Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема ни да му пречи секое лето ако му ги продаваат најдобрите играчи.

Не знаев дека Анчелоти е на 6.5 мил.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Ај да погледнеме на другата страна на паричката? Колку му беше плата у Ата, а колку ќе му е у Рома? Само прашувам , не знам.. но предпоставувам тродупло, чим жртвува да игра ЛШ.
Нормално, помислив дека е до финансиите, океј тоа, али доколку сакале и тој и клубот да продолжат заедно би можело да се најде некоја средина. Еве се шпекулира 2.5 мил дека Рома му понудиле, Аталанта нели можат да му качат на некој си 1.5-2мил за наредната година?

Еве некој вика и играчите ќе му ги продадат, па тие и лани продадоа многу значајни играчи(Кеси, Кристанте,Калдара,Конти, Спинацола, Гаљардини и др.), али резултатите напротив се подобри и подобри[DOUBLEPOST=1558039098][/DOUBLEPOST]
Нема ни да му пречи секое лето ако му ги продаваат најдобрите играчи.

Не знаев дека Анчелоти е на 6.5 мил.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Еве сега и јас ги најдов платите, тој и сега веќе зема 1.4мил, сигурно може да добие покачување од пола милион и разликата во финансии нема да биде значителна.
Во Рома може да изгори уште првата сезона па да го набркаат или сам да си даде отказ
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
На подолг рок секако дека Рома му е подобра опција пошо така и гледаат тренерите па и играчите. Предизвик ќе му биде да остане подолго време во Рома, да промени нешто во Рома, да напредне тимот и секако како тренер на тој клуб поголеми шанси да му оставарат желби за засилувања, повеќе пари и за нови играчи башка секако и лично платата што ќе ја зема ќе му биде повисока што е нормално зашто оди во поголем клуб каде што ќе има и поголем притисок.

75 године има, на подолг рок треба да мисли дали ќе може да иде сам :icon_lol:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Каков Гасперини какви бакрачи.. Уште 10 тренери ќе свртат овие 2 недели...
На крајот Монтела :facepalm:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
61 година е, не зафркавај :D
Па да остави белег во поголем тим :)

Знам, иако лично за мене и тоа е многу, иако у моментов би го зел свекако у Милан пред Гатузо.
Ама кој би бирал би идел на помлад тренер.

Иначе да, ова ќе му е прв голем тим и задња шанса можда у кариера да напрае нешто
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нормално, помислив дека е до финансиите, океј тоа, али доколку сакале и тој и клубот да продолжат заедно би можело да се најде некоја средина. Еве се шпекулира 2.5 мил дека Рома му понудиле, Аталанта нели можат да му качат на некој си 1.5-2мил за наредната година?

Еве некој вика и играчите ќе му ги продадат, па тие и лани продадоа многу значајни играчи(Кеси, Кристанте,Калдара,Конти, Спинацола, Гаљардини и др.), али резултатите напротив се подобри и подобри[DOUBLEPOST=1558039098][/DOUBLEPOST]

Еве сега и јас ги најдов платите, тој и сега веќе зема 1.4мил, сигурно може да добие покачување од пола милион и разликата во финансии нема да биде значителна.
Во Рома може да изгори уште првата сезона па да го набркаат или сам да си даде отказ
Калдара и Спинацола си беа играчи на Јуве.. Немаше никаква продажба
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Калдара и Спинацола си беа играчи на Јуве.. Немаше никаква продажба
Не ми е тоа поентата,битно играле за клубот а сега ги нема, а клубот продолжува да расте и без тие квалитетни играчи
 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Ako napravat zamena za dibala nemam nisto protiv , pred malku procitav deka juventus go nudile iguain + 20M za ikardi e toa e veke neprifatlivo.
Тоа е исто како 20 милиона само да понудиле.
Уствари бетер е.Вака ќе треба и 9 милиона по сезона да му даваат на крмакот.
Да се надеваме дека марота не е идиот ко леонардо што испадна летоска.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ako napravat zamena za dibala nemam nisto protiv , pred malku procitav deka juventus go nudile iguain + 20M za ikardi e toa e veke neprifatlivo.
све е тоа ок размената, само што се сомневам дека Дибала ќе сака да иде у Интер.. А верувам дека Дибала ќе не напушти, само мислам дека не сака да иде у Интер, го бараат Ман Ју и Атлетико, ај ок Атлетико не е можда боље опција од Интер ама Ман Ју е сигурно боља опција..
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Алегри е слободен, може ќе го побара некој од „дома“.
Веќе поранешниот сакал да се ослободи како од Дибала, така и од други. Сеа останува да се види дали и ќе се случи со новиот, кој и да биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom