Eurovision Song Contest (официјална тема)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
реално песната ни беше тешко срање како и сите други
Песната како аранжман и гласот на Тамара се можеби најквалитетно нешто годинава на цел настан, нема што тука да се хејта. Ја згрме цела сала, моќен вокал е, credit where it's due.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
изгуглајте евровизија во 80 ,90 па и почеток на 00 год ,,ова денеска е во ранг на детски фестивал,,,па и групата со ментална попреченост што пееше на паузата за гласањето испеа подобро од сите
 
Ф

Флеш

Гостин
Мене не ми се допадна,јас сум Вемероец ...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
изгуглајте евровизија во 80 ,90 па и почеток на 00 год ,,ова денеска е во ранг на детски фестивал,,,па и групата со ментална попреченост што пееше на паузата за гласањето испеа подобро од сите
2002-2009 Имаше најквалитетни песни, сега некако 2-3 стила на музика се во мода и сите песни звучат исто едни со други, едни пак исти акордски прогресии па и мелодии, многу малце музичка креативност, дури се среќават и тешки плагијати и никој не зборвит за то, шо се однесуват до вокалите не би се согласил дека се за на детски фестивал,ова година имат и те како јаки вокали, Роко, Ерменската, Австралиската, Белоруската, Грузиската страшно добри вокали.. лошо е то шо во евросонг вокалот се ценит се помалку и помалку, а многу појке вредност имат кореографијата и дирти денсингот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.492
Не е работата до хејтањето ајде оние кои немаа проблем со Северна ок нека се радуваат на смешен успех влез во финале на геј сонг ама чудно ми е како некој патриотишта не знаат да се воздржат од радување за само еден влез во финале на евросонг.До пред да влезе во финале едно размислување за кога ќе направи "успех" веднаш да се сменат.Тоа сами ми докажува по 101 пат што племе сме и дека никогаш не бива народ нас.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
Двете вечери ги гледав и скоро ниту една песна не ми влезе во уво, тешко дека победникот годинава ќе се памети.
Нашава некако најдобра ми беше во второво полуфинале.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ај честито финале. :) Добар настап имаше Тамара. Песнава ептен и одговара да згрми со нејзиниот вокал. Општо ова е една од ретките години кога немам скоро никаква замерка за нашиот настап. Ќе беше претерано ако и сега не влезевме. Ќе биде интересно после толку време да се гледа Македонија во финале. Очекувам за прв пат и поени од Грција. :D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ај честито финале. :) Добар настап имаше Тамара. Песнава ептен и одговара да згрми со нејзиниот вокал. Општо ова е една од ретките години кога немам скоро никаква замерка за нашиот настап. Ќе беше претерано ако и сега не влезевме. Ќе биде интересно после толку време да се гледа Македонија во финале. Очекувам за прв пат и поени од Грција. :D
Замисли колку срцеви удари би имало во грција доколку добиеме 12 поени од нив + изговорајќи го нашето име :D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom