UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
И еве зашто е потребна дефанзива во фудбалот за сите што се вадат на тоа 'hehehe a be odbrana e za shupaci murinjo e sranje samo se brani"

Да беа Ајакс екипа што не се води од "attack first" менталитетот, убеден сум дека 2-3 минути ќе убиеја на крај наместо да се обидуваат да стигнат до четврти гол. Имаше неколку ситуаци каде што шутираа наместо да тепаат време.
Знам ова е непопуларно али јбг, да беше ова тим менаџиран од Мурињо ќе ја спикаа покрај корнер и три минути двајца играчи само ќе седеа и ќе трошеа време.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.660
Среќа у газ имаат бе се да им ебам кокошкино.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама и вие не сте нормални, гледаме once in a lifetime сезона во ЛШ, зошто нели аман досадно беше цело време Баерн, Барса, Реал, има пресврти кој од кој што се вика и одма, кој местена, кој незаслужено, кој вака, кој онака. Аман уживајте во фудбалов, не знам што треба за да биде се погодено.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
А ептен ми е криво за Ајакс бе..

Да имаш 3-0..на домашен терен...со таква публика и таква игра..и да изгубиш од Тотенхем (и тоа без Кејн) ...
Особено у последниве пар минути ептен збунето делуваа Спарси..и вака така...бутнаа гол.

Не ми се верува.

Еве зашто фудбалот е неверојатно нешто. И вчерашната и денешната утакмица се нешто што не може ниту еден филм/книга/било што друго/ да го изрежира.

Некогаш реалниот живот е поневеројатен од фикцијата.

Капа долу и за Ливерпул и за Тотенхем кои стигнаа до неверојатен камбек и покрај тоа што им фалеа најдобрите играчи.

Ако вчера за Ливепрул ќе кажеме дека Енфилд е неосвоива тврдина и публиката беше дванаесетти играч... не знам што беше тоа што им даде сила на Тотенхем ама...

:cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ајакс има иста филозофија како Барса, а изгледа и судбина :D како реприза од вчера у курац, флешбекови маваат :place:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Интер ги доби дома и догураа финале, споменик да му изградат на Спалети царот :D. Кармата е опасна работа секогаш, се накурчија претерано многу со изјавите на Де Јонг и компанија како лесно го исфрлиле Реал а уште полесно било во Торино, не дека не беше, ги прегазија и двете екипи ама сепак премлади се за такво курчење, и ете што испаѓа на крај, поболен начин за испаѓање неможеше да има. Мерак ми е за Тотенхем, лани од нас испаднаа несреќно ама оваа година ги посра кокошката хахаххаах :D. Кога ќе замислам само дека сето ова немаше да го има ако Интер го добиеше веќе испаднатиот ПСВ :confused: . Што ти е фудбалот.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Ова беше за сите што го критикуваа Покетино.
Човекот според мене е најдобриот тренер на денешницата.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ајакс има иста филозофија како Барса, а изгледа и судбина :D како реприза од вчера у курац, флешбекови маваат :place:
Вака барем испаднаа, може да се почнат преговори за тренрот да им го собереме ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom