Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
све е тоа ок размената, само што се сомневам дека Дибала ќе сака да иде у Интер.. А верувам дека Дибала ќе не напушти, само мислам дека не сака да иде у Интер, го бараат Ман Ју и Атлетико, ај ок Атлетико не е можда боље опција од Интер ама Ман Ју е сигурно боља опција..
Финансиски, и двете му се боље. Нарочито Ман Ју. Ќе си трчка Европа Лига.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
109
Поени од реакции
175
све е тоа ок размената, само што се сомневам дека Дибала ќе сака да иде у Интер.. А верувам дека Дибала ќе не напушти, само мислам дека не сака да иде у Интер, го бараат Ман Ју и Атлетико, ај ок Атлетико не е можда боље опција од Интер ама Ман Ју е сигурно боља опција..
Dada sigurno e bolja opcija so toa kopiljacite sto se snimaat za na instagram pred utakmica kako densaat, bi gi utepal od kjotek i plata ne bi im dal nikad.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Добро, ја сеа така размислувам бидејќи Дибала мислам прертходниве месеци негде имаше изјавено дека не сака да иде во Интер.. Ама небитно..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Искрено не верувам да се деси трансфер на Икарди во Јуве, а уште помалку па верувам дека би направиле трампа со Дибала. Секој ден различни шпекулации, што Ванда вчера и Мауро денес ги демантираа на инста, и у исто време излегуваат шпекулации па дека сеа Интер неќе више да го држи него и сака да го шитне за вистинска понуда. Ќе се влечка сапуницава летово, видеќемо. Иако мислам дека у Атлетико место Гризман би му било топ.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Daj boze vecer inter da izborat LS i da im ja pustat na Empoli posledno kolo, ama nema da se sluci toa jer so genoa si go imaat na ti go daj mi go.. a kolku sakam da ispadnat ccc
Ако вечер Интер изигра нерешено, гарантиран е иксот последно коло.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Ja mrazite Genoa poso uvek sekoja sezona mu go zema skalpot na nekoja od jakive ekipi.. Narocito na Marassi se mnogu nezgoden protivnik,a bas takvi ekipi i falat na ligava za da bide uste po neizvesna.. Se nadevam deka ce se spasat...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ептен ја искмплицира Фиорнетина, гол немаат дадено.
Од овие што се борат за опстанок Емполи и нема така лош тим. Ди Лоренцо и Траоре и ако се додадат и Беннасер и Крунич.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Мене Џенова ми се симпатични, увек играат отворен фудбал, а си го имаат и со Милан уште од времето на Констант :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Емполи испаднаа италијанската Беласица.
До пред неколку кола беа 10 бода од 17от, сега дури излегоа од зоната за испаѓање. :sneaky:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Емполи испаднаа италијанската Беласица.
До пред неколку кола беа 10 бода од 17от, сега дури излегоа од зоната за испаѓање. :sneaky:
dobro ovie prvive ke gi fuziraat so ak.pandev, moraa da opstanat jebiga
ali ovie pustive od nigde nikade, sea ke mi 'rzat zadnje kolo u milano ke se treseme, a pa preku kur.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom