Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
320m mislam bese lani. Za 20 igraci a ne za 30 i poke koi gi ima vo Angliskite klubovi.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
Нема врска ова на Барселона мислам за плати им оди над 80% од годишните приходи. Кај Баерн е 60%. ВО Баерн најплатени се Левандовски со 16,17 мил бруто и МИлер со 15 мил бруто. Еден Крос зима 12,13 мил нето плата што претвара во 25 мил бруто да не почнам да ги набројувам Рамос,Пике,Гризман,Роналдо,Меси и други играчи што зимаат преку 20 мил бруто.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Исто како и Рибери и Робен што беа улави тогаш па се преселија во Баерн и беа едни од најдобрите офанзивни крилни играчи, освоија ЛШ и оставија белег.
Така тогаш исто фанови на Арсенал истото го збореа за двајцата зошто Робери го одбрале Баерн. Убаво ме потсети на тие години што се збореше тогаш како истото сега и ти што го зборуваш за Сане :))
Toj Robben sto ne bese sreken deka odi vo Baern? Ima javni izjavi tuku nemase kade. Ribery od Marsej ne bese togas uste top igrac za koi bi se interesirale drugite golemi. Od posle sekoja cest za dvajcata imaa fenomenalni karieri vo Baern ama sporedbite so Sane se smesni.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Исто како и Рибери и Робен што беа улави тогаш па се преселија во Баерн и беа едни од најдобрите офанзивни крилни играчи, освоија ЛШ и оставија белег.
Така тогаш исто фанови на Арсенал истото го збореа за двајцата зошто Робери го одбрале Баерн. Убаво ме потсети на тие години што се збореше тогаш како истото сега и ти што го зборуваш за Сане :))
никад никој не зборувал такво нешто
ко прво ги купивте во различни години, Рибери беше надежно крило од Марсеј, а Робен стаклен отпадок од Реал, чисто сумњам дека некој пишал нешто на форумов за нив и нивната одлука да играат во Баерн.
ко второ тогаш беа други времиња, Бундесот не беше до волку тиња.
ко трето не си бил член на форумов кога се случија трансферите.:ROFLMAO:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Нема врска ова на Барселона мислам за плати им оди над 80% од годишните приходи. Кај Баерн е 60%. ВО Баерн најплатени се Левандовски со 16,17 мил бруто и МИлер со 15 мил бруто. Еден Крос зима 12,13 мил нето плата што претвара во 25 мил бруто да не почнам да ги набројувам Рамос,Пике,Гризман,Роналдо,Меси и други играчи што зимаат преку 20 мил бруто.
Gledaj celokupniot budzet a ne poedinci i ke vidis deka Baern so platite e na isto nivo ko drugive. Baern ako dava 60% a Barsa 80% za plati, mozebi, poke rizik odi Barsa ama zatoa e pouspesen. E sega odberi koj ima podobra politika.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
25.585
Ми се допаѓа што го потценуваат Баерн и што толку ниско го спуштаат.:) Што се потценуваат играчи како Тиаго, Кимих, Ноер, Суле, Лукас Ернандес, Павар, Алаба, Горецка, Толисо, Коман, Лева и Гнабри како да не постојат.
Па Баерн и во времето на Прањиќ играше клучна улога во ЛШ и не беше потценуван од топ тимовите, не па сега. Добро за фудбалски следачи кои се ограничени како Донев биле и тогаш потценувани. Не викам не.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Gledaj celokupniot budzet a ne poedinci i ke vidis deka Baern so platite e na isto nivo ko drugive. Baern ako dava 60% a Barsa 80% za plati, mozebi, poke rizik odi Barsa ama zatoa e pouspesen. E sega odberi koj ima podobra politika.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
У што е поуспешна барселона од баерн??? У последниве 5,6 години откако почнаа да фрлаат милиони место порано коа беше Пеп???

И ти реков земи го и целокупниот буџет на плата пак ни одблиску не троши баерн колку реал барселона и компанија. Минимум 40,50 мил троши помалце. Вака можеби таа бројка не изглеа многу спрема трансфер сумите но тоа е 2,3 прејаки ѕвезди како Левандовски и компанија. Па Рибери и Робен заедно зимаа 20-25 мил па види колкава разлика прај тоа у плати
Автоматски споено мислење:

Ми се допаѓа што го потценуваат Баерн и што толку ниско го спуштаат.:) Што се потценуваат играчи како Тиаго, Кимих, Ноер, Суле, Лукас Ернандес, Павар, Алаба, Горецка, Толисо, Коман, Лева и Гнабри како да не постојат.
Па Баерн и во времето на Прањиќ играше клучна улога во ЛШ и не беше потценуван од топ тимовите, не па сега. Добро за фудбалски следачи кои се ограничени како Донев биле и тогаш потценувани. Не викам не.
Баерн направија голема утка што не направија транзиција навреме НО и сеа се 2,3 добри трансфери до врвот. Нека ги земат Сане уште еден крилен играч и еден средина и одма ќе се свртат работите. А и сигурно Хаверц и Вернер се пазарени уште сеа за наредната година. Баерн може да има полош период но секад ќе биде на врвот.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
25.585
никад никој не зборувал такво нешто
ко прво ги купивте во различни години, Рибери беше надежно крило од Марсеј, а Робен стаклен отпадок од Реал, чисто сумњам дека некој пишал нешто на форумов за нив и нивната одлука да играат во Баерн.
ко второ тогаш беа други времиња, Бундесот не беше до волку тиња.
ко трето не си бил член на форумов кога се случија трансферите.:ROFLMAO:
Не зборував за фанови од Кајгана туки општо имам повеќе пријатели што се фанови на Арсенал. Рибери се покажа тогаш на ЕП и имаше голем интерес за него исто како и за Лука Тони кој беше најдобар стрелец во Серие А. Робен година подоцна дојде. Знам тоа а и нема веза дали во иста година дојделе. Муабетот ми е дека се чудеа многу фанови на други екипи како тоа се одлучија за Баерн. А ти како фан на Арсенал ме потсети на тие години исто со потценување како тогаш од страна на повеќе фанови на Арсенал особено (не од Кајгана) бидејќи и Арсенал беше во трка за Рибери како и многу клубови.
Автоматски споено мислење:

Toj Robben sto ne bese sreken deka odi vo Baern? Ima javni izjavi tuku nemase kade. Ribery od Marsej ne bese togas uste top igrac za koi bi se interesirale drugite golemi. Od posle sekoja cest za dvajcata imaa fenomenalni karieri vo Baern ama sporedbite so Sane se smesni.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
Добро знам дека не си имал 7 годинки тогаш кога Рибери се покажа во Марсеј последната сезона за да летото на ЕП одигра исто супер и беше еден од најдобрите ама ако не си прател фудбал активно тогаш не мора да кажуваш глупости како тоа ниту еден голем клуб не го сакале Рибери па и Лука Тони. Немој молим те такви празни и без веза муабети да пушташ и од инат
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
Koga argumentite falat pocnuvaat licnite napadi. Luka Toni bese odlicen ama vekje postar i vo pokasni godini pocna da bleska. Odlicen transfer ama vo toa vreme go udajvte vo pari. Tuku za nego nikoj nisto ne pisa ne znam sto e problemot?

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Баерн со Нико Ковач не е ни толку изразит фаворит у Бундеслига као порано, уживај дека имал поише шанси за ЛШ од Сити.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што се смееш бe? Со ПСЖ се јадат во кој повеќе да choke-не. Види последниве 5 години во која рунда испаѓале екипите, а не да ме цититаш со дегенско :pos: како некој што до сега броел до 100 000 во Играчница.

Прва сезона на Пеп испадна поради 20 минути страотен фудбал на Ливерпул на Енфилд, ги прегореа и тоа беше тоа, нема враќање.
Оваа сезона испаднаа поради ВАР (оправдано поништен гол ама да немаше ВАР ќе беа у полуфинале/финале и ваљда ќе освоеја).

Сити не чоука ко ПСЖ затоа споредбата не ти е на место.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.419
Поени од реакции
109.182
Како помалку шанси за европски трофеи? Во никој универзум Сити нема подобри шанси за освојување ЛШ од Баерн.
Ова е еден од најсрамните постови во историјата на форумот. Значи ќе повторам, ФОРУМОТ, не подфорумот фудбал, него општо цел форум. Сити моментално е класи над Баерн, не тропај глупости да му ебам мајката бе Стелт, ко мало дете да си. Не само Сити, има клубови што се апла над Баерн во моментов, срамота е вакво нешто да кажеш.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Ова е еден од најсрамните постови во историјата на форумот. Значи ќе повторам, ФОРУМОТ, не подфорумот фудбал, него општо цел форум. Сити моментално е класи над Баерн, не тропај глупости да му ебам мајката бе Стелт, ко мало дете да си. Не само Сити, има клубови што се апла над Баерн во моментов, срамота е вакво нешто да кажеш.
Јас поима немам ни кај да побарам, а ти си знаеш па ај ако не те мрзи кажи ми какви се квотите за шампион во ЛШ за Сити и Баерн. Баш ме заинтересира поради муабетов :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
И да се засили Баерн како што треба, сите ќе бидат скептици поради Ковач. Она мемено I have no idea what I am doing ми го отсликува него.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.419
Поени од реакции
109.182
Ми се допаѓа што го потценуваат Баерн и што толку ниско го спуштаат.:) Што се потценуваат играчи како Тиаго, Кимих, Ноер, Суле, Лукас Ернандес, Павар, Алаба, Горецка, Толисо, Коман, Лева и Гнабри како да не постојат.
Па Баерн и во времето на Прањиќ играше клучна улога во ЛШ и не беше потценуван од топ тимовите, не па сега. Добро за фудбалски следачи кои се ограничени како Донев биле и тогаш потценувани. Не викам не.
Колку ниско? Ти мислиш дека Баерн е од појак од: ПСЖ, Сити, Ливерпул, Барса, Атлетико, Јувентус и еве ајде и Реал иако и они се во некоја транзиција? Јас мислам дека моментално не е ни близу овие екипи, прво немаат добар тренер, второ у управа им се дешаваат срања во врска со трансферите еве второ лето по ред, лани ништо посебно не купија, годинава се сељачат со јавни врбувања на играчи, у стилот на Барса.

Да не се сфатиме погрешно, тоа што притискаат и го сакаат Сане е добар потег, значи сфатиле дека го ебаа ежот лани и дека мора да менуваат нешто, ама ќе треба малце и време да помине и нормално асален тренер да си најдат. Ковач го спаси титулата во Бундес лигата, инаку ќе беше шутнат гарант. Си отидоа Робен и Рибери ама има уште за средување Баерн.
Автоматски споено мислење:

Јас поима немам ни кај да побарам, а ти си знаеш па ај ако не те мрзи кажи ми какви се квотите за шампион во ЛШ за Сити и Баерн. Баш ме заинтересира поради муабетов :D
Моментално според некои кладилници вака идат по редослед: Сити, Ливерпул, Барса, ПСЖ, Реал, Јуве па тек Баерн. (Јуве и Реал се со исти шанси/квоти)
Мада ок ова е се уште првично, не е комплетиран трансфер пазарот, рецимо трансфер на Погба и уште една ѕвезда во Реал би смениле многу работи (ова пример давам колку да доловам).

Бог да чува еј, и ја сакам Интер да освои ама малце реалност дајте, факт е дека Баерн е во транзиционен период и треба време да се средат некои работи. Реков и погоре, едино тренерот не ми се допаѓа, другото барем за сега мене ми е ок. Инаку мислам дека летово нема да го земат Сане, касно е јебига Сити нема време да најде замена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom