Лабрадор Ретривер

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Сите бегаат кога ќе се одврзат, ама не да избегаат од тебе, туку да се прошетаат,
за џабе не викаат верен како куче, колку сакаш тепај го, мавај го оно пак по тебе ќе трче.
Заборавив да напишам дека е можно и да ти го отруле.
Можда го украле или го згазило кола или отруле
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Моментално моево го парам, ама не знај да погоди ебаму глупото :D
Ми остај детево бел ретривер женски, во двор пуштени се. Нз шо че испадно накрај....
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Барам мали кученца за да купам, бела боја. Ако некој знае кој продава или продава нека ме контактира.
 
Член од
7 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
zdravo imame labrador retriver 4 meseci.go hranime so brit pupies no semata na ishrana ne e mnogu jasna pa nie mu davame dva pati po 100gr. i megu obrok varen oriz.dali e ova dovolno.ako moze nekoe mislejne,predlog.
 
Член од
13 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите , ја најдов темава за лабрадори па да пишам . Бараме згодна женка за парење за нашиот Дино Црн згоден лабрадор , 2 години , енергичен и пријателски расположен, живеалиште во Гостивар. Во прилог фотка од него IMG_20180217_221320_207.jpg
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Некој кој што се разбира повеќе од лабрадори да му пратам слика за информација дали кученцето е purelab или е mix? Има 2 месеци.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Некој кој што се разбира повеќе од лабрадори да му пратам слика за информација дали кученцето е purelab или е mix? Има 2 месеци.
Стај ја тука.
 
Член од
25 август 2018
Мислења
54
Поени од реакции
29
Планирам да купам лабрадор за два три месеца. Која е цената? И што би ме советувале. Кучето би било во двор.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Планирам да купам лабрадор за два три месеца. Која е цената? И што би ме советувале. Кучето би било во двор.
Пред се Лабрадор не е баш куче за во двор на ланец. Тоа би те советувал искрено. Секако убаво е ако тоа е комбинирано во двор да си игра и слободно да си влегува/излегува внатре по негова желба. Лабрадорот е фамилијарно куче, кое сака да биде заедно со својот сопственик и неговата фамилија. Без навреда но доколку доколку немаш баш такви услови или можности а сакаш да чуваш куче во бокс информирај се за други раси и чувај таква, тоа е мојот став.
Лабрадор имам 10 години, го чувам во стан секако со секојдневни долги прошетки. Се надевам дека знаеш каква раса е лабрадорот односно за неговата неописна интелегенција и способности а секако и потреби, ако не би те советувал да прочиташ литература за оваа раса. Околу цената не би сакал да дискутирам, зависи што бараш.[DOUBLEPOST=1552556152][/DOUBLEPOST]
Микс е. Mногу е слатко и мило, ви посакувам многу многу години заедничко дружење! :)
 
Последно уредено:

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Со добар бокс, не гледам причина зошто лабрадорот не би можел да живее надвор? :)
 
Член од
6 март 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
Здраво на сите!
Пред неколку дена добив на подарок бел лабрадор ретривер.
Се сметам за љубител на кучиња, но не сум чувал куче уште од дете, веќе 20 години.
Според вашите искуства, колкави се месечните трошоци (некоја груба пресметка) за чување на ваква раса на куче? (Не планирам да го спремам за изложби меѓутоа да не биде ни на трошки, значи некоја златна средина).
Ви благодарам на одговорот. 01.jpg
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво на сите!
Пред неколку дена добив на подарок бел лабрадор ретривер.
Се сметам за љубител на кучиња, но не сум чувал куче уште од дете, веќе 20 години.
Според вашите искуства, колкави се месечните трошоци (некоја груба пресметка) за чување на ваква раса на куче? (Не планирам да го спремам за изложби меѓутоа да не биде ни на трошки, значи некоја златна средина).
Ви благодарам на одговорот.Прегледај го приврзокот 207523
Не личи ова на Лабрадор Ретривер, туку на Лабрадор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom