Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ај погодете кај се мислењата шо ви фалат... од трипати.

Не забегувајте од темата, мразам да изигравам полицаец.

јас културно си побарав совет за џипот на форумов вие почнавте со Ране фазони искулирајте малку :)

Поздрав и доста ја трупавме темата со глупости ако имате нешто да кажете во врска со џипот ок ако не искулирајте.
И ти да искулираш малку нема да биди лошо... бараш совет за кола или за џип? Или за двете? Пошто некако изгледаш како да незнаеш што сакаш... а не е баш исто х5 и некое спортско количе од калибарот на Опел Спидстер.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Има некој инфо каде да најдам рачки за отварањје предна врата за скода фелиција 94*и дали може да се смени...ја имам скршено едната па викам да си зеам деновите и да најдам кој може да ми ја монтир...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Трк до ...не знам официјален застапник за Шкода. Прашај таму. Сигурно во сервисот имаат резервни делови за Фелиција. Ќе ти ја сменат. Не ми се верува повеќе од 500 денари да те фати со се работна рака. И то..
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Трк до ...не знам официјален застапник за Шкода. Прашај таму. Сигурно во сервисот имаат резервни делови за Фелиција. Ќе ти ја сменат. Не ми се верува повеќе од 500 денари да те фати со се работна рака. И то..
ај на цифрата додади уште една нула и помножи со 2, па ориентационо ке ја добиеш цената во сервисот на шкода (мислам дека е порше македонија) за промена на рачката со се работна рака...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Од овие 2 подобро бемвето, ако е реална километражата тогаш е одлично, поново е и далеку помалце км има поминато а со опрема се тука негде, и двата се јаки дизелаши ...
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Доколку е реална километражава на BMW-во тогаш би идел со него...

А исто не би ја исклучил можноста за нова кола пример новата астра, јес да е класи подолу од BMW-то ама ново си е ново...
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
imam edno prashanje. se raboti okolu antifriz. kolata mi e stara 5,5 godini samo ednash imam dotureno antifriz do linijata koja pokazuva max.(na servis). sega mi e na polovina pomegju min. i max. kakov antifriz da dodadam koncetriran ili rastvoren. Treba da go promenam celiot ili moze samo da se doturi.Od koja firma da kupam (ni mnogu skap nitu mnogu eftin).
blagodaram
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
1) Што поскап антифриз толку поубаво, но и овој од Алкалоид брка работа.
2) Направи мешавина за ниска температура, не ми мириса на убаво зимава.
3) И така нема сам да го менуваш, трк до сервис и ќе ти средат се што ти треба.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Vidi prvo so ti pisuva na bocata kade sto se sipuva tecnosta, nekoj koli imaat svoja tecnost za ladenje i se dotura samo od nea, na pr kaj mene na golfot pisue G-11 i od nejze si stavam si se rastvara 50-50 % so destilirana voda i so toa teras i leto i zima. Vidi kaj tebe so pisuva, ako ne pisuva niso togas baraj nekoj kvaliteten po tvoj izbor.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво дечки.... е вака.........Имам еден (се надевам) мал проблем, На колата на десната страна зад вратата ми има маалце фатено корозија, значи колку еден прст, кога и да ја чистам, ми паѓа во очи и неможам онака да го гледам, е сега ќе ве прашам, што би било најдобро да и направам, да истружам прво, па после да премачкам со што? Еве да прашам кај поискусните....Се надевам ќе ми помогните....Фала...:smir:

Еве и слика од тоа :
http://yfrog.com/b8photo0675cj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom