PlayStation 4

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
И јас сум во план да зимам,па ми треба совет онака почетнички.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Почетна е 300 за основното 500ка слим, скоро сегде, во Сетек има најширока понуда ко што глеам во комбинација со гејмпади и игри по вкус... за блек фрајдеј лани у просек го спуштија 50тина евра, постои и про верзија за 4к тевеа кај што повеќето игри имаат подршка. Мој предлог би бил да се иде половно и со остатокот да се набави се вредно што излезе за оваа генерација, GOW, RDR2, TLOU, Horizon, Spiderman, Persona 5, Uncharted 1-4, Bloodborne...

у меѓувреме
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.792
Поени од реакции
24.056
Дечки во план ми е да земам PS4, па секој совет(од каде, каков...) од поискусни би бил добредојден.
И јас исто. Ме знам дали се исплати да се чека Black Friday...
И јас сум во план да зимам,па ми треба совет онака почетнички.
Јас продавам Сони. Користено е максимум 1 саат само. Доаѓа со два џојстика, игра Crash Bandicoot: Team Racing и меморија од 1 TB. Цената е 350 евра. Ако сте заинтересирани пишете ми да ви дадам бројче да се договориме.

20190926_102923.jpg
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Вредит да се купит 4ка со оглед дека 5ката ќе излези другата година?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Вредит да се купит 4ка со оглед дека 5ката ќе излези другата година?
Уште не е најавена 5ката, мислам есента 2021 треба да излези. А и да излези уште држи цена и уште 2 3 години ќе ги добива најновите игри.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Дечки во план ми е да земам PS4, па секој совет(од каде, каков...) од поискусни би бил добредојден.
И јас исто. Ме знам дали се исплати да се чека Black Friday...
И јас сум во план да зимам,па ми треба совет онака почетнички.
Вреди да се чека црн петок пошто брзо се ближи не е толку далеку, цената ја намалуваат околу 50 евра значи за некаде околу 15.000 може да се најде слим.



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
18
Поени од реакции
11
29.11.2019 e Black Friday. Уште 2 месеци...

Денес ми излезе реклама на Екупи, 1ТБ со Фифа 20, Фифа 19 и 2 рачки за 23к.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
29.11.2019 e Black Friday. Уште 2 месеци...

Денес ми излезе реклама на Екупи, 1ТБ со Фифа 20, Фифа 19 и 2 рачки за 23к.
Галерија е главен дистрибутер, сите други земаат од кај нив. Така да најевтино ти е во галерија.
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
18
Поени од реакции
11
Сконтав. :) Фактички овие сакаат непродадените 19ки да ти ги бутнат. :)
Автоматски споено мислење:

Галерија е главен дистрибутер, сите други земаат од кај нив. Така да најевтино ти е во галерија.
Најефтино што сум видел е лани пред Нова Година од некаде Анхоч домакна 500ГБ Слим за 12.999.

Инаку имам јас, т.е. официјално, децата имаат ;) ова ме заинтересира од претходната страна со купување преку друг акаунт, до сега само оригинали...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.792
Поени од реакции
24.056
Почетна е 300 за основното 500ка слим, скоро сегде, во Сетек има најширока понуда ко што глеам во комбинација со гејмпади и игри по вкус... за блек фрајдеј лани у просек го спуштија 50тина евра, постои и про верзија за 4к тевеа кај што повеќето игри имаат подршка. Мој предлог би бил да се иде половно и со остатокот да се набави се вредно што излезе за оваа генерација, GOW, RDR2, TLOU, Horizon, Spiderman, Persona 5, Uncharted 1-4, Bloodborne...

у меѓувреме
Сите претплатници на PS+ ќе имаат шанса да ја играат без пари The Last of Us Remastered, од утре.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Сите претплатници на PS+ ќе имаат шанса да ја играат без пари The Last of Us Remastered, од утре.
И вајда главна причина е да го одржи моментумот на приордери кај што првичните известувања викаат дека се во рекорден број во таков рок... и ко секундарна да ја пробаат и последните залутани, ако не глеале бар волктру, зошо се работи за едни од 2та најдобро напишани ликови евр у гејминг.
Изглеав/исчитав бааги импресии од демото што го пробаа претставници на сајтови и евидентно е дека до максимум ја експлоатираат привилигијата што ја имаат од Сони и не попуштаат во компромиси и затоа и го баталија засеа мултиплеерот да пробаат да го израмнат гејмплејот на наративот што веќе им е доведен до оскар ниво.
Ова се готви да е врвот во циклусот на оваа конзола, при самиот крај.

 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Momci prodavam PS4 PRO hakirana 500 evra. Funkcionirat site igri izlezeni pred april 2018 vklucitelno i GOD OF WAR, znaci ponovi seuste ne. So edna racka e i ima garancija do mart 2020, zacuvan e moze da se stavi i linux na usb, moze i emulatori na postari konzoli kako nes, snes...

pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom