Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Its Shyamalan, what did you expect? MCU blockbuster? lol

Освен Аватар, кога ќе му ги видиш другите проекти, он се држи кон мали граници, затворена територија, мал буџет, твистови, и пркос на очекувањата. Многумина очекуваа дека приказната ќе води кон некаков епик шоудаун на таа кулата што ја спомнаа, ама не се случи, и Шајко сам искоментира дека тоа беше намерно затоа што целеше кон тоа приказната да биде сместена во колку можно по-реален сетинг, а во вистинскиот живот дека не би виделе такви епски битки како кај Марвел или ДЦ. Во што до одредена мера се согласувам.

Мене единствено разочарување ми беше крајот, таман кога го открија твистот, и ги скинаа сите конци за понатамошно откривање на повеќе тајни. Шајко останува на трилогијата и нема да прави нови продолженија и мене тоа повеќе ми бодеше очи отколку се друго што се случи. Се останато до некаде имаше смисла. Се надевам сфаќаш на што мислам, не сакам да претерам со спојлери, сигурно има некои кои не го гледале филмов па да не кршам mood :LOL:

За глумата мислам дека едини поплаки што чув беа за Брус Вилис, а за сите останати само позитивни критики.
Јас ги гледав трите дела во краток период и се согласувам дека Глас не беше на левел на Сплит (Џејмс е најдоброто нешто во трилогијава, глума и приказна на лик), али не ми беше разочарување, поготово не крајот. Зошто? Зашто можел еден куп краеви да склопи, тој ко визија го имал ова. Дали може јас, ти или некој трет си имал друг крај во глава? Јас искрено не, пошто кога гледам филм сакам да видам што ми сервираат, и како ми е тоа сервирано.
Проблемот со денешниве генерации научени на задоволување од секаков можен аспект е ова. Јас мислев дека така ќе заврши и готово, срање е филмот пошто не заврши јас како што мислев. Не, туку изгледај, размисли, смени насока малце, види друга страна на работите, па твое е дали ќе ти се допадне или не. А пак за ваков вид на филмови, сигурно дека логиката е јака страна и дали работите имале смисла.

Мене не ми се допадна Сара во филмов. Не знам зашто, не знам како, ко да ја пикнале зашто има пет минути слава сега. Брус си беше на левел погоре од тоа што е, да не речам дека се надминал човекот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
После Скарсгард како Тарзан, Лили Џејмс како Пепелашка, Ема Вотсон како Бела и одличниот voice cast за Lion King, Дизни продолжува со уште еден spot on cast (y)

upload_2019-7-4_3-47-31.png

Ептен има некои очигледни casting choices во Холивуд, и ме радува секогаш кога ќе се отсварат. Пример, Кавил во Man from UNCLE, Анџелина Џоли како Малефисент или дури и надвор од филмот - Адел за насловна нумера на Бонд и слично....као..некои луѓе се родени за одредени улоги барем од визуелен (или во случајот на Адел од аудио) аспект.

Се надевам ќе продолжат добрите и очигледни кастинг улоги во Холивуд и наскоро ќе го видиме Нил Патрик Харис како The Riddler, Бил Хејдер како Стивен Кинг во биопик, Клајв Овен како постар Џејмс Бонд, Лана Дел Реј да пее песна во 007 филм и секако се надевам кога ќе дојде време за live action верзијата на Frozen за 20 години дека ќе може да уживаме во перформансот на Quvenzhane Wallis како Елса.

 

Attachments

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се надевам ќе продолжат добрите и очигледни кастинг улоги во Холивуд и наскоро ќе го видиме Нил Патрик Харис како The Riddler, Бил Хејдер како Стивен Кинг во биопик, Клајв Овен како постар Џејмс Бонд, Лана Дел Реј да пее песна во 007 филм и секако се надевам кога ќе дојде време за live action верзијата на Frozen за 20 години дека ќе може да уживаме во перформансот на Quvenzhane Wallis како Елса.
Ова со НПХ како Ридлер ти е топ. Тој или Дејвид Тенант. (y)

Иначе Бил Хејдер мене ми е идеален ако некогаш направат live action верзија на Бананамен. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.566
Поени од реакции
38.687
Ова со НПХ како Ридлер ти е топ. Тој или Дејвид Тенант. (y)

Иначе Бил Хејдер мене ми е идеален ако некогаш направат live action верзија на Бананамен. :D
Во твојов пост белината очи ќе му истера на човек, ама добро штом си за Нил Патрик Харис значи ги поддржуваш ЛГБТ, така да нема да го пријавам овој пост.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
После Скарсгард како Тарзан, Лили Џејмс како Пепелашка, Ема Вотсон како Бела и одличниот voice cast за Lion King, Дизни продолжува со уште еден spot on cast (y)

Прегледај го приврзокот 212006

Ептен има некои очигледни casting choices во Холивуд, и ме радува секогаш кога ќе се отсварат. Пример, Кавил во Man from UNCLE, Анџелина Џоли како Малефисент или дури и надвор од филмот - Адел за насловна нумера на Бонд и слично....као..некои луѓе се родени за одредени улоги барем од визуелен (или во случајот на Адел од аудио) аспект.

Се надевам ќе продолжат добрите и очигледни кастинг улоги во Холивуд и наскоро ќе го видиме Нил Патрик Харис како The Riddler, Бил Хејдер како Стивен Кинг во биопик, Клајв Овен како постар Џејмс Бонд, Лана Дел Реј да пее песна во 007 филм и секако се надевам кога ќе дојде време за live action верзијата на Frozen за 20 години дека ќе може да уживаме во перформансот на Quvenzhane Wallis како Елса.

A Себастијан дали ќе биде геј-миџет-евреј или биготи станале Дизни?[DOUBLEPOST=1562319590][/DOUBLEPOST]
Одамна ме нема разочарано филм како Affliction (1997). Само тоа ќе пишам.
Чудно, изглеа го неам глеано.
Што знам, имињава на четворицава главни улоги не упатуваат на тоа дека филмов би бил лош...
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
R.I.P Rip Torn (1931-2019)
да, името му е Рип...

Маестрален во за него животната улога како Арти, продуцент на Шоуто на Лери Сендерс, една од најдобрите хумористични серии и инспирација за милион други.

(was nominated for six consecutive Emmys for his role, winning for Best Supporting Actor in a Comedy Series in 1996. 6 сезони, 6 номинации)

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.568
Поени од реакции
81.076
Прееска на Синеманија се даваше They Call Me Trinity со Теренс Хил и Бад Спенсер. Таков ќотек во последните 5 минути од филмот нема да најдете во ниту еден од трите дела на Џон Вик :icon_lol:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom