од него.

Има 26год а сеуште ништо нема покажано, од што е повреден.

Тури му курац на вакви играчи, еве ти го Санчез, играше 2 натпревари 15други е повреден.

Со ваква трампа губиме, ако веќе сакаат да се отарасат од него, мора да искешираат најмалце 25М.
Не знаев дека е толку склон на повреди искрено, не сум го следел многу.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Шо ке ни е уште еден Бираги? Подобро Коларов нека го земат...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.337
Поени од реакции
57.949
Јас сум ок да го дадат бидејќи за украс е во системот на Конте, ама за овие со кои го трампаат е Меси. Политано треба да се продаде и да се подобри понудата за Ериксен, а не да се трампа за некој просек.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.245
Поени од реакции
41.595
Просторот за асална продажба на политано ја пропуштивме летоска, ама разбирливо, дефицит на играчи имаше конте и не сакаше да се ослободува и од него. Лимитиран играч, цената драстично му падна оваа полусезона зашто практично и ништо не играше а не беше повреден, добиваше шанси и слабо ги користеше, тотално аут од системов на конте што е и една од причините за тоа али небитно е тоа у поглед на цената и интересот од другите.
Повеќе за Политано од 15м евра моментално не можеме да добиеме, и тоа ако има интерес за него а од она што го пратам по медиумите практично и да нема, рома влага во игра ради повредата на заниоло за кого сезоната заврши, изнудено решение.

Спинацола е еден од оние вечити таленти у калчото, до душа 26 е ама доста му затаи кариерата после аталанта, нешто налик на конти со милан кој исто во аталанта беше одличен па му предвидуваа добра иднина.

Штета за алонсо умреа шпекулациите, супер засилување за лево ќе беше во овој дел од сезоната.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.337
Поени од реакции
57.949
Политано е лимитиран, ама лимитот му е што не е играч за некој дострел во ЛШ, а во Серие А за вакви како Спинацола е господин човек. Не ме заебавај, трампава ме врати во старите денови... менуваме играч репрезентативец на Италија за никаков играч склон на повреди. Јасно е дека не ни треба Политано повеќе ама трампава не би ја направил зошто срамота е.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.059
Поени од реакции
12.559
Ја чекам уште евентуално доѓање на Лингард некој да го оправда и да напраам лог аут за стално од форумов.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.245
Поени од реакции
41.595
Политано е лимитиран, ама лимитот му е што не е играч за некој дострел во ЛШ, а во Серие А за вакви како Спинацола е господин човек. Не ме заебавај, трампава ме врати во старите денови... менуваме играч репрезентативец на Италија за никаков играч склон на повреди. Јасно е дека не ни треба Политано повеќе ама трампава не би ја направил зошто срамота е.
ne rekov deka go opravduvam ova, samo za da daeme nekoj, treba i da ima interes za toj igrac, ja mislam deka politano e staen na otpusna lista ama interes slabo ima, se spomnuvaa napoli ama go zemaa lobotka, milan isto za kessie i tie bea opciite, isto i fiorentina eden period.
Od site spomenati timovi kade ima sansa da otide, bez napoli zaso veke zemaa igrac, a toa se milan, fiorentina, roma, realno od istive nit pari mozes da zemes mnogu nit dobri igraci Za politano. A primer, da im kupis igrac plus politano sega vo ovoj del od godinava nema sansa, zatoa rekov, vakva sansa propustivme letovo koga ovoj drzese pogolema cena i igrase redovno za inter vo sezona kade se plasiraa vo LS.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.727
Daj be neka se izgubat so transferov, invalid za invalid menjaat, so toa sto edniot e fudbalski invalid a drugiot zdravstveno. Ebete si majkata so vakvi idiotski transferi.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Само јас мислам дека не е лош играч Спинацола? :)
Кај него проблемот е што не може да остане здрав подолг период, иначе е поталентиран од сите wing back-ови кои моментално играат во Интер (знам дека тоа не кажува многу).
Може Конте ќе му даде неколку од неговите совети, за како да се работи со жена му, па ќе го оправи. :D

Приоритет е Ериксен, ако е вистина дека е согласен да дојде во Интер. Ако се заебаваат со Мунтари+6 милиони тип на понуди и го изгубат играчот на крај, треба цела фан база да им удри ќотек.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Спинацола е океј за бекап варијанта ... реално ништо не губат интер вака. Политано секако не се снаоѓаше во системот на конте. Вака само добиваат солиден играч за ротација. Плус и сезонава политано игра под ниво. Цело време се мести на лево да шутира и го научија веќе. Не е дека е лош играч ама системот е таков да за него нема место. Конте има договор на 5 години и никад нема да има место така да сега ако не си отиде ќе си отиде на лето. Едино што ми е криво што не можеа на фиорентина да им го увалат за киеза/кастровили ама па и не е фудбал менаџер ова од друга страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom