Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Како собранието во Струмица да е криво за тестирањето.хаха ного се смеам.
И јас се смеам , ама ајде прост народ...Текнало му дојдел од сјеалто и ај ќе се извикам саа јас тука ќе мајнам 2-3 јајца и шема сум.Никој пат не ми прече дете од село или нешто слично , ама ја на такви работи се гледе оти не се иживеени.:toe:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И јас се смеам , ама ајде прост народ...Текнало му дојдел од сјеалто и ај ќе се извикам саа јас тука ќе мајнам 2-3 јајца и шема сум.Никој пат не ми прече дете од село или нешто слично , ама ја на такви работи се гледе оти не се иживеени.:toe:
Хаха од ка знам за мене секоо година има штрајкове. Сега убаво ама па ка ќе ви кажат оти во саб се уче е тугај ој да те видам... Пак сте во предност, и ако учате у саботите се ќе ви бидат скратени часовите по 5-10мин
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
И јас се смеам , ама ајде прост народ...Текнало му дојдел од сјеалто и ај ќе се извикам саа јас тука ќе мајнам 2-3 јајца и шема сум.Никој пат не ми прече дете од село или нешто слично , ама ја на такви работи се гледе оти не се иживеени.:toe:
Брат јас сум од село, не се навредих.Туку зборо ми беше оти глуп и прост е тај шоо кажал(тај шо е поттикнал) ај ке ооме да мааме јајца на собранието,без разлика дали е од село или град.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Брат јас сум од село, не се навредих.Туку зборо ми беше оти глуп и прост е тај шоо кажал(тај шо е поттикнал) ај ке ооме да мааме јајца на собранието,без разлика дали е од село или град.
Абе брат нема проблем , јас никој пат не ми прече било од дека да е човек.Ама па да вииш какви се тии од каубјоското.Циграато у муцката , растропале се по коолте , спорти Кинг има едно така как заградно растропале се по тава , маат со јајца - ебати простта работа.:toe:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Абе брат нема проблем , јас никој пат не ми прече било од дека да е човек.Ама па да вииш какви се тии од каубјоското.Циграато у муцката , растропале се по коолте , спорти Кинг има едно така как заградно растропале се по тава , маат со јајца - ебати простта работа.:toe:
Тие сигурно се прва година.Јас учам там, втора и трета година сме втора смена.А четврта не штрајкуват, така да тие се 1 година.:kesa:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Абе брат нема проблем , јас никој пат не ми прече било од дека да е човек.Ама па да вииш какви се тии од каубјоското.Циграато у муцката , растропале се по коолте , спорти Кинг има едно така как заградно растропале се по тава , маат со јајца - ебати простта работа.:toe:

за џабе не се вика Каубојско, не му е дадено името така безвеза
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе брат нема проблем , јас никој пат не ми прече било од дека да е човек.Ама па да вииш какви се тии од каубјоското.Циграато у муцката , растропале се по коолте , спорти Кинг има едно така как заградно растропале се по тава , маат со јајца - ебати простта работа.:toe:
Столе неможе да кажаш оти се од каубојското. Кажи имина и презиме ак ги знааш ќе средаме работта. Кажа ти Иван од каубојското прва година само штрајкуваа сабајле, оти 2-3 сме поручок, а четврта си го добијаа својто. Најного имаше денеска од Земјоделското шо е и поголема веројатноста они да се мајле, ама нема веза кој и да е.
Важно глупост се направиле, си мислаш од општинта зависе, еббати големите глави.

за џабе не се вика Каубојско, не му е дадено името така безвеза
М`на така се го викале на времето и останано си е оште, оти се некој летнани училе тама :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Сигурно не се ебиветаре тии шо крадат, сигурно си го знаат занаето.
Божее... кај нас за карневалите провалии у куќата немаше никој.. за чудо немаше ништо открадано ама сичко беше растурано сигурно се терале пари и злато ама ко ќе најдат нек доот да ми кажат :helou:. Имаше вредни работи шо се можеле да ги земат ама они се одиле на големо :).
За прв пат да провалат и кај нас.
А и точако ми го открадее од зградата доле у подрумо ми беше заклучан слегнувам нема го :pos:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
штрајк бе тка се штрајкува јас да бех цела касетка ке мајнаах :P
шала на страна некој со тва се гордее ама јбг тва е тва.

а Марјан шо у гимназијата нема ли деца од село нема ли шо прават шиитс.
или ако е каубојско каубојци а тии до земјдолското шо треба да се ниваре омфг...:tapp::tapp::tapp:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
шо убав ден денеска сончево народче пно низ тај градо, у Глобал тии кафичете затнани посебно у тројката неможеш да доош до билјардо и до маса да седнеш:vozbud:П.С. шо јако е ка играт женски билјардо ка ке се напуче некоо да ударе цицките и се гледат сите игри заради тава ги изгубх:pos::vozbud::vozbud::drk:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
шо убав ден денеска сончево народче пно низ тај градо, у Глобал тии кафичете затнани посебно у тројката неможеш да доош до билјардо и до маса да седнеш:vozbud:П.С. шо јако е ка играт женски билјардо ка ке се напуче некоо да ударе цицките и се гледат сите игри заради тава ги изгубх:pos::vozbud::vozbud::drk:
Таман ти е дојдено времето за да почнеш да дркаш.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе штрајкувајте ама ка ке седате на пууката жега у шкоолто на часове тогај ке видате каквоо.. Штрајкувале,мајале јајца на собранието ? Боже сачувај.. тва ак е штрајк,јас сум пилот. А да ви укинат тестовите тешко оти за вас беше кажано оти ке полагате,а за нас 4 не беше кажано и кажаа 5 дена пред да се полага и оправдано ни ги укинаа. И шо вее криво собранието тама ојделе ццц.. мислаш градоначалнико и совето кажале да има тестове.:tapp::tapp:


Иначе бутиците гледам Фулл се ги пнат саа за матурските.. Иначе матурските се така
20-Гимназија
21-Земјоделското
22-Каубојското
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ни штрајкувам ни па после одам ако кажат да се уче у сабота...
И дај не се заебавајте веќе на кој не мо се оде на школо нек се шета нек оде на кафе ќе си изваде оправдание и готово(Барем јас така правам ко не ми се оде на школо:)) а не тука штрајк.. незнам ти шо и после саботи да учаме.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
штрајк бе тка се штрајкува јас да бех цела касетка ке мајнаах :P
шала на страна некој со тва се гордее ама јбг тва е тва.

а Марјан шо у гимназијата нема ли деца од село нема ли шо прават шиитс.
или ако е каубојско каубојци а тии до земјдолското шо треба да се ниваре омфг...:tapp::tapp::tapp:
Баш да ти кажам.. Од мојта генерација, а и од 2ра година, нема. За другите две, незнам (тва нели у рамките на шкоолто, така не ги знам по дома какви се). :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.978
Разбераате ли колку грабежи е имало последната недела?
Јас лично познавам три од фамилиите шо биле ограбени, меѓу кои и вујко ми.
Сигурно има и други стопосто. Чувајте се, закључувајте дома, думан е работта.
Ќути брат, нас цела маала ко га подбераа, пари, руби, радиа.. кај нас не флезеее, ама од дворо се сушаше новата кошуља, за нова година шо га земах, улапаа га. Арно е, нек им е, друго да не беше.
Знам случае ного големи суми и откраделе.
Иначе се знаа кој е, свети15 маалта.
Ќе си капаме главата некој ден со брајќата, таа е.

Иначе са читам, дали мајале со јајца на собранито?
Господе Боже, теман урелска работа, не коментирам повеќе. :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom