Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
Нема отказ туку дисциплинска и обука за "мотивирање".
Ќе му го дотераш паметот и после пицикато ќе си биде фраерот.
Хахаха,ти си повеќе упатен во тоа така да ти верувам во овој случај. :D
 
Член од
17 март 2017
Мислења
299
Поени од реакции
487
Текстот е преземен од ФБ
"Денес, за среќа на сите нас, е ден на една посебна група, посебна врста во нашето општество. Тоа е група на одбрани момци кои се не приметливи, а ги има насекаде кога требаат. Тоа е група на момци за која се изградија многу митови како што и доликува само на посебните. Во изминaтиот 53229505_2380082685558845_4802496524737052672_n.jpg период имаше падови и издигања. Понижувања од луѓе кои не го разбираат позивот и пофалби и награди од оние кои го почуствувале бенефитот да Ве имаат покрај себе. Ве споредуваа со едни и други, ама сите длабоко во себе знаеа каде припаѓате - на врвот!.
1 Март е денот на група момци или „чудно братство“. Тие се имиџ во општеството и сон на многумина...Познати се како „Волци“. Нивната храброст, посветеност, хуманост, професионализам и исконски патритиозам ги докажаа на многу места и во многу наврати. Момци нека Вие е честит денот, да сте живи и здрави Вие и Вашите најмили!
Славете го и чувајте го симболот бидејќи тој е свет како што е света Македонија онаа на која и го посветивте животот!"
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
730
Интересно ова со датите и настаните што ќе ја одбележат истата.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom