Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Со Бејл, Хамес и Иско да го продадат и покриваат цело трансфер лето со плус Погба да го купат на овие досеа купени.
Секако дека некој ќе им даде 100 милиони за Бејл. Па и цел свет знае дека Хамес и Иско му се вишак на Зидан. 50-70 максимум за нив. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Одлични трансфери направија Реал. Хазард секако ќе игра, а очекувам и Јович до крај на сезона да се наметне како главен напаѓач, иако секако е добро да делат минути со Бензема. Овој Менди доста ветувачки изгледа, не би ме чудело и он да изненади од старт.
Сега само уште да го земат Ериксен, а не да се заебат со Погба.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Секако дека некој ќе им даде 100 милиони за Бејл. Па и цел свет знае дека Хамес и Иско му се вишак на Зидан. 50-70 максимум за нив. :)
Мислам дека можат да извадат пари од нив посекако, 90 за Бејл, 70 за Иско, 60 за Хамес и тоа се 220м евра, ок не се колку шо исфорсирав дека ќе бидат ама имаат премногу начини за да си покријат меркато.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Мислам дека можат да извадат пари од нив посекако, 90 за Бејл, 70 за Иско, 60 за Хамес и тоа се 220м евра, ок не се колку шо исфорсирав дека ќе бидат ама имаат премногу начини за да си покријат меркато.
Не заебавај нема теоретска шанса Бејл да го продадат за 90 милиони. Прво на кого? Во Англија има шпекулации за евентуални позајмици во Тотенхем и Јунајтед за некои си 10-15 мил, со тоа што вчера излезе информација демек Солскјер побарал од Вудвард да се откажат од Бејл и да одат на млади играчи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
А демек мораат да продаваат за да купуваат? Си имаат пари, и не трошеа многу последниве пет години. Можеби ќе мораат да продаваат доколку сакаат летово да направат уште еден трансфер од 100+ милиони, ама со Ериксен за околу 70 мислам дека не би имале никаков проблем.
Секако дека ќе продаваат играчи, ама не мислам дека е тоа за да ги покријат трошоците.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.160
Колку е лесно да си Реал Мадрид, имаш срање сезона после 5 години, фрли 500 милиони, земи по еден играч на секоја позиција и чао.
Pa i Mancester go pravi ova vo post Fergi erata, so isklucok na prosloto leto, samo sto rezultati ni za lek nemaat. Ne e samo da frlis pari, treba i sredinata vo koja doagjaat igracite da e dobra, trener, hemija na ekipa, sve.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Не заебавај нема теоретска шанса Бејл да го продадат за 90 милиони. Прво на кого? Во Англија има шпекулации за евентуални позајмици во Тотенхем и Јунајтед за некои си 10-15 мил, со тоа што вчера излезе информација демек Солскјер побарал од Вудвард да се откажат од Бејл и да одат на млади играчи.
Праиме муабет за Герет Бејл, 4 ЛШ има момакот а не за Џеси Лингард, еве минимумот за што според мене ќе си отиде Бејл е 80м евра, нишо под тоа.

Немој после да се чешаш коа ќе фукне 90 твојот Манчестер ко шо знае и умее панично да купува.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Pa i Mancester go pravi ova vo post Fergi erata, so isklucok na prosloto leto, samo sto rezultati ni za lek nemaat. Ne e samo da frlis pari, treba i sredinata vo koja doagjaat igracite da e dobra, trener, hemija na ekipa, sve.
Па не баш. Реал знае да земе по 2-3 ѕвезди во едно лето и тоа буквално world-class играчи, а не мочковци како Рохо, Мохо, Блинд, Дармијан.. Еве ти пример, Хазард го земаа и се вртат шпекулации за Ериксен/Погба/Мбапе/Нејмар... како ништо може да земат уште двајца од овие. Да се вратиме 10тина години наназад со Роналдо, Кака, Алонсо и Бензема. Па Крос и Хамес (сезона претходно Бејл).. итн. Никоја друга екипа нема теоретска шанса да земе три ѕвезди во едно лето, дури ни Барселона.

И не дека за нив беше секогаш успешен овој начин на фунционирање. Првите Галактикоси им земаа една ЛШ и тоа не беа комплетни тогаш, Роналдо и Бекам дојдоа после тоа и не освоија ЛШ со нив. Овие вториве чекаа 5 години на првата. А издоминираа баш кога почнаа да купуваат млади играчи и да пополнуваат дупки.


Како момент ми беше интересен само, што буквално ако сакаат може да издоминират на трансфер пазарот, без разлика дали ќе земат титула во наредната сезона или не.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Праиме муабет за Герет Бејл, 4 ЛШ има момакот а не за Џеси Лингард, еве минимумот за што според мене ќе си отиде Бејл е 80м евра, нишо под тоа.

Немој после да се чешаш коа ќе фукне 90 твојот Манчестер ко шо знае и умее панично да купува.
Бејл не го бркаат со тенк, сам кажа дека ќе игра голф ако треба, не сака да си оди никаде.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.782
Праиме муабет за Герет Бејл, 4 ЛШ има момакот а не за Џеси Лингард, еве минимумот за што според мене ќе си отиде Бејл е 80м евра, нишо под тоа.

Немој после да се чешаш коа ќе фукне 90 твојот Манчестер ко шо знае и умее панично да купува.
Ама нема со што да го продадат прво и прво. Зидан вика и 4та измена да имам нема да го играм, плус сега со Јовиќ и Хазард, зошто некој да му даде 80м евра за играч кој што не би го ставил на на клупа во моментов? Второ, и Бејл си го тера неговото. Вика или нека ми го исплатат договорот и нека ме пуштат без пари или ќе си го ладам јас овие 3 години, гајле ми е дали сум играл. Како некој клуб после ваква изјава ќе го натераш да ти даде толку пари кога очигледно не му е до фудбал дојдено на момакот?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Бејл не го бркаат со тенк, сам кажа дека ќе игра голф ако треба, не сака да си оди никаде.
Фејк беше тоа.

Ама секако многу тешко е да најдат купец кој ќе им ги дава парите кои би ги барале. Можеби Тотенхем би го земале во размена со Ериксен, ама не знам баш дали Бејл ќе сака да се враќа таму. За Јунајтед пишуваа дека не го сакаат, во Италија само Јуве би му давал плата, а они нема шанси да го зимаат. Едино на Баерн да им го пикнат.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.072
Поени од реакции
12.619
Откупот од 90 милиона и не е нешто страшно,страшно е што минимум 15 милиона по сезона треба да му даде некој плата на Бејл,играч кој 1 месец игра па 2 паузира.
Башка и го газат годините...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.160
Ja bas mislam deka UTD moze da istrese edna stotka za Bale, i taka se vo nebrano i moraat da kupuvaat, baska ke e domasen igrac na nekoj nacin, od ostrovot. Baska odgovara na filozofijata na Ole koja se bazira na brzi kontri. Na drugo mesto ne znam kaj bi idel, mozda Totenhem ama cisto sumnjam deka ke dade Levi tolku kes.

Inace ne e problem nisto kaj Bale, osven toa sto e sklon na povredi, a spored poslednata sezona vo Real mi lici i na prezasiten od fudbal vekje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom