Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
1575745406732.png

:misticen:

Ако им дадеш на бесконечен број на мајмуни бесконечно време сигурно е дека после некое време ќе ги напишат делата на Шекспир.

Ако им дадеш на лимитиран број на мајмуни (двајца) 90 минути, сигурно е дека нема да бидат полоши од моменталните играчи во одбраната на Челзи
Автоматски споено мислење:

1575745710494.png

Тоа е тоа, Пепталика ат ит бест

Какви идиоти се фановиве на сити еј, кај се оние муабетите дека неправда за човештвото би било Ливерпул да освои. Па ова се едни од најголемите дегенерици у Англија, никад вакво нешто не сме правеле.
А бе ова повеќе важи за странските фанови на Ливерпул, ја сум слушал негде на балканот у некоја земја Македонија или нешто такво какви фанови имало..ама не знам... :icon_mrgr:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.868
Поени од реакции
7.736
Искрено не можам да разберам колку големи љубители на фудбал сте, а се претставувате како Грета и некои освојувачки на Мис на светот кои посакуваат мир во светот и љубов да се шири.

Па на фудбал се појдени, тимот му губи од најголем ривал, а веројатно со овој пораз ги губи и шансите за титула. Што да прават да пеат Крисмас сонгс?

Самите играчи се тепаат кога губат значајни натпревари, па не навивачите.

Да не бидам погрешно сфатен, не дека ги поддржувам постојано да прават така, но некогаш кога ќе те издадат емоциите, посилно од тебе е.

БТВ, правилото кој губи има право да се лути ќе важи засекогаш
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.876
Поени од реакции
7.309
Ако примиме уште 1 или повеќе mkgunner ќе биде ликвидирана особа.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Не знам како може луѓе да го сакаат овој "вртење ко дожд околу Крагуевац" фудбал на Пеп
И други кога играат вака ми е ептен глуп фудбал
Порадо би го гледал автобусот на Мурињо него ли фудбалот на Пеп
Да, озбилен сум
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Fala Utd.
Utre siguren kiks na Lester. :pipi:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.883
Поени од реакции
3.402
Како долгогодишен фан на Ливерпул, и тоа од крајни 90-ти, имам голем респект према Манчестер Јунајтед (остај заебанции и поезии што им пишувам дека со Брајтон ќе се борат за опстанок) и дел од нивните играчи играат за Англија и имаат секогаш добар придонес. Сезонава им е топло-ладно, ама ете знаат некоја битна победа или бод да освојат со големите екипи. Ама овие Сити какви петарди се еј.. насилнички фудбал играат и дури и тој гол на сила некако падна.

За Ливерпул можеби еден од најклучните дуели ќе му биде со Лестер на гости на Boxing Day.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom