Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ау како се зафркнав што го гледав Ма. Залудно потрошени 100 минути од животот....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
Не се радувај. Мене ми беше глупо, двапати дали се насмеав, едвај чекав да заврши тортурата. Најинтересни беа блуперсите од самите интервјуа во последните 5 минути од филмот.
Зак ми е баш забавен, вака по негови интервјуа се газам од смеење. А ова не му требало.
Ја почнав да го глеам и прекинав. Ич не ми беше смешно.
Али ќе го догледам, како и да е.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
When directors #JoelCoen and #EthanCoen approached #JavierBardem about playing #AntonChigurh, he said, "I don't drive, I speak bad English and I hate violence." The Coens responded, "That's why we called you." Bardem said he took the role because his dream was to be in a #CoenBrothers film. He ended up winning #Oscar for that role.
-
No Country for Old Men (2007)

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.645
72 држави до сега со свој кандидат за најдобар (од годинава) ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН филм на Оскарите. Денеска Данска бира, ќе биде 73 држава. За мене најголемо изненадување е изборот на Франција. Имаа одлична година, со Synonymes, освојувачот на Златна Мечка во Берлин (него теоретски и Израел можеше да го предложи, но тие избраа друг), и By the Grace of God на Франсоа Озон, освојувач на Сребрена мечка во Берлин, француски Spotlight, а тие се одлучија за Les Miserables на Наѓ Ли, освојувач на награда од жирито во Кан. И сега сум хајпнат и за него.

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Толку многу сум хајпнат за Џокер што веќе планирам кога да тркнам до Скопје да го гледам во кино. Не ми се чека да излезе на торент, ќе налетам на некој спојлер па сам себе ќе се пцујам.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Толку многу сум хајпнат за Џокер што веќе планирам кога да тркнам до Скопје да го гледам во кино. Не ми се чека да излезе на торент, ќе налетам на некој спојлер па сам себе ќе се пцујам.

Торент?
ТОРЕНТ?
ТОРЕНТ?
ТОРЕНТ?
ТОРЕНТ?

Со сета почит господине,торент е збор што воопшто не треба ни да се помисли,а не употреби за ваков филм.Ако испадне се како што се очекува дефинитивно ќе го репризирам у кино 2,3 пати.Инаку морав да намалам тс скроз да прекинам со скролање еден тон ствари има за филмов на Инста,преку теории,фанатици,до јапански трејлери,исечоци,нејќам да ми го убијат филмот.Изгледав два официјални трејлери доста е.Уше од 8 дена не делат од лудило.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Со сета почит господине,торент е збор што воопшто не треба ни да се помисли,а не употреби за ваков филм.Ако испадне се како што се очекува дефинитивно ќе го репризирам у кино 2,3 пати.Инаку морав да намалам тс скроз да прекинам со скролање еден тон ствари има за филмов на Инста,преку теории,фанатици,до јапански трејлери,исечоци,нејќам да ми го убијат филмот.Изгледав два официјални трејлери доста е.Уше од 8 дена не делат од лудило.
Се’ ок друже ама не сум од Скопје па не сум во можност често да одам до таму само за филм. А и ретки се филмовите за кои би дал пари кога може да си почекам 2-3 месеца да излезат со добра слика.

Ама сега во интернет ера тешко се избегнуваат спојлери. Имав среќа лани Infinity War да го гледам без спојлери ама за Endgame налетав на некои, жива среќа што главниот twist не го знаев. За Џокер нема да си простам ако си го расипам филмот пред време.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Се’ ок друже ама не сум од Скопје па не сум во можност често да одам до таму само за филм. А и ретки се филмовите за кои би дал пари кога може да си почекам 2-3 месеца да излезат со добра слика.

Ама сега во интернет ера тешко се избегнуваат спојлери. Имав среќа лани Infinity War да го гледам без спојлери ама за Endgame налетав на некои, жива среќа што главниот twist не го знаев. За Џокер нема да си простам ако си го расипам филмот пред време.
Јасно прочитав уше у првиот пост дека не си од Скопје,и дека треба специјално да доаѓаш за филмот.Ама на пример има некој филмови кој не се гледат дома,затоа и се киносалите:D да не набројувам филмови,ќе го земам за пример Ендгаме тоа беше перверзија.Да останам да чекам снимка мислам луцидно ми е.Не се пропуштат такви прилики.Не дека сеа сум ја нешо напален па брбљам сеа као треба,ама ти фаќа ли нешо око,срце,гз палиш патиките,и да има торнадо не те-ме спречуе.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Толку многу сум хајпнат за Џокер што веќе планирам кога да тркнам до Скопје да го гледам во кино. Не ми се чека да излезе на торент, ќе налетам на некој спојлер па сам себе ќе се пцујам.
Едвај карти најдов вчера за премиерата. До ѕид сум залепен. На средина се е распродадено.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
Толку сум хајпанат за Џокер што ќе го глеам одма чим искочи торент со добра снимка, ако у моментот немам попаметна работа како гледање низ прозор или разгледување на темата за хумористични слики на Бијонс и Иреал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom