Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
14 октомври 2013
Мислења
875
Поени од реакции
3.441
Офицер во Рб.Човекот е долги години во единицата,по етничка припадност е албанец.Не знам дали паметите пред неколку години имаше видео во кое беа снимени големите кругови во Штипско за кои велеа дека се од НЛО.Епа видеото е од овој човек.
Прегледај го приврзокот 204815
se znaeme licno toa mu e hobi i opsesija sekoe slobodno vreme go koristi za toa...dobar e del e od PSO aktiven go vikame mk vin dizel :) dovolno e ova za nego...
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
45
Поени од реакции
82
„Помладиот водник Омер Емини, аѓутант на командантот на Полкот за специјални операции од Рб, на денот на автобуската несреќа кај селото Ласкарци, откако слушнал за трагедијата самоиницијативно се упатил на местото на настанот. Емини активно учествувал во извлекувањето на жртви и повредени во сообраќајната несреќа“.

од страницата на Методи Хаџи Јанев
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.226
„Помладиот водник Омер Емини, аѓутант на командантот на Полкот за специјални операции од Рб, на денот на автобуската несреќа кај селото Ласкарци, откако слушнал за трагедијата самоиницијативно се упатил на местото на настанот. Емини активно учествувал во извлекувањето на жртви и повредени во сообраќајната несреќа“.

од страницата на Методи Хаџи Јанев
Ме интересира зошто вака ги објавуваат со име и презиме и слика припадниците на специјалните единици? Без разлика дали биде полициски или воени. Не треба по некоја логика да им биде заштитен идентитетот на сите припадници?

Да не ме сфатите погрешно, браво за дечкото и за неговата самоиницијатива.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Не сите во специјалната единица се ODA,некои се штабна чета, а некои во оружана дремат така да криење на нивниот идентитет не прави голема разлика.
Битно да не се знаат кои се оние кои во 3 сабајле ќе "тропнат на врата".
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Ме интересира зошто вака ги објавуваат со име и презиме и слика припадниците на специјалните единици? Без разлика дали биде полициски или воени. Не треба по некоја логика да им биде заштитен идентитетот на сите припадници?

Да не ме сфатите погрешно, браво за дечкото и за неговата самоиницијатива.
П.Р. маркетинг...
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Само да ви спомнам еден пример. Мојот комшија е мистерија од човек. Ретко кој знае што е. Можеби само 2-3 евентуално 5 души знаат што е. Но не сум потполно сигурен, делумно верувам дека е во БСН Волци. Барем сите така си нагаѓаме хаха. Важно е во АРМ(Касарна Илинден) па... Можеби не е припадник кој знае.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
629
Поени од реакции
1.916
Само да ви спомнам еден пример. Мојот комшија е мистерија од човек. Ретко кој знае што е. Можеби само 2-3 евентуално 5 души знаат што е. Но не сум потполно сигурен, делумно верувам дека е во БСН Волци. Барем сите така си нагаѓаме хаха. Важно е во АРМ(Касарна Илинден) па... Можеби не е припадник кој знае.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Значи добро си ја работи работата комшијата :)
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Не сите во специјалната единица се ODA,некои се штабна чета, а некои во оружана дремат така да криење на нивниот идентитет не прави голема разлика.
Битно да не се знаат кои се оние кои во 3 сабајле ќе "тропнат на врата".
Што е ОДА?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom