Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.252
Поени од реакции
3.636
Dobri specifikacii ima klimava inverter so Toshiba GMCC Compresor ama seuste nema na lager vo mk od ovoj model
LINK
Znaci pak izleguva deka kinezive so japonski postari kompresori i r410 se so dobri specifikacii Prethodno se spomna gorejne-hisense / sega tesla-toshiba potoa haier - mitsubusi ..itn.....znaci nee se samo Toshiba-Mitsubusi a posle niv daykin pa ostanatite.....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.138
Поени од реакции
4.957
Znaci pak izleguva deka kinezive so japonski postari kompresori i r410 se so dobri specifikacii Prethodno se spomna gorejne-hisense / sega tesla-toshiba potoa haier - mitsubusi ..itn.....znaci nee se samo Toshiba-Mitsubusi a posle niv daykin pa ostanatite.....
Kinez so japonski delovi kompresori e dobro a kines so kineski delovi odnosno 100%kinez kako Gree ne e dobro necini 100%kinez.
Haier e so Mitsubishi kompresor Midea e so GMCC TOSHIBA KOMPRESOR
AUX isto e so GMCC
A Gree e so kineski Landa compresor i zatoa ne cini
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.252
Поени од реакции
3.636
Kinez so japonski delovi kompresori e dobro a kines so kineski delovi odnosno 100%kinez kako Gree ne e dobro necini 100%kinez.
Haier e so Mitsubishi kompresor Midea e so GMCC TOSHIBA KOMPRESOR
AUX isto e so GMCC
A Gree e so kineski Landa compresor i zatoa ne cini
Aaaa sto bilo ....ne znaev deka do toa bilo problemot...!taka e 100% kinez ne cini a ako e melez cini gotovo ke si znam.od sega ......Da si kupam SangYoung so mercedes motor ....(ako mercedes sega vozi Renault motor istiot motor i Nissan i Dacia go ima..),
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2015
Мислења
379
Поени од реакции
169
Помош при избор на клима за мој близок се работи, ќе загрева 40м2, две простории, за најладното има опција и вратата да ја затвора па се сведува на некои си 25м2. Просториите се во куќа втор спрат, на првиот спрат не топлат, со лоша дограма (стара дрвена) најверојатно ќе се менува ама догодина тоа, Буџетот им е околу 50000 (сосе монтажа). Од она што сум научил од Вас им ги селектирав овие 3 клими:


Секој совет е добредојден...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.138
Поени од реакции
4.957
Помош при избор на клима за мој близок се работи, ќе загрева 40м2, две простории, за најладното има опција и вратата да ја затвора па се сведува на некои си 25м2. Просториите се во куќа втор спрат, на првиот спрат не топлат, со лоша дограма (стара дрвена) најверојатно ќе се менува ама догодина тоа, Буџетот им е околу 50000
Za 48.999den imas fenomenalna klima na akciska cena
LINK
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.395
Поени од реакции
2.668
Kinez so japonski delovi kompresori e dobro a kines so kineski delovi odnosno 100%kinez kako Gree ne e dobro necini 100%kinez.
Haier e so Mitsubishi kompresor Midea e so GMCC TOSHIBA KOMPRESOR
AUX isto e so GMCC
A Gree e so kineski Landa compresor i zatoa ne cini
Kakov strucen odgovor, Bravo "klime".
Stom ti si im "strucnjak" za promocii, top se klimite...ama izgleda samo za u top.
A I lajkajdzijava, strasen suport imas....hahaha.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.862
Поени од реакции
7.714
GREE, MIDEA, HAIER, HUAWEI, XIAOMI, MEIZU se brendovi koi ke go prevzemat primatot vo site kategorii na uredi
Дури и самиот промотер на грее вика дека се исти со мидеа и хаиер, но не ви кажува дека се многу поскапи од нив.
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
Овие дилери на клима Gree ја уништат темата за климатизација.
Чесен човек нема можност да прочита нешто паметно.Само неговиот личен интерес и да заработува пари од продажба на клима Гре.
Автоматски споено мислење:

So velite za ovaa tosiba vo odnos na u-crown i daikin ftxf50a
Која е областа за греење и изолација?
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
82
Поени од реакции
131
Овие дилери на клима Gree ја уништат темата за климатизација.
Чесен човек нема можност да прочита нешто паметно.Само неговиот личен интерес и да заработува пари од продажба на клима Гре.
Автоматски споено мислење:



Која е областа за греење и изолација?
50 m2 dobra dograma bez izolacija
Автоматски споено мислење:

50 m2 dobra dograma bez izolacija
Momentalno imam hj50
 

Kajgana Shop

На врв Bottom