Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Битно Арја проба од еленско месо.[DOUBLEPOST=1555945328][/DOUBLEPOST]Единствени емоции до сега, кај мене, побуди Давос, кога се потсети на Ширин.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Епизодата чамче муабет :cautious:
Две години снимаа со изговор дека епизодите ќе бидат доста тешки и им треба време не знам што, овие две можеа комотно да ги спојат во една и да тргнат неколку сцени од холот што се повторуваа без поента..

Дали заприметивте дека беше потенцирано прашањето што ќе се случи после војната со мртвите, а Бран на тоа одговори нешто како How do you know there is an afterwards? :eek:

Уште едно прашање долго време ми се мота низ главата, нели the prince who was promissed will bring the dawn, само тој ќе може да ги спаси од мртвите е сега the prince who was promissed - to whom? На најт кинг?
Да не е можда синот на Денерис и Џон?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Епизодата чамче муабет :cautious:
Две години снимаа со изговор дека епизодите ќе бидат доста тешки и им треба време не знам што, овие две можеа комотно да ги спојат во една и да тргнат неколку сцени од холот што се повторуваа без поента..

Дали заприметивте дека беше потенцирано прашањето што ќе се случи после војната со мртвите, а Бран на тоа одговори нешто како How do you know there is an afterwards? :eek:

Уште едно прашање долго време ми се мота низ главата, нели the prince who was promissed will bring the dawn, само тој ќе може да ги спаси од мртвите е сега the prince who was promissed - to whom? На најт кинг?
Да не е можда синот на Денерис и Џон?
Сега за сега најпопуларната теорија е дека Џон е Азор Ахаи т.е. the prince that was promised, поради родителите, фактот што се врати од мртвите итн. Делот дека е "ветен" сфати го на пример како Месија, Спасителот што им е ветен на Евреите. Има и теории кои наликуваат на твојата, дека Џон ќе биде главната алка што ќе донесе примирје со walker-ите.

Инаку не го видовме Night King пред Винтерфел...многумина се убедени дека

додека сите се сконцентрирани во Винтерфел, Night King ќе го нападне King's Landing, со што би добил армија од над милион зомбија - game over. Истото е поткрепено од визиите на Даенерис и Бран, змејот што лета над King's Landing, уништениот трон со снег/пепел. Во меѓувреме како што некој спомна погоре, епизодава 5 пати потенцираа дека криптата е најбезбедно место...што во секој случај е сомнително. Таму се сите мртви од Старк фамилијата, така да може да има дешавки со нив.

Во останатите вести, песната на Подрик има официјална верзија од Florence + the Machine

 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
додека сите се сконцентрирани во Винтерфел, Night King ќе го нападне King's Landing, со што би добил армија од над милион зомбија - game over. Истото е поткрепено од визиите на Даенерис и Бран, змејот што лета над King's Landing, уништениот трон со снег/пепел. Во меѓувреме како што некој спомна погоре, епизодава 5 пати потенцираа дека криптата е најбезбедно место...што во секој случај е сомнително. Таму се сите мртви од Старк фамилијата, така да може да има дешавки со нив.
Голема е веројатноста за ова, Џон и Денерис да одлетаат со змејовите во Кингс лендинг, сликава излезе пред некое време мислам дека јасно се гледа оти се работи за сцена која ја снимале таму.
gameofthronesnotofficial~1553274715~2005336119550919945_213732926.jpg
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Па да ама ги покажаа вокерите во последната сцена на коњи сите пред Винтерфел
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Па да ама ги покажаа вокерите во последната сцена на коњи сите пред Винтерфел
Сите освен главниот и змејот :toe: Здравје, една недела ќе почекаме. Епизодава што доаѓа е режирана од Сапочник (најдобрите епизоди ги режира типов), би требало да биде подолга...мислам дека ќе заборавиме на сите забелешки од првите 2 епизоди после оваа.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Сите освен главниот и змејот :toe: Здравје, една недела ќе почекаме. Епизодава што доаѓа е режирана од Сапочник (најдобрите епизоди ги режира типов), би требало да биде подолга...мислам дека ќе заборавиме на сите забелешки од првите 2 епизоди после оваа.
Он веројатно лета негде во позадина на змејот :D Сеедно, кај и да се они двајца, едвај чекам наредна епизода.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Мислам дека денешнава епизода беше потребна во однос на тоа што ќе следи. Многу од овие јадници ќе умрат, некои од нив ќе станат и зомбиња. Ова е последен пат многу од нив да видиме како човечки суштества, со сите нивни гревови и каења, пред да ги испратиме во смрт. Да го видиме најдоброто од нив.

Следната епизода со палома.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
937
Стравотинаа!! За мене лично, мислам дека нема да има подобра серија во мојов животен век.
Туку дечки..што се случи со Мелисандра и кај џенем фати пустата..
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Многу пребирате бе луѓе. :)
Мене епизодата ми беше прилично добра. Сцените со Џејми и Тирион ми се секогаш добри, не знам дали имаат добра хемија актерите или се лесни за пишување како ликови кога се заедно во една сцена, ама омилено дуо ми се во шоуво. Заедно со Тајвин-Олена и Варис-Литлфингер, претходно.
Волку голем билд ап, што трае цели две епизоди, значи само едно. Дека пола од ликовите што ги видовме во првите две епизоди, нема да ги видиме после третата. We've seen this before.

Да е до мене, прв кандидат за регрутација кај Најт кинг би била Гили. Комплетно непотребен лик, што зема драгоцени секунди од секоја епизода кај што се појавува. Мислам дека и на актерката не и е јасно зошто уште е жива.
Втор кандидат, една од Мисандеи или Санса. Чисто да видам, дали сум стигнал во фазата од животот, кога ќе имам ерекција и од зомби. Уствари, што се лажам, знам дека сум. :(
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Оружјето што го побара Aјра многу асоцира на оној периодот со "Many-Faced God, ".....Зошто сака баш такво оружје ?:icon_mrgr:
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Сценава што ја начекав, не му текнува да се десила до сеа, така да е можно е да е од битката, а Најт Кинг е у неа. А може и да е стара, а јас да сум ја пропуштил некако.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Сценава што ја начекав, не му текнува да се десила до сеа, така да е можно е да е од битката, а Најт Кинг е у неа. А може и да е стара, а јас да сум ја пропуштил некако.
Ова е пред да влезат во пештерата кај шо е Бран со threeyedraven.
6та сезона епизода 5 The Door
 

Kajgana Shop

На врв Bottom