Game of Thrones

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
:D
Како очаен обид за комедија...
Тапа беше епизодава :D
Тапа дијалози, нелогичности... непропратени со визуелен спектакл => тапа.
Кладилницине скапани со коефициентот за Бран пред 1 месец го спојлнаа крајот.
Санса комплекси...
Не ми се верува дека го рипнаа делот после смртта на Калиси...
Ај да не ја скоља, си ја факаше тетка му а сеа демек ја скоља пошо ќе биде лоша кралица...
И да бе, змејон го уништи ајрон тронот, зошто? Знаеше дека тоа ја доведе Дани до смртта па го уништи? Ама го поштеди Џон?
Можеби Бран ВАРГНАЛ и во змејот па така...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.378
Поени од реакции
20.001
Da be i jas ocekuvav istite (Greyjoy i Martell) da se pobunat i na kraj da dojdat do zaklucok u stilot "eve probavme i vaka, ne biva, najarno kje bide site 7 kingdoms da si bidat nezavisni". Toa za mene kje bese idealniot bittersweet ending.
Целата ситуација е ретардирана, уништувањето на тронот од страна на Дрогон е тотална глупост и нема никакво значење. Дајнерис е мртва, го стопи тронот и сеа си викаме дека симболиката е што цело време се врти тркалото за кој да седи на тронот поради што страдаат сите луѓе во Вестерос, од најбогат до најсиромав и ќе дојде ера на живеење како што било пред Аегон да дојде во Вестерос ака сите независни кралства. Сето тоа за да во наредната сцена ја зачувуваат истата таа институција која ни беше покажано како Дрогон симболички ја уништува... Се е исто само тронот го нема (+Северот а наскоро и сите останати).

Да додадам, Јара имаше договор со Дајнерис дека Iron Islands ќе бидат независни но за возрат тие нема да бават со пиратсво и raiding за во оваа сцена да направи 180 промена. Али ништо ново, најверојатно заборавила, сите страдаат од амнезија сезонава.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Досега немам видено вакво нешто, речиси сите коментари на imdb се со оцена 1/10.
Нешто јас заебувам, или што е? не гледам никакви оцени, ни коментари?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
@Psyside, дај линк од страницата со графиците? За научно-истражувачка дејност ми е :)[DOUBLEPOST=1558333604][/DOUBLEPOST]Оцените се какви што се затоа што бранот незадоволни трча на ИМДБ. Што е разбирливо затоа што некаде треба да се истури нервозата. Останатите поретко се замараат со оценување. Јас не сум се логирал на ИМДБ 100 години да ставам оцена на нешто.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.546
Тирион испадна најмоќен во цела серија. Дури и крал именува. Последната сезона - патетика. Тоа на крајот не ни личеше на ГоТ. Многу прашања неодговорени и многу пропусти. Ѓон, срање од карактер.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Јако е ако ги сортирате по review date, оцените идат вака, 4 - 5 кеца па 2 - 3 десетки и тоа од инат :D, па пак кецови, па пак десетки, ова му доаѓа ко на времето коа од ДПМНЕ праеа контра митинзи за ствари кои се очигледни и јасни ко бел ден. :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Оцените се какви што се затоа што бранот незадоволни трча на ИМДБ. Што е разбирливо затоа што некаде треба да се истури нервозата. Останатите поретко се замараат со оценување. Јас не сум се логирал на ИМДБ 100 години да ставам оцена на нешто.
Ова е исто за сите серии што се оценуваат таму, нели? Има хејт и разочараност што завршуваат и финалињата имаат ниски оцени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom